Klamoks BID 1000 MG Ne İşe Yarar? Fiyatı Ne Kadar? 2023

Klamoks BID 1000 MG Ne İşe Yarar? Fiyatı Ne Kadar? 2023
0

Klamoks BID 1000 MG ilacıyla alakalı bilgiler vereceğiz. 

Klamoks BID 1000 MG nedir?

Klamoks BID 1000 MG bakteri ve mikroplara karşı etkili bir antibiyotiktir. Bir çok bakteriyel enfeksiyona yönelik kullanılan etkili bir ilaçtır.

Bademcik sorunları, bronşit, diş apsesi ve kan bakterisi sorunlarına yönelik kullanım alanı geniştir. Kullanımının doktor kontrolü ve talimatları ile olması gereklidir. Kişilerde alerjen etki göstermesi durumunda ilaç kullanılmayı bırakılmalıdır.

Son zamanlarda sıklıkla önerilen Klamoks BID 1000 MG nasıl kullanılır? Fiyatı Ne Kadar? Tüm bilgiler. 

Klamoks BID 1000 MG Fiyatı Ne Kadar?

  • Aynı şekilde boğaz ağrısı çeken hastalara da reçete ile satılan ilacın fiyatı güncel olarak 55.52 TL’dir. Bölgesel farklılık göstermeyen ilaç her yerde aynı fiyata sahiptir.

Bir çok soruna yönelik kullanılan Klamoks BID 1000 MG sıklıkla diş ağrısı çeken hastalara yöneliktir.

Klamoks BID 1000 MG fiyatı eczaneler arasında fiyat farkı en fazla KDV dahil ve hariç durumlarına yönelik 1 TL’lik fiyat farkı gösterebilir.

Klamoks BID 1000 MG Nasıl Kullanılır?

Klamoks BID 1000 MG kullanımı uygun yaş ve kişinin hastalıkları göz önüne alınarak belirlenmektedir. Bu yüzden doktor tavsiyesine göre kullanınınız.

Çiğnemeden yutulan tablet yemeğe başlamadan önce alınması sindirim kolaylığı açısından tavsiye edilir. Peki, Klamoks BID 1000 MG ne işe yarar? 

Klamoks BID 1000 mg Ne İşe Yarar? 

Özellikle diş apsesi durumlarında uygun görülen antibiyotiktir. Hafif sancılı kişiler için 625mg lık kapsüllerin günde 2 defa alınması uygundur.

Çok sancılı geçen ağrılar içinse 1000mg tabletler uygun görülmektedir. Etken maddesi ile iltihabı direkt yok etmeye yönelik olan ilaç özellikle diş ağrılarında etkilidir. 

Bademcik iltihabında da sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Akciğer iltihabında da kullanılmakta olan ilacın doktor kontrolünde alınması gereklidir.

Kişiye göre kullanım şekli değişmektedir. Özellikle böbrek ve karaciğer sorunları yaşayan kişilerin bu ilacı alırken dikkatli olması gereklidir. 

Klamoks BID 1000 mg Antibiyotik midir? 

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan Klamoks BID 1000 MG antibiyotik midir? Klamoks BID 1000 MG mikrop ve bakterileri yok etme amaçlı kullanılan iltihap karşıtı bir antibiyotiktir.

Antibakteriyel olarak geçmekte olan isim aynı anlamlara gelmektedir. 

Yaşam alanı yok etmek anlamına gelen iki kelimede mikropları yok eden, bakteri yok eden anlamına gelmektedir.

Her ilacın doktor kontrolünde kullanılması çok önemlidir. Klamoks BID 1000 MG etkisini 5 günde sağlamış olması gereken bir ilaçtır. En fazla 14 gün süre ile kullanıma uygundur.

Klamoks BID 1000 mg Yaş Sınırı Kaç?

Klamoks BID 1000 MG yaş sınırı söz konusu olduğu zaman; 12 yaş üzeri için uygun görülmektedir. 12 yaş altı çocuklar için düşük dozda olan süspansiyon formları vardır.

12 yaş üzeri çocuklar için kullanılması uygun olan ilacın kişinin hastalıkları ve alerjen durumlarına karşı talimatlar ve kontrol altında kullanması gereklidir.

Peki, Klamoks BID 1000 MG yan etkileri var mıdır? 

KLAMOKS BID 1000 mg Yan Etkileri 

Klamoks BID 1000 MG bazı kişilerde istenmeyen yan etkiler göstermektedir. Bu yan etkilerden birisi görüldüğü takdirde ilaç kullanılmayı bırakılmalı ve doktor kontrolüne gidilmesi uygundur.

Antibiyotiklere karşı aşırı duyarlı olan kişilerin kullanması uygun değildir. Devam eden veya geçmişte karaciğer yetmezliği yaşayan kişilerin kullanması uygun değildir.

Klamoks BID 1000 MG kullanıldığı zaman bağırsak iltihabına sebep olmuşsa derhal kullanım kesilmeli ve doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

İrin içeren küçük kabarcıklar ile yaygın kırmızı cilt döküntüsü (Bülloz döküntülü dermatit) • Deri altında şişlikler ve kabarcıklar ile kırmızı, pullu, döküntü (Akut generalize ekzantemöz). Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

KLAMOKS BID 1000 mg Boğaz Ağrısı 

Bademcik iltihapları içinde uygun görülen ilacın doktor tavsiyesi ve kontrolünde kullanılması çok önemlidir.

Üst yolunum yolları enfeksiyonu için kullanılan ilaç boğaz ağrısı tedavilerinde etkili olmaktadır.  Klamoks BID 1000 MG boğaz ağrısı olduğu zaman önerilmektedir.

KLAMOKS BID 1000 mg Diş İçin Kullanımı

Klamoks BID 1000 MG özellikle diş apsesi sorunları yaşayan hastalara yönelik kullanılan bir ilaçtır. 5 günlük süre ile etkisini gösteren ilaç dişteki iltihabı kısa sürede ortadan kaldırmaktadır.

Sindirim kolaylığı sağlaması açısından yemek başlanmadan çiğnenmeden yutulmalıdır. Yutmakta zorlananlar için tableti iki parçaya ayırıp bekletmeden alınması gereklidir. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir