Nöbetçi Eczane Çalışma Saatleri 2023

Nöbetçi Eczane Çalışma Saatleri 2023
0

Nöbetçi Eczane Çalışma Saatleri 2023

Nöbetçi eczane çalışma saatleri 2023 ülkemizdeki çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Bu noktada ilaca ihtiyaç duyan kişiler aşağıdaki listede günlere göre nöbetçi eczanelerin çalışma saatlerini bulabilirler. Kısaca Nöbetçi Eczaneler;

 • Pazartesi günü: 09.00 ile salı 09,00 arası
 • Salı günü:09.00 ile Çarşamba 09,00 arasında
 • Çarşamba günü: 09.00 ile perşembe09.00 arasında
 • Perşembe günü: 09.00 ile cuma 09,00 arasında
 • Cuma günü:09.00 ile cumartesi 09,00 arasında
 • Cumartesi günü: 09.00 ile pazar 09,00 arasında
 • Pazar günü: 09.00 ile pazartesi 09,00 arasında hizmet vermektedir.

Sizde listeden anlayacağınız üzere, nöbetçi eczaneler, gün fark etmeksizin 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Nobetçi Eczaneler 24 Saat Açık Mı?

Nobetçi eczaneler 24 saat açık mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Nöbetçi eczaneler, normal eczane saatleri dışında ilaca erişmesi gereken kişiler için harika bir kaynaktır.  Cevap evet. Nöbetçi eczaneler 24 saat açıktır.

Bu noktada ilaç arayan kişiler şehirlerindeki herhangi bir eczanenin camını kontrol ederek o günün nöbetçi eczanelerini öğrenebilirler.

Eğer sizde gecenin bir yarısı bir ilaca ihtiyaç duyduysanız tek yapmanız gereken nöbetçi eczaneyi öğrenmek ve gidip ilacınızı almak. Sonuç olarak nöbetçi eczaneler, eczane saatleri dışında ilaca erişmesi gereken kişiler için harika bir seçenektir.

Nöbetçi Eczane Sabah Kaça Kadar Açık?

Nöbetçi eczane sabah kaça kadar açık diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu birçok durumda oldukça anlaşılabilir bir soru. Zira hiçbirimiz gecenin bir yarısı nöbetçi eczane ararken açıkta kalmayı ve eczane bulamamayı istemeyiz.

Ancak bu konuda endişe etmenize gerek yok. Zira ülkemizde hizmet veren nöbetçi eczaneler 24 saat boyunca açık kalmaktadırlar. Yani buradan yola çıkarak, bir nöbetçi eczanenin sabah saat 9’a kadar açık olacağını söylemek yanlış olmaz.

Cumartesi Eczane Çalışma Saatleri

Cumartesi eczane çalışma saatleri, giderek daha fazla insan reçetelerinde yazan ilaçları almak için uygun yollar aradıkça giderek daha popüler hale geliyor. Özellikle hafta içi işleri olan kişilerin oldukça merak ettiği bu sorunun cevabı aslında çok basit.

Zira eczaneler pazar günü hariç haftanın her günü saat sabah 9’da hizmet vermeye başlamakta ve bunun yanında saat akşam 7’ye kadar hizmet vermektedirler.

Yani kısaca, eğer cumartesi günü herhangi bir ilaç almak için eczaneye gitmeniz gerekirse, nöbetçi bir eczane aramak için uğraşmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken saat 9 ile 19 arasında her zaman gittiğiniz eczaneye girmek ve ihtiyacınız olan ilaçları almak.

Eczaneler Kaç Gün Çalışır?

Eczaneler kaç gün çalışır sorusu zaman zaman birçok kişi tarafından oldukça merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz gelin eczanelerin çalışma günlerine ve saatlerine birlikte bakalım.

 • Eczaneler pazartesi günleri saat 09.00 ile 19.00 arasında,
 • Eczaneler salı günler saat 09.00 ile 19.00 arasında,
 • Eczaneler çarşamba günler saat 09.00 ile 19.00 arasında,
 • Eczaneler perşembe günler saat 09.00 ile 19.00 arasında,
 • Eczaneler cuma günler saat 09.00 ile 19.00 arasında,
 • Eczaneler cumartesi günler saat 09.00 ile 19.00 arasında,
 • Eczaneler pazar günleri hizmet vermemektedir.

Tabi ki bu saatler ve günler normal düzendeki çalışma zamanlarıdır. Yani nöbetçi eczanelerin çalışmaları farklılık göstermektedir.

Nöbetçi eczane çalışma saatlerine dair merak ettiğiniz tüm detayları aktardık. İçeriğimizde eksik ya da yanlış bulduğunuz kısımlar varsa yorum alanına yazabilirsiniz. Tüm yorumlarınızı dikkate alıyor ve en kısa süre içerisinde yanıt vermeye özen gösteriyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir