Mebendazol Ne İşe Yarar? Mebendazol Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı 2023

Mebendazol Ne İşe Yarar? Mebendazol Yan Etkileri Nelerdir? Fiyatı 2023
0

Mebendazol Ne İşe Yarar? 

Mebendazol ne işe yarar sorusuna sık bir şekilde yanıt aranıyor. Mebendazol enterobiasis tedavisinde kullanılan etkili bir ilaç seçeneğidir.

Halk diliyle kıl kurdu tedavisinde kullanılıyor. Bu ilacın tek bir dozu bile kıl kurdu tedavisinde etkin sonuç almanızı sağlıyor. 

Enterobiasis tedavisinde kullanılan Mebendazol 100 ml’lik tabletler halinde sunuluyor. İlacın tedavi için kullanım süresi ve dozu doktor tarafından belirlenir.

Doktorunuzun talimatları doğrultusunda kullanmanız halinde kıl kurdu tedavisi için etkin sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

Mebendazol Fiyatı 2023

Mebendazol fiyatı Türkiye’de hizmet veren tüm eczanelerde aynı şekilde yansıyor. 2023 yılında tüm ilaç guruplarına gelen zamlardan sonraki en güncel satış fiyatı ise 22,5 TL olarak belirlenmiştir.

Mebendazol Yan Etkileri

Midede ortaya çıkan parazitlerin, kıl kurtlarının tedavisinde kullanılan Mebendazol ilacının bazı yan etkileri olabilir. Prospektüsünde yer verilen bu yan etkiler kısaca şöyledir;

  • Şiddetli baş ağrısı, 
  • Kusma,
  • Midede yanma, 
  • İshal,
  • Kulaklarda çınlama, 
  • Karın bölgesinde meydana gelen şiddetli ağrılar,
  • Kemik iliğinin baskılanma hissi

Mebendazol için belirtilen olası yan etkiler yukarıda sıraladığımız gibidir. 

Uyarı: Sitemizde paylaşılan her sağlık ürün fiyat bilgisi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir