Matlaşan Bardak Nasıl Parlatılır? (Kesin Çözüm)

Matlaşan Bardak Nasıl Parlatılır? (Kesin Çözüm)
0

Özellikle cam bardaklarda meydana gelen bu problem için uzun zamandır pek çok deneme yöntemi bulunur. Matlaşan bardak nasıl temizlenir sorularına kesin çözüm olarak, kullanılan bulaşık deterjanının değiştirilmesi önerilir. 

Bazı içeriklere sahip bulaşık makinesi deterjanları, bardaklar ve temizlik ürünleri arasında sürtünmeyi yok ettiği için zaman içinde bardaklarda aşınmalar meydana gelir. Bu aşınmalar ile birlikte de matlıklar oluşur. Matlıkları yok edebilmenin en kısa yolu bulaşık makinesi deterjanı konusunda dikkatli davranmak olsa da hali hazırda matlık problemi yaşadığınız bardaklar için bazı çözüm yöntemleri mevcuttur.

Matlaşan Bardak Nasıl Parlatılır? 

  • İlk yöntem olarak doğal şekilde elde edilen ya da marketlerde bulabileceğiniz sirkeler ile aynı ölçülere sahip suyu karıştırarak bir temizlik karışımı elde edebilirsiniz. Bardakları bu karışımın içinde birkaç saat bekleterek parlamalarını sağlayabilirsiniz.

 

  • Diğer bir doğal yöntem ise yine evde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemeler ile kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir yöntem. Matlaşan bardaklarınızı parlatmak için bardakların içine bir miktar karbonat ve ılık su dökerek birkaç saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında durulayarak kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi bardakların dışını parlatmak için de kullanabilirsiniz. Karbonat karışımını geniş bir kabın içinde oluşturarak bardakları bu karışımın içinde bekletmeniz yeterli olacaktır.

Cam Bardakta Kireç Lekesi Nasıl Çıkar?

Özellikle mutfakta kullanılan eşyaların her zaman oldukça temiz gözükmesi ve parlaması önem taşır. Cam bardakta kireç lekesi nasıl çıkar sorusu da mutfakta bulunan eşyaların tamamen temiz gözükmesi için oldukça fazla aranan sorular arasında yer alır. Cam bardaktan kireç lekesi çıkarmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  • Geniş ve yüksek bir kabın içine, bardakların üzerini kaplayacak kadar sıcak su doldurun. Ardından suyun içine yeteri kadar çamaşır suyu ekleyin. Bardakları bu suyun içinde bir süre beklettikten sonra iyice durulayın.
  • Cam bardaktan kireç lekesi çıkarmak için limon kullanabilirsiniz. Oldukça doğal olan bu yöntemi kullanmak için yarım limon ile bardak yüzeylerini ve iç kısımlarını iyice ovalamanız gerekiyor. Sonrasında durulayarak bardaklarınızı kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız bu yöntem sayesinde bardaklarınızdaki parıldamayı görmeniz sizleri tatmin edecektir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir