Psikolog Psikiyatri Seans Ücretleri 2023

Psikolog Psikiyatri Seans Ücretleri 2023
0

Psikolog-Psikiyatrist Seans Ücretleri 2023

Psikolog-psikiyatrist seans ücretleri 2023 yılında değişti. Seansa başvurmak isteyen herkes güncel yeni fiyatları merak ediyor. Psikolog-psikiyatrist seansları hem özel hem de devlet hastanelerinde sunuluyor. 

Bunun yanı sıra alanında uzmanlaşan Psikolog-psikiyatristler kendilerine ait kliniklerde de hizmet verebiliyor. Sosyal güvencesi olanlar devlet hastanelerinde herhangi bir ücret ödemezken özel hastaneler ve kliniklerde yansıyan ücretler şu şekildedir;

 • Türkiye psikolog seans ücretleri 50 TL-1500 TL arası değişiyor.
 • Pedagog seans ücretleri 50 TL- 1400 TL arası değişiyor.
 • Psikiyatri seans ücretleri 100 TL ile 2000 TL arasında değişiyor.

Yer verdiğimiz seans ücretleri hizmet verilen ilçeye ve hizmet veren doktorun, psikoloğun uzmanlık ve popülerliğine göre değişkenlik gösterir.

[table id=1 /]

Psikolog Seans Ücretleri 2023

Psikolog seans ücretleri 2023 yılında zamlandı. Artık bildiğiniz üzere psikolog seansları online ya da yüz yüze şekilde yapılmak üzere ikiye ayrılıyor.

 • Yüz yüze psikolog seans ücretleri 250 TL ile 1500 TL arasında değişirken, online seanslar ise 100 TL ile 1000 TL arasında değişiyor.

Psikiyatrist Seans Ücretleri 

Psikiyatrist seans ücretleri 2023 yılında hizmet veren sağlık kuruluşunun fiyat politikasına ve doktorun uzmanlığına göre değişken bir skalaya sahiptir.

 • Nitekim genel olarak en düşük özel psikiyatrist seans ücretinin 150 TL’den başlayarak 1500 TL’ye kadar çıkabildiğini söyleyebiliriz.

Devlet Hastanesinde Psikiyatri Muayene Ücreti 

Devlet hastanesinde psikiyatri muayene ücreti sağlık güvenceniz olup olmamasına göre değişiyor.

 • Normal şartlarda sağlık güvenceniz varsa herhangi bir muayene ücreti tahsil edilmez. Çünkü bu muayeneleri SGK kurumu karşılar. Ancak sağlık güvenceniz yoksa seans ücretleri 350 TL ile 550 TL arasında değişkenlik gösterecektir.

Devlet Hastanesi Psikolog Ücretleri 

 • Devlet hastanesi psikolog ücretleri sıkça merak ediliyor. Ancak devlet hastanelerinde psikolog muayene ve seansları için hastadan ücret tahsil edilmez.

Bu muayeneler SGK kapsamında değerlendirilir. Bunun için hastanın sosyal sağlık güvencesine sahip olması yeterli olacaktır.

Özel Hastane Psikiyatri Muayene Ücreti

Özel hastane psikiyatri muayene ücreti hastaneye ve doktorun uzmanlığına göre oldukça değişkendir. Ayrıca seans ücretlerinin il bazlı da farklılık gösterdiğini söylemek mümkündür. Genel olarak seans ücretlerini şu şekilde kategorize edebiliriz;

 • Genel seans ücretleri 250 TL ile 1000 TL arasında değişiyor.
 • Büyükşehirlerde sunulan seans ücretleri en az 900 TL’den başlayarak 1500 TL seviyelerine kadar çıkabiliyor.
 • Özel hastane ve kliniklerde ise seans ücretleri en düşük 800 TL civarından başlıyor.

Güncel ücretler yukarıdaki gibi olsa da değişkenlik gösterebileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle tercih edeceğiniz özel hastane ya da klinikler görüşerek net seans ücretleri hakkında bilgi almanızı öneriyoruz.

Özel Hastane Psikolog Muayene Ücreti

 • Özel hastane psikolog muayene ücreti lokasyona, psikoloğun aldığı eğitimlere, uzmanlığına göre değişiyor. Ancak genel bir fiyat skalası vermek gerekirse de en düşük seans ücretinin 130 TL bandından başladığını ifade edebiliriz. Maksimum ise 300 ile 500 TL bandına kadar çıkabiliyor.

Psikoloğa Mı Gitmeliyim Yoksa Psikiyatriste Mi?

Psikoloğa mı gitmeliyim yoksa psikiyatriste mi sorusunun cevabını kendiniz veremezsiniz. Öncelikle muayene olmanız gerekiyor. Psikolojik temelli sorunlar için önce bir psikoloğa mutlaka muayene olmak üzre başvurun.

 • Psikoloğunuz muayene neticesinde durumunuzu analiz eder. Gerekli görmesi halinde ise sizi ilaçlı tedavi için psikiyatri bölümüne sevk edebilir.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir