Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2023

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2023
0

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2023

Kapadokya balon turu fiyatları 2023 yılında güncellendiği için sıkça araştırılarak merak ediliyor. Kapadokya ülkemizin en görkemli ve antik kentlerinden biri olarak dikkat çekiyor. 

Rüzgar ve yağmurun aşındırmasıyla ortaya çıkan bu kent günümüzde yerli ve yabancı sayısız turisti ağırlıyor. Bölgede balon hizmeti veriliyor. Balon hizmeti için sunulan güncel fiyatlar 2023 yılında şöyle belirlenmiştir;

  • Balon turu standart fiyat: 2600 TL ile 2800 TL arasında değişiyor.
  • Ağustos-Ekim 2023 tarihleri arasında balon turu fiyatı: 3800 TL ile 5200 TL arasındadır.

Fiyatlar yukarıda da gördüğünüz üzere dönemsel olarak değişkenlik gösteriyor. Bunun yanı sıra her yıl balon turu fiyatlarına rutin zamlar uygulanıyor.

Kapadokya Ucuz Balon Turu 

Kapadokya ucuz balon turu var mıdır, nasıl bulunur gibi sorular Kapadokya turu yapmak isteyen herkes tarafından merak ediliyor. 

Genel olarak Kapadokya balon turları için sunulan ücretler yüksektir. Özellikle de turistik bir bölge olup yoğun olarak turist ağırladığı için fiyatlar dolar ve euro bazı olarak da sunuluyor.

  • Önceden rezervasyon ile ya da bölgenin daha sakin olduğu dönemlerde ucuz balon fiyatlarına denk gelmek mümkündür. 
  • Örneğin yaz sezonunda fiyatlar 200 Eurolara kadar çıkarken kış sezonunda 140 Euro seviyelerine kadar düşüyor.

Kapadokya Balon Turu Kaç Saat Sürüyor?

Kapadokya balon turu kaç saat sürüyor sorusuna merak edenler için yanıt verelim.

  • Kapadokya balon turları genel olarak sabah saat 5 sularında başlıyor. Bu tur ortalama 1 saat kadar sürüyor. Tur başlangıç saatleri kış ve yaz sezonunda farklılık gösteriyor.

Örneğin genelde yaz dönemlerinde tur başlangıç saatleri sabah saat 4’te başlıyor.

Kapadokya Balon İzleme Saatleri 

Kapadokya balon izleme saatleri en sevilen saatler olarak dikkat çekiyor. Görkemli bir görüntü oluşturduğu için pek çok kişi izlenme saatlerini yakından takip ediyor.  Genel olarak Kapadokya balonları hava akımına göre hareket etme özelliğine sahiptir. 

  • Yaz döneminde Nisan-Ekim aylarında genelde uçuşlar sabah saat 4 ile 5 sularında başlıyor. Kasım-Mart gibi kış dönemlerinde ise sabah saat 5 ile 6 sularında başlıyor. Bu saat aralıklarına denk gelerek balonların görkemli uçuşlarını izleyebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir