Menenjit Aşısı Fiyatları 2023 – Güncel Fiyatlar

Menenjit Aşısı Fiyatları 2023 – Güncel Fiyatlar
0

Menenjit Aşısı Fiyatları 2023

Menenjit aşısı fiyatları 2023 yılında güncellendi. Güncellenen yeni rakamlar aşı olacak vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Menenjit aşısının markaları değişiyor. Fiyatlar da markalarına bağlı olarak güncelleniyor. Kısaca markasına göre menenjit aşısı fiyatları 2023 yılında şöyle yansıyor;

  • Nimenrix Menenjit aşısı fiyatı:992 TL
  • Bexsero Menenjit aşısı fiyatı: 1.250 TL
  • Menactra Menenjit aşısı fiyatı: 1.095 TL

Markasına göre değişen menenjit aşısı fiyatları tek doz alımlarında geçerlidir. 

Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyatı 2023

Nimenrix menenjit aşısı fiyatı 2023 yılı içerisinde zam alarak değişti. Genel olarak menenjit aşısı dendiği zaman akla gelen ilk seçenektir.

Fiyatları ise diğer seçeneklere kıyasla bir tık daha pahalıdır.

  • Yapılan zamlardan sonra 2023 yılındaki tek doz fiyatı 992 TL civarında yansıyor.

Rota ve Menenjit Aşısı Fiyatı 2023

Rota ve menenjit aşısı fiyatı 2023 yılında ülkemizde zam alarak güncellendi. Her iki aşı için tek doz ya da2. Ve 3. Doz şeklinde fiyatlandırmalar mevcuttur. Güncel fiyatlarını kısaca aktarmak gerekirse de şu şekilde yansıyor;

  • Rota aşısı tek doz fiyatı: 10 TL (bir doz yeterli olur.)
  • Menenjit aşıları 700 TL ile 1050 TL arası (tek doz yeterli olmayabilir.)

Fiyatlar genel olarak yukarıdaki gibi yansıyor. Yeni bir zam sürecine kadar tüm eczanelerde geçerli olan fiyat aralıkları yukarıdaki gibi olacaktır.

Bexsero Menenjit Aşısı Fiyatı 2023

Bexsero menenjit aşısı fiyatı 2023 yılında büyük oranda zam aldı.

  • Eskiden 900 TL seviyelerinde satışa sunulan tek dozu 2023 yılından itibaren 1.250 TL seviyelerine kadar çıkmıştır.

Ayrıca hastalar için her zaman tek doz da yeterli olmayabiliyor. İki veya üçüncü doz olarak da satın alınması gerekebiliyor.

Menactra Menenjit Aşısı Fiyatı 2023

Menactra menenjit aşısı fiyatı 2023 yılında ne kadar oldu sorusu yoğun şekilde araştırılıyor. Menactra ülkemizde sunulan en uygun fiyatlı menenjit aşısı olarak yansıyor.

  • 2023 yılında yapılan zamlardan sonra güncel fiyatı 1.095 TL olmuştur. Yeni bir zam sürecine kadar tek doz için geçerli olacak fiyatı bu şekildedir.

Sağlık Ocağı Menenjit Aşısı Yapıyor Mu?

Sağlık ocağı menenjit aşısı yapıyor mu sorusu vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Menenjit aşıları bildiğiniz üzere oldukça pahalı aşılardır. Bu nedenle de özel aşı kategorisinde yer alıyor. Sağlık ocakları bu aşıyı ücretsiz olarak yapmıyor. 

  • Eğer seyahatlerinizden önce acil olarak menenjit aşısı yaptırmanız gerekiyorsa Türkiye’nin 43 farklı noktasında hizmet veren Seyahat Sağlığı Merkezlerinde menenjit aşısı yaptırabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Menenjit Aşısını Karşılıyor Mu?

Özel sağlık sigortası menenjit aşısını karşılıyor mu sorusuna direk hayır şeklinde yanıt verebiliriz. Menenjit, rota ve benzeri aşılar tamamen özel aşı kategorisinde yer alıyor.

  • Bu nedenle özel ya da normal hiçbir sağlık güvencesi bu aşıların ücretlerini karşılamaz. Aşı olmak isteyen kişiler ücret kapsamında yaptırabilir.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir