Peyzaj Fiyatları 2023 – Bahçe Peyzaj Fiyatı

Peyzaj Fiyatları 2023 – Bahçe Peyzaj Fiyatı
0

Peyzaj Fiyatları 2023

Peyzaj fiyatları 2023 yılında hizmet alacağınız firmaya ve alana göre değişiyor. Peyzaj bildiğiniz üzere en genel tanımıyla bahçe düzenleme proje ve uygulamalarıdır. Bu konuda hizmet veren sayısız peyzaj mimarı mevcuttur. Her mimar sunacağı fiyatı kendi fiyat politikasına göre ve uygulamaya yapacağı alana göre belirliyor. İşlem türüne göre peyzaj çalışmaları için sunulan fiyatlar şu şekildedir;

  • Küçük çaplı bahçe bakım işleri: 2500 TL ile 4500 TL arası
  • Yağmurlama sistemi ve bahçe bakımı işleri:8000 TL ile 15.000 TL arası 
  • Sıfırdan peyzaj kurulumu ücreti:15.000 TL-100.000 TL arası 

Bu fiyatlar tamamen ortalama fiyatlardır. Hizmet alacağınız peyzaj mimarı ile doğrudan irtibata geçerek fiyat teklifi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Bahçe Peyzaj m2 fiyatları

Bahçe Peyzaj m2 fiyatları oldukça değişkendir. Peyzaj projeleri peyzaj mimarları tarafından oluşturulur. Süreç için fiyatlandırma mimar ücreti, metrekaresine göre işçilik ücreti ve malzemeler şeklinde detaylardan oluşuyor. 

  • Genel olarak peyzaj mimarları proje türüne göre bahçe peyzaj işlemleri için metrekare başına 60 TL ile 150 TL arası ücret çıkarıyor. Bahçıvan yani işçilik ücretleri de metrekare başına 40 ile 100 TL bandındadır.

Alınacak malzemeler ise talep edilen ürünlere ve peyzaj projesinin detaylarına göre fiyatlandırılıyor.

Bahçe Peyzaj Maliyeti 2023

Bahçe peyzaj maliyeti 2023 yılında bahçenizin metrekaresine ve ne tür işlemler yapılacağına göre değişiyor. Genel olarak bu fiyatlandırmalar metrekare başına yapılıyor. Çimleme, bahçe posta kutusu ekleme, yer dizaynı ve daha nice işlem bahçe düzenlemesi kapsamında yapılabilir. 

  • Peyzaj mimarı ile bahçe düzenlemesi için çalışmanız halinde metrekare başına vereceğiniz tutar ortalama 60 TL ile 150 TL arasında farklılık gösterecektir. Bu fiyatlara işçilik ve malzeme fiyatları dahil değildir.

Tercih edeceğiniz çim türü diğer dekorasyon ürünleri, çiçekler vb. ürünler için ek ücret ödenir.

Peyzaj Mimarlığı Fiyatları 

Peyzaj mimarlığı fiyatları 2023 yılında peyzaj mimarının uzmanlığına göre değişiyor. Popüler ve alanında uzman peyzaj mimarlarının projelerde için verdiği metrekare başlı fiyatlar farklılık gösterip daha yüksek yansıyor.

  • Ortalama baz alındığında ise en düşük metrekare peyzaj fiyatları 60 TL civarındadır.

Peyzaj mimarının popüler olması, referansları ve daha fazlası bu fiyatın daha yüksek yansımasına neden oluyor.

Peyzaj Proje Çizim Ücretleri

Peyzaj proje çizim ücretleri en düşük 5000 TL’de başlıyor. Projenin kapsamına ve peyzaj mimarının fiyat politikasına göre bu fiyat yükseliyor.

  • Çok büyük projelerde fiyatlandırmanın 100.000 TL seviyelerine kadar vardığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Peyzaj Proje Bedeli Hesaplama 

Peyzaj proje bedeli hesaplama detayları proje çizimi yapılacak alanın metrekaresine göre yapılıyor. Alanın toplam metrekaresi ile peyzaj mimarının metrekare bazlı fiyatı çarpılarak elde edilir.

Bu hesaplamalara uygulama yapılacaksa kullanılacak malzemelerin maliyeti de eklenir. Ek olarak bahçıvan ve diğer işçilik ücretleri de hesaplamaya dahil edilebilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir