Ziraat Bankası EFT Saatleri 2023

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2023
0

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2023

Ziraat bankası EFT saatleri 2023 yılında değişti mi, fast nedir ve saat aralıkları nelerdir gibi sorular merakla araştırılıyor. Ziraat Bankası dahil olmak üzere tüm kamu ve özel bankaları para transferlerinin daha hızlı ve zamansız olması adın FAST ödeme sistemine geçti. 

FAST sistemi havale ve EFT ödeme sistemine ek olarak geliştirilmiştir.  Birinin başka birinin hesabına saniyeler içerisinde para transferi yapabilmesini sağlıyor. Saatleri hakkında bilgi vermek gerekirse de;

  • Ziraat Bankası EFT saatleri: 09:00-16:00 arasıdır.
  • Ziraat Bankası Geç EFT saatleri: 16:00- 17:00 arasıdır.
  • Ziraat Bankası FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Saatleri: 7/24 

FAST ile ödemeyi saat ve gün fark etmeksizin dilediğiniz anda yapabilirsiniz. Göndereceğiniz tutar karşı tarafından hesabına saat ve gün fark etmeksizin dakikalar içerisinde aktarılacaktır.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 

Ziraat bankası EFT saatleri de yine sıkça merak ediliyor. EFT bir bankadan farklı bir bankaya para gönderme işleminin tanımlamasıdır. Örneğin Ziraat Bankasından Garanti bankası hesabına ya da Ziraat bankasından Finansbank hesaplarına yapacağınız para transferi işlemi EFT olarak adlandırılıyor. EFT’nin belirli saatleri vardır. Ziraat bankası için belirlenen EFT saatler şu şekildedir;

  • Ziraat Bankası EFT saatleri: 09:00-16:00 arasıdır.
  • Ziraat Bankası Geç EFT saatleri: 16:00- 17:00 arasıdır.

Bu saatler dışında yapacağınız para transferleri FAST olarak yansıyacaktır.

Ziraat Bankası FAST Limiti 

Ziraat bankası FAST limiti 2023 yılına kadar 2000 TL olarak belirlenmişti. Ancak 2023 Şubat ayından itibaren güncel fast limiti 5000 TL seviyesine çıkarılmıştır.

Yani 24 saat içerisinde en fazla 5000 TL‘lik FAST işlemi yapabilirsiniz. FAST limitleri bildiğiniz üzere bankadan bankaya göre de değişiyor.

Ziraat Bankası FAST Ne Zaman Gelir?

Ziraat bankası FAST ne zaman gelir sorusu da yine yoğun şekilde merak ediliyor. FAST ödeme ile yapacağınız para transferleri sadece saniyeler içerisinde karşı tarafından hesabına yansır.

  • Çok nadir olmakla beraber bu süre 5 dakikaya kadar çıkabilir. Eğer FAST işlemlerinde ödediğiniz tutar karşı tarafından hesabına yansımazsa hemen bankanızın müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek durumu bildirebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir