Renault Kwid Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Renault Kwid Türkiye Fiyatı Ne Kadar?
0

Türkiye’de kur artışlarından dolayı birçok arabanın fiyatı ulaşılamaz ücretlere yükselmektedir. Araç satın almak isteyen birçok kişi, yüksek meblağları ödemek zorundayken bu durum bütçesi kısıtlı onlar için imkânsız hale gelmektedir. Ancak Hindistan’da üretimi yapılan ve Türkiye’ye de geleceği söylenen Renault Kwid Türkiye fiyatı oldukça uygun görülmektedir.

Bütçeye uygun olarak araba satın almak isteyen pek çok kişi ikinci el piyasasına yönelmektedir. Ancak Türkiye’de piyasası ve satışları olan Renault, yeni otomobilini piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır. Son zamanlarda bu söylemler ve iddialar oldukça fazlalaştı. Bu söylemlere göre Renault markasının Kwid model arabasının kısa süre içerisinde Türkiye’de satılması beklenmektedir. Bu söylemlere yönelik açıklamalar olacak mı bilinmemektedir.

Renault Kwid Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Renault Kwid model arabaların en düşük piyasası olanları 70 bin TL civarından satılmaktadır. 70 TL’nin içerisinde vergi de bulunmaktadır. Dünyada piyasası için 70 bin TL civarında olan bu otomobilin Türkiye fiyatlarının ne olacağı oldukça merak edilmektedir. Otomobil sektöründeki uzmanlara göre vergilerde hesaplandığında Renault Kwid Türkiye fiyatı piyasada 100 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satılacağı yönündedir.

100 ve 120 bin TL arasında satımı yapılması planlana Renault Kwid modellerin Türkiye’de ne zaman satılacağı merak konusudur. Ancak bu araba modelinin Türkiye’ye ne zaman geleceği yönünde bir açıklama bulunmamaktadır. Bütçelerine uygun olacak şekilde araba satın almak isteyen pek çok kişi Renault’un açıklama yapmasını beklemektedir.  

Renault Kwid modellerinin bu kadar beklenti oluşturmasının sebebi ise ucuz olması ve içerisinde yüksek teknolojiyi barındırmasıdır. Piyasada dolaşan bilgilere göre Renault Pazar ağını genişletmeyi düşünmektedir. Bundan dolayı Türkiye adı da listesinin içerisinde yer almaktadır. Renault Kwid araba modellerinin yakın bir zamanda Türkiye’de satışlara başlanacağı düşünülmektedir. Renault Kwid Türkiye fiyatı uygun olduğu söylenen bu otomobiller satışa çıktıklarında alınabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : 2023 BMW 5.20i FİYATLARI

Renault Kwid Neden Özel Olarak Üretilmektedir?

Dünyadaki bazı ülkelerde otomobil fiyatları oldukça yüksek olmaktadır. Renault şirketi ise bu fiyatların yüksekliğinden dolayı Kwid modelini üreterek yeni bir seçenek oluşturmaktadır. Bu sayede otomobil alma durumu düşük olan vatandaşlar, Kwid model otomobilleri alabileceklerdir. Bu araba modellerinin en dikkat çekici özellikleri ucuz olmalarıdır. Bundan dolayı Türkiye pazarına girecek iddiası bile herkesin gözlerini bu habere çekmektedir.

Renault Kwid Türkiye fiyatı oldukça uygun olacak bu otomobiller aracılığı ile araba satın almak daha kolay hale gelmiştir. Ayrıca otomobil, son teknoloji ile donatıldığından birçok kişi için cazip hale gelmektedir. Bu otomobillerin üretimi Hindistan’da yapılmaya başlanmıştır. Kwid model otomobillerin Hindistan’daki satış durumu oldukça yüksektir. Renault firması sadece Hindistan’da satmayı planladığı politikasında değişikliğe gitmiştir. Artık ucuz ve sıfır kilometre olan bu otomobilinin dünyada satışı yapılmaya başlanmıştır.  

Pazar ağını büyütmeyi düşünen Renault, otomobil fiyatlarının yüksekliğinden dolayı Türkiye’yi fırsat olarak görmektedir. Ucuz olarak satılacak olan bu otomobillerin beğeni toplayacağı hakkında şimdiden birçok yorum bulunmaktadır.

Renault Kwid Teknik Özellikleri Nelerdir?

Renault Kwid Türkiye fiyatı birçok kişi için uygun durumda olan bu otomobillerin farklı özellikleri bulunmaktadır. Kwid otomobiller, B SUV tarzında bir tasarıma sahiptir. 50 beygirlik motor gücü ve 0,8 litrelik ise motoru mevcuttur. Bu özelliklere sahip olmasından dolayı pek çok kişinin ihtiyaçlarına karşılık verebilmektedir. Fiyatlarına göre oldukça iyi bir performans oranına sahiptir ve görünüm açısından da oldukça göze hitap etmektedir. 5 ileri vites özellikleri de bulunmaktadır ve en son teknoloji kullanılarak üretilmiş otomobillerdir. Motorunun hacmi 800 cc oranında olmakta olup şehir içindeki kullanımlarda ön plana çıkmaktadır.

A segmentinde yer alan otomobillerden olan Renault Kwid, 368 metre uzunluğunda ve 1.58 metre genişliğindedir. Yerden yüksekliği 180 mm civarındadır ve iç bölümünde dokunmatik ekrana sahip olduğu bilinmektedir. Henüz tam olarak açıklanmasa bile kendi sınıfına ait araçlar arasındakilere oranla yüksek bagaj hacmine sahiptir. Ayrıca yakıt olarak da kullanıcılarına tasarruf sağlayacak modellerden olması dolayısı ile oldukça talep edilebilecek bir otomobildir. Türkiye’de satışa çıktığı zaman alınabilecek otomobiller arasındadır.

 

Renault Kwid Tasarımı Nasıldır?

Renault Kwid Türkiye fiyatı kadar tasarımı ile de çok konuşulacağa benzemektedir. Kwid otomobil modelleri, bir üst segmentin modellerine ait birçok özellik bulundurmaktadır. Sağlam, estetik bir tasarım ve modern bir görüntüye sahiptir. A segmentine bağlı olan bu otomobil, özellikleri ile çok daha farklı görülmektedir.

Renault Kwid otomobillerde 7 inçlik dokunmatik ekran bulunmaktadır ve içeriğinde modern navigasyon sistemi de yer almaktadır. Kullanıcılarına rahat otomobil sürme imkanı vermektedir. Yüksek performanslı olan bu modeller, Renault markasının piyasalarda yükselen iddiasını somutlaştıracak otomobillerdir.

Otomobilin dış tasarımının yanı sıra iç tasarımının da oldukça beğeni alacağı şüphesiz bir gerçektir. İç tasarımda sıra dışı özelliklerin bulunması ve ihtiyaçların tam olarak karşılanması önemli bir ayrıntıdır. Kwid otomobiller, konforu ön planda tutmaktadır ve sürüşü kolaylaştıran teknolojilere sahiptir. Bluetooth teknolojinin otomobilde yer alması sayesinde güvenli sürüş mekanizmasının önemi artmaktadır. İç hacminde sayısız saklama alanı vardır ve bu durumda aile otomobilleri gibi özellikleri olduğunu göstermektedir. Ayrıca yüksek kapasiteli bagaj alanı bulunmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir