Estetisyenlik Kursu Fiyatları 2023 – 800 Saatlik Estetisyenlik Kursu

Estetisyenlik Kursu Fiyatları 2023 – 800 Saatlik Estetisyenlik Kursu
0

Estetisyenlik Kursu Fiyatları 2023

Estetisyenlik kursu fiyatları 2023 estetisyenlik mesleğini yapmak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Estetisyenlik kursu, estetisyenlik mesleğini öğrenmek isteyenler için tasarlanmış eğitim programıdır.

  • MEB onaylı Estetisyenlik kursu fiyatı 7.500 TL ile 15.000 TL aralığındadır.

Estetisyenlik mesleği, cilt bakımı, makyaj, tırnak bakımı gibi hizmetleri vermek için özel olarak yetiştirilen kişilerdir. Estetisyenlik kursları, genellikle estetisyenlik mesleğine giriş için uygun olan ön koşulları sağladıktan sonra alınabilir. Kısaca;

  • Estetisyenlik kursları, genellikle mesleğin temel ilkelerini, cilt bakımı tekniklerini, makyaj tekniklerini ve tırnak bakımı tekniklerini öğretir.
  • Ayrıca, estetisyenlerin mesleki etik ilkelerine ve müşteri ilişkilerine ilişkin bilgiler de verilir. Estetisyenlik kursları, genellikle birkaç hafta veya birkaç ay sürer ve teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitimler de içerir.
  • Estetisyenlik kursları, mesleki eğitim kurumları tarafından verilir ve genellikle ücretli olarak sunulur.
  • Kursların fiyatları, kurumun konumu, kursun süresi ve içeriği gibi faktörlere göre değişebilir.

Estetisyenlik kurslarını tamamladıktan sonra, estetisyenlik mesleğine giriş için belirli sınavlar ve lisanslama işlemleri gerekebilir. Estetisyenlik mesleği, genellikle estetik merkezlerinde, salonlarda çalışır ek olarak kendi salonlarını açabilirler.

Estetisyenlik Kursu Ücretsiz

Estetisyenlik kursu ücretsiz olarak alınıp alınamayacağı kurs ücreti vermek istemeyen estetisyen adayları arasında oldukça merak edilmekte.

  • Maalesef tam kapsamlı estetisyenlik kursu ücretsiz olarak verilmiyor. Fakat halk eğitim merkezlerinde estetisyenlik kursunun alt dallarını ücretsiz olarak öğrenebilmeniz mümkün.

Estetisyenlik Kursu Kaç Ay Sürer?

Estetisyenlik kursu kaç ay sürer? Sorusu zamanı kısıtlı olup da estetisyen olmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulan sorulardandır.

  • Estetisyenlik kursu programı 800 saatin üzerinde eğitimden oluşuyor ve genelde 6 ay içerisinde tamamlanıyor.

Hızlandırılmış Estetisyenlik Kursu

Hızlandırılmış Estetisyenlik kursu yukarıda bahsettiğimiz kapsamlı kursa göre daha az alanda eğitim verilen kurs türüdür.

  • Tam kapsamlı estetisyenlik kursu 800 saatin üzerinde programa sahipken, hızlandırılmış estetisyenlik kursunun programı yaklaşık 300-350 saat arasındadır.

Hızlandırılmış kurs almak tam kapsamlı kurs almaya göre daha uygun fiyatlı olabilir fakat çalışabileceğiniz alan sayısı da bununla beraber daha kısıtlı olacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir