Özel Hastane Kulak Temizleme Ücreti 2023 

Özel Hastane Kulak Temizleme Ücreti 2023 
0

Özel Hastane Kulak Temizleme Ücreti 2023

Özel hastane kulak temizleme ücreti 2023 yılında zam alarak güncellendi. Her özel hastanenin verdiği hizmetler için talep ettiği ücretler değişkenlik gösteriyor.

Kulak yolunun tıkanması halinde oluşan duyma kayıpları, baş ağrıları ve denge kaybı gibi durumlarda kulak temizleme işlemi yapılmalıdır. Özel hastaneler ve diğer devlet hastaneleri bu işlem için 2023 yılında şu ücretleri talep ediyor;

  • Özel hastane kulak temizleme ücreti: 400 TL-500 TL
  • Devlet hastanelerinde kulak temizleme sigorta kapsamında ücretsizdir.
  • Aile hekimlerinde kulan temizleme işlemi ücretsiz
  • Kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde yapılan kulak temizleme işlemleri 50 TL-150 TL 
  • Özel kliniklerde yapılan kulak temizleme ücreti: 200 TL- 250 TL

Her özel hastanenin fiyat politikası değişiyor. Yukarıda yer verdiğimiz fiyatlar bu bağlamda değişkenlik gösterebilir.

Özel Hastane Kulak Temizleme Ücreti 2023 

Özel hastane kulak temizleme ücreti 2023 yılında en az 400 TL civarından başlıyor. Özel hastaneler bildiğiniz üzere SGK güvenceniz olsa da tüm hizmetler için ücret talep ederler. Kulak temizleme işlemleri için de ücret talep eden özel hastanelerin fiyatları değişiyor. 

X özel hastanesinde 400 TL olurken Y özel hastanesinde kulak temizleme ücreti 500 TL olabilir. Özel hastanelerin net kulak temizleme fiyatlarını öğrenmek için doğrudan hastaneyi arayarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Kulak Temizleme Yapılıyor Mu? 

Devlet hastanesinde kulak temizleme yapılıyor mu sorusuna direkt olarak evet diye yanıt vermek mümkündür. KBB bölümü olan tüm Üniversite ve Devlet hastanelerinde kulak temizleme işlemi yapılabilir.

Bunun için MHRS üzerinden ilgili devlet hastanesinin KBB bölümlerinden randevu oluşturmanız gerekiyor.

Eğer kulak temizleme yaptıracak hastanın sağlık güvencesi varsa devlet hastanelerinde işlemi tamamen ücretsiz yaptırabilir.

Ancak sağlık güvencesi olmayan vatandaşların devlet hastanesinde kulak temizleme işlemi yaptırması için cüzi rakamlar ödemesi gerekebilir.

Eczaneden Alınan Kulak Temizleme Mumu Veya Damlası İşe Yarıyor Mu? 

Eczaneden alınan kulak temizleme mumu veya damlası işe yarıyor mu sorusuna yoğun bir şekilde cevap aranıyor. Kulak salgısı kulağın iç alanında meydana gelmez.

Bu nedenle de kulak buşon temizliğini eczaneden alınan mumla ya da kulak çöpüyle evde yapmanız sağlıklı olmayacak ve kulağınıza zarar verecektir.

Eğer kulaklarınızda duyma sorununa neden olacak kadar kirlilik varsa bunun için özel ya da devlet hastanelerinin KBB bölümlerine kulak temizliği yaptırmak için başvurmanız önerilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir