Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturma Formu Nasıl Doldurulur

arşiv-araştırma-ve-güvenlik-soruşturma-formu-nasıl-doldurulur
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturma Formu Nasıl Doldurulur

Öncelikle Arşiv Araştırma ve Güvenlik Formu, bilgisayar ile doldurulmaktadır. Form doldurulurken anlamsız kısaltmalar kullanılmaz. 

Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturması Formu Doldurma

1 Numaralı alana Adınız Soyadınız ile Nüfusta kayıtlı olan adresiniz ile şuan oturmuş olduğunuz adresinizi yazıyorsunuz. Fotoğraf kısmını form tamamlandıktan sonra bilgisayardan çıktı alıp yapıştırabilirsiniz.

2 Numaralı alana en son bitirdiğiniz mezuniyet bilgilerinizi yazıyorsunuz, tarih bölümünde de hangi yıl başladığınızı ve hangi yıl bitirdiğinizi belirtiyorsunuz.

3 Numaralı alana  aile fertlerinizin bilgilerini yazıyorsunuz. Kardeşlerinizin sadece 18 yaşından büyük olanların bilgilerini yazıyorsunuz. Onların isim ve soyisimleri, doğum yeri ve tarihleri ile adres bilgilerini eksiksiz bir biçimde anlamsız kısaltmalara yer vermeden doldurmanız gerekiyor. Yaşayan aile fertlerinizin adres bilgilerini girerken adres sonuna il ve ilçeyi de yazmayı unutmayınız. Vefat eden aile fertleriniz için adres satırına “Vefat” yazabilirsiniz.

4 Numaralı alana en son çalıştığınız yer varsa çalıştığınız yer bilgilerini giriyorsunuz. Ayrılmış iseniz niçin ayrıldığınızı “Ayrılış Nedeni” alanına doldurmanız, ayrılmamış iseniz, aynı alana “Halen Çalışıyor” şeklinde doldurmanız gerekmektedir. Hiç bir işte çalışmamış ve halen de çalışmayan arkadaşlar için de bu alanı boş bırakmak yerine “-” şeklinde tire çekmeleri uygun olacaktır. Aksi takdirde görevliler bu bölümün unutulmuş olabileceğini düşünebilirler bu yüzden tire çekmekte veya “Yok” şeklinde belirtmekte fayda var.

5 Numaralı alanda hakkınızda mahkumiyet kararı veya ceza davası bulunuyorsa buna göre “Var” alanının işaretlenmesi, bulunmuyorsa şayet “Yok” alanının işaretlenmesi gerekmektedir. Yine bu alanda tarih ve imza bölümü yer almaktadır. Tarih bölümünün doldurulması gerekmektedir. İmzayı formumuz tamamlandıktan sonra çıktı alıp atacağız.

6 Numaralı alana Nüfus Cüzdan Bilgilerimizin tamamını dolduruyoruz. Bu bölümdeki bazı bilgiler yeni kimlik kartlarında yer almamakta. Yine de şuan için herhangi bir güncelleme söz konusu değil bu form için. Yeni kimlik kartlarında yer almayan bu bilgileri forma eksiksiz girmek adına E-Devlet>Benim Sayfam üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden temin edebilirsiniz.

7 Numaralı alana adaylar her hangi bir işlem yapmamaktadırlar. Bu alanı boş bırakıyorsunuz, bu alan görevlilere ait bir alandır.

İlk altı (6) alanı eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra geriye Güvenlik Soruşturması formumuzu çıktı almak, imzalamak ve fotoğrafı da yapıştırdıktan sonra ilgili kuruma teslim etmek kalıyor.

Arşiv Araştırma ve Güvenlik Soruşturması Formu

güvenlik soruşturması formu

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. adminhukuk_avatar

  Yine ad soyad ve uyruk yazılacak değil mi adres yazılmasa bile? Boş bırakılmayacak?

 2. adminhukuk_avatar
  3 sene önce

  Ben annem ile 15 yıldır görüşmüyorum, kendisi yeni bir evlilik yaptı ve nerede olduğunu da bilmiyorum. Tcsini bir şekilde bulurum da adres felan yok elimde bu durumda ne yazılacak adres kısmına?

19 Yorum

 1. adminhukuk_avatar
  3 sene önce

  Sonunda guzelce aciklayan bir site buldum ya sagolun

 2. adminhukuk_avatar
  3 sene önce

  Ben annem ile 15 yıldır görüşmüyorum, kendisi yeni bir evlilik yaptı ve nerede olduğunu da bilmiyorum. Tcsini bir şekilde bulurum da adres felan yok elimde bu durumda ne yazılacak adres kısmına?

  • adminhukuk_avatar
   Yönetici 3 sene önce

   Aile Nüfus Kayıt Örneğinde anneniz görünmüyor ise Adres kısmına bilinmiyor olarak yazıp gönderilenlerde emniyet teşkilatı her hangi bir sorun çıkarmadı. O şekilde yazabilirsiniz.

 3. adminhukuk_avatar
  2 sene önce

  Yapıştıcağımız fotoğraf biyometrik olmak zorundamı. Yaksa vesikalık olması yeterlimi

  • adminhukuk_avatar
   Yönetici 2 sene önce

   Vesikalık olması yeterlidir. Yanlız yapıştırınız mutlaka. Zımbalamayınız.

 4. adminhukuk_avatar

  Tek sayfaya sığmayacak gibi bütün adresler falan iki sayfa olabilir mi

 5. adminhukuk_avatar
  2 sene önce

  Fotoğrafı bilgisayar ortamında kopyala yapıştır yapıp renkli çıktı alırsak olur mu

 6. adminhukuk_avatar
  2 sene önce

  ya ben bayadır uğraşıyorum bi türluü yapamadım sonunda formu buldum benım anlamdığım şu açıktan okuyorum öğrenim durumunda tarih falan okul yeri yazıyor ne yapmalıyım

  • adminhukuk_avatar
   Yönetici 2 sene önce

   Öğrenim durumu alanına en son bitirdiğiniz okulu yazıyorsunuz. Açıktan üniversite okuyorsanız şayet Liseye başladığınız ve bitirdiğiniz yılları girebilirsiniz.

 7. adminhukuk_avatar
  1 sene önce

  Annemin nüfusuna kayıtlıyım aile nüfus kayıt örneğinde babam yok babamı tanıyorum baba bilgilerine bilgilerini girdim sizce sorun çıkar mı

Giriş Yap

Memur Hukuku Kamu Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!