Çekme Karavan Fiyatları 2023 – Çekme Karavan Ruhsat Gerekir mi?

Çekme Karavan Fiyatları 2023 – Çekme Karavan Ruhsat Gerekir mi?
0

Çekme Karavan Fiyatları 2023

Çekme karavan fiyatları 2023 yılında ne kadar olur, güncel fiyatlar ne kadar ve benzeri sorular yoğun bir şekilde araştırılıyor. Özellikle de karavan satın almak isteyen herkes en uygun, cazip fiyat seçeneklerini yakından araştırıyor.

 • Karavan fiyatları başlangıç düzeyinden ve lükse doğru gitmektedir. Bu nedenle ortalama olarak 50.000 TL’den başlayarak, 600.000 TL’ye kadar uzanan fiyatlar görmekteyiz.

Bazı online satış sitelerinde satışa sunulan çekme karavan fiyatları şu şekilde yansıyor;

 • Lic Tortoise Çekme Karavan Fiyatı: 95.000 TL
 • Erwood Ahşap Çekme Karavan Fiyatı: 2000 TL
 • Taurus 335 Bağımsız Dingilli Çekme Karavan Fiyatı: 120.000 TL
 • Tiny House O2 çekme karavan belgeli ahşap fiyatı: 350.000 TL
 • Big White No.2 Karavan Fiyatı: 370.000 TL

Çeşitli çekme karavan fiyatları yukarıda yer verdiğimiz gibidir. Bu fiyatlar dönemsel olarak farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle de satın almadan evvel mutlaka yeniden fiyat analizi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

2.El Çekme Karavan Fiyatları

2.el çekme karavan fiyatları marka, model ve kullanım durumuna bağlı olarak farklılık gösterecektir. Çeşitli ikinci el ilan sitelerini inceleyerek bütçenize ve ihyacınıza uygun farklı seçenekler bulabilirsiniz. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekirse de;

 • Başoğlu Caretta Off Road Klimalı Full Karavan Fiyatı: 140.000 TL
 • Avrupa O1 belgeli Karavan Fiyatı: 260.000 TL
 • 2021 model NK Ritim 506 Karavan Fiyatı: 150.000 TL
 • Başoğlu çekme karavan fiyatı: 85.000 TL

İkinci el çekme karavan fiyatları için bazı ilanlar yukarıda yer verdiğimiz şekilde yansıyor. Nitekim daha cazip ya da daha yüksek fiyatlı pek çok ilan olduğunu söyleyebiliriz. Biraz araştırma yaparak sizin için en uygun olan ilana erişim sağlayabilirsiniz.

Çekme Karavan Almak Mantıklı Mı?

Çekme karavan almak mantıklı mı sorusunun yanıtı ne için satın almak istediğimize göre değişecektir. Bu noktada etrafı keşfetme amacıyla çıkacağınız gezilerinizde yanınızda bir araç olarak çekme karavan son derece işinize yarayacaktır.

 • Çekme karavan fiyatları moto karavan fiyatlarına kıyasla daha cazip olması açısından da son derce mantıklıdır.  Ek bir araç maliyeti yaratmaması da ayrıcalıklı kılan özellikleri arasında sıralanabilir.

750 Kg Altı Çekme Karavan Hangi Araçlar Çeker?

750 kg altı çekme karavan hangi araçlar çeker diye merak ediliyor. Çekme karavan kullanacaksanız aracınızın motor kapasitesi gücü son derece önemlidir.

 • Bu noktada 750 Kg ağırlığında bir çekme karavan için en düşük motor hacmi 1600 cc olan ve 100 beygir üzerinde seyreden bir araca sahip olmanız gerekecektir.

Eğer aracınız bundan daha düşük bir motor kapasitesine sahip olursa da çekme karavan kullanmak sorun oluşturacaktır.

Çekme Karavan Plaka Gerekir Mi?

Çekme karavan plaka gerekir mi sorusuna merak eden herkes için hemen yanıt verelim.

 • Karayolları ve Trafik kanunları gereğince, 750 kilogram ve üzeri olan çekme karavan seçeneklerinin çekicisi olan araçların plaka ve ruhsatının vizeli ayrı bir ruhsatı olması gerekir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir