Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2023

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2023
0

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bursa büyükşehir belediyesi yardım başvurusu konusunda yoğun olarak araştırma yapılıyor. Bildiğiniz üzere büyük şehir belediyelerinin hepsi dar gelirli aileler için çeşitli yardımlar düzenliyor. 

Gıda, nakit yardımı, eğitim yardımı, yakacak ve benzeri yardımlardan faydalanmak isteyenler başvuru detaylarını merak ediyor. Tüm bu yardım seçenekleri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından da sunuluyor. Başvuru yapmak için izlemeniz gereken adımları şu şekilde listelemek mümkündür.

 • Bursa belediyesi yardım başvurularınızı online olarak yapabilirsiniz:
 • Yardım türü fark etmeksizin ilgili başvuru kanalı https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru adresidir.
 • Bu adres sadece belirtilen yardım dönemlerinde aktiftir.
 • Başvuru tarihleri içerisinde bu adresi ziyaret ederek açılan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Başvurunu formunuzda doğru bilgilere yer verdiğinizden emin olmanız gerekiyor. Bilgilerinizin doğru olmaması halinde başvurularınız değerlendirmeye alınmaz ve geçersiz sayılır. Ancak başvuru şartlarını taşıyorsanız en kısa sürede olumlu geri dönüş alabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır, başvuru tarihleri ne zaman? Bu ve benzeri sorular Bursa ilinde yaşayıp yardımdan faydalanmak isteyen tün vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Bursa Büyükşehir belediyesi çeşitli yardım seçenekleri sunuyor. 

Her yardım türü için belirlenen başvuru şartları ve başvuru tarihleri değişiyor. Genel olarak başvurular doğrudan belediye hizmet binalarından ya da online olarak yapılabilir.

Online başvurular için duyuruları takip ederek https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Yardım dönemleri açıldığı zaman ilgili adreste başvuru formu da yer alıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı 

Bursa büyükşehir belediyesi gıda yardımı her sene düzenli olarak yapılıyor. Dar gelirli, geliri olmayan yoksul tüm aileler gıda yardımı için başvuruda bulunabilir. İsteyen vatandaşlar bağlı bulundukları muhtarlıklara durumlarını ibraz ederek gıda talebinde bulunabilir. 

Çünkü Bursa Belediyesi tüm muhtarlıklardan gıda yardımına muhtaç kişilerin listesini alıyor. Listede adı geçen kişilerin bilgileri teyit edildikten sonra ise gıda yardımları yapılıyor.

Ya da doğrudan başvuru için bağlı bulunduğunuz ilçedeki yerel belediye binalarını ziyaret edebilirsiniz. Sosyal yardım birimine giderek başvuru formu talebinizi iletip doldurabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Bursa büyükşehir belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl ve nereden yapılı sorusuna sıkça cevap aranıyor. Eğer Bursa ilinde ikamet ediyor ve belediyenin sunduğu gıda yardımından faydalanmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımları şu şekildedir;

 • https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru web sitesine erişim sağlayın.
 • Açılan sayfada sizi yardım başvuru formu karşılayacaktır.
 • Bu formda talep edilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.
 • Başvuru formunu son adımda onaylayarak işlemlerinizi tamamlayın.

İlgili başvurunuz incelemeye alınır. Formda yer verdiğiniz bilgileriniz teyit edildikten sonra ise en kısa sürede size geri dönüş sağlanır. Eğer gıda yardımı alma şartlarını karşılıyorsanız da başvurunuz doğrudan onay alır.

Bursa Kart16 Başvurusu 

Kart16 başvurusu online işlemlerden oluşuyor. Kart16 Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Vakıfbank ortalığı neticesinde sunulan bir sosyal yardım projesi kartıdır.

Bursa’nın 17 farklı ilçesinde geçerli olan bu kart alkol ve tütün ürünleri hariç tüm alışverişlerde kullanılabiliyor. İlgili kart başvurunuzu birkaç farklı şekilde yapabilirsiniz. 

E-devlet üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi Bursa belediyesinin resmi web sitesi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Ancak belediyenin sitesinden yapacağınız başvurular ön başvuru niteliğindedir. Bu nedenle de e-devlet üzerinden başvurmanız tavsiye edilir. E-devlet başvuru adımları şu şekildedir;

 • E-devlet hesabınıza giriş sağlayın.
 • Ardından iç işleri sosyal yardım sayfasına erişim sağlayın.
 • Çıkan sosyal yardım sonuçları arasından sosyal destek kartı kısmına tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvurunuz sistemde yansıdıktan sonra hızlıca teyit aşamasına alınır. Olumsuz bir durum söz konusu olmadığı sürece başvurular onay alır.

Bursa Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Bursa sosyal yardım kartı limiti ne kadar sorusuna genel geçer bir rakam vermek mümkün değildir. Sosyal yardım kartının limiti aylıktır. Bu limit oranı başvuran kişiler ekonomik durumlarına göre değişiyor.

Bunun için değerlendirme yapılarak karar veriliyor. Ancak en düşük aylık limit 200 TL olarak yansıyor. Ekonomik durumu daha kötü olan kişiler için bu limit 250 TL ya da 300 TL rakamlarına varabiliyor.

500 ile 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

500 ile 800 TL yardım başvurusu nasıl yapılır sorusuna merak edenler için hemen yanıt verelim. İlgili yardım seçeneği bildiğiniz üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunuluyor.

Bu nedenle başvurularınızı doğrudan ilgili bakanlığın il müdürlükleri üzerinden yapabilirsiniz. Ya da bunun yerine en yakın sosyal yardımlaşma bürosuna da müracaat edebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir