Hediye Kartını Nasıl Paraya Çevirebilirim?

featured
0

Hediye Kartını Nasıl Paraya Çevirebilirim?

Hediye kartını nasıl paraya çevirebilirim sorusu merak ediliyor. Hediye kartları son dönemde popülerlik kazanan ve gift cards adıyla da bilinen ürünlerdir. Bu kartlar birine ne hediye alacağımızı bilemediğimiz zamanlarda kurtarıcı olabiliyor. 

Her fiziki ve online mağaza hediye kartı vermiyor. Ancak popüler mağazaların artık hediye kartı hizmeti mevcuttur. Hediye almak istediğiniz kişiye belirlediğiniz nakit limitin tanımlı olduğu hediye kartını verebilirsiniz.

Kişi bu hediye kartı bakiyesine paraya çevirmek isteyebilir.  Bunun iki farklı yöntemi mevcuttur;

  • Elinizdeki hediye kartının limit tutarına göre başkasına satarak paraya çevirebilirsiniz.
  • Hediye kartınızla alışveriş yaparak para üstünü nakit alabilirsiniz. Örneğin 300 TL limitli bir hediye kartınızla 50 TL alıveriş yaparsanız mağaza 250 TL para üstünü size nakit verecektir.

Bunlar dışında herhangi bir hediye kartını paraya çevirme yöntemi bulunmuyor. Bazı kişiler bozdurduğunu ifade etse de bunların geneli dolandırıcı çıkabiliyor.

Trendyol Hediye Çekini Paraya Çevirme

  • Trendyol hediye çekini paraya çevirme için doğrudan bir işlem bulunmuyor. Sadece bu çeki nakit para alacak şekilde bir başkasına satabilirsiniz.

Ya da direk Trendyol cüzdanınıza nakit şekilde transfer ederek ihtiyacınız olduğu zamanlarda buradan alışveriş yapmayı tercih edebilirsiniz.

Migros Hediye Çekini Paraya Çevirme 

Migros hediye çekini paraya çevirme kesinlikle mümkün değildir. Migros mağazalarında bu işlem yapılmaz.

  • Sadece çevrenizde Migros marketten nakit alışveriş yapacak birinden rica ederek elinizdeki hediye çekini ona satarak paraya çevirebilirsiniz.

Hepsiburada Hediye Çeki Paraya Çevirme

  • Hepsiburada hediye çeki paraya çevirme imkanı ne yazık ki bulunmuyor. Bu tarz hediye çeklerinizi sadece içerdiği tutar dahilinde bir başkasına satarak paraya çevirebilirsiniz.

Bunun için çevrenize hepsiburada üzerinden alışveriş yapacak kişilerden faydalanabilirsiniz.

Teknosa Hediye Çeki Paraya Çevirme 

  • Teknosa hediye çeki paraya çevirme imkanı normal şartlarda mevcut değildir. Sadece elinizdeki hediye çekini birine satarak paraya çevirebilirsiniz.

Bunun için hediye kartı limitinin bir tık altında ödeme almanız söz konusu olabilir.

Şok Hediye Kartı Paraya Çevirme

Şok hediye kartı paraya çevirme mümkün olmasa da ihtiyaçlarınızı alabilme fırsatı sunuyor.

  • Elinizdeki ŞOK hediye kartı limitine göre istediğiniz ŞOK market şubesine giderek ihtiyaç duyduğunuz ürünleri alabilirsiniz. Örneğin kart limitiniz 500 TL ise ve siz 2520 TL’lik alışveriş yaptıysanız para üstünü nakit olarak alabilirsiniz.

Bim Hediye Kartı Paraya Çevirme

  • Bim hediye kartı paraya çevirme konusunda yoğun şekilde araştırma yapılıyor. Bim hediye kartlarını satarak ya da alışveriş yapıp para üstü alarak paraya çevirmek mümkündür.

En yakın BİM market şubesine giderek limitinizin altında alışveriş yaparak kalan tutarı nakit para üstü şeklinde almayı teklif edebilirsiniz. Ya da tanıdığınız birine hediye kartı limiti tutarında satarak da paraya çevirebilirsiniz.

A101 Hediye Kartı Paraya Çevirme

A101 hediye kartı paraya çevirme konusunu da son olarak merak edenler için hemen aktaralım.

  • A101 market şubelerinde geçerli olan hediye kartlarınızı bir başkasına satabilirsiniz. Böylece kart limitini doğrudan paraya çevirmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra kart bakiyenizden daha düşük alışveriş yaparak A101 şubelerinden para üstünü nakit vermelerini de talep edebilirsiniz.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap