Tiny House Fiyatları 2023 – 1+1, 2+1 Tiny House Fiyatı

featured
0

Tiny House Fiyatları 2023

Tinyhouse fiyatları 2023 yılında büyük oranda zamlanmıştır. Nitekim pandemi sürecinin ardından pek çok kişi müstakil evleri tercih ederken daha düşük bütçeye sahip olanlar Tiny House seçeneklerine yönelmiştir. Tiny House fiyatları güncel olarak aşağıdaki gibidir:

 • 15 m2 Tiny House Fiyatı:650.000 TL
 • 23 m2 Tiny House Fiyatı: 890.000 TL
 • 28 m2 Tiny House Fiyatı: 1.050.000 TL
 • 30 m2 Tiny House Fiyatı: 1.250.000 TL

En güncel 2023 Tiny House fiyat aralıkları sıraladığımız şekildedir. Nitekim bu fiyatlar sürekli farklılık gösteriyor. Mutlaka satın almadan evvel güncel fiyat detaylarını gözden geçirmenizde yarar olacaktır.

Tiny House Satılık 2.El Fiyatları

Tiny House satılık 2.el fiyatları da dikkat çekmeye devam ediyor. Tiny House’lar genellikle tatil maksatlı olarak kullanıldığı için büyük oranda yıpranmamış oluyor. İkinci el satışları dahi çok aktif olan bu evlerin güncel 2.el fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • İkinci El 15 m2 Tiny House Fiyatı:490.000 TL
 • İkinci El 23 m2 Tiny House Fiyatı:570.000 TL
 • İkinci El 28 m2 Tiny House Fiyatı:840.000 TL
 • İkinci El 30 m2 Tiny House Fiyatı: 990.000 TL

Yer verdiğimiz ikinci el fiyatlar günceldir. Nitekim ilanlar sürekli farklılık gösteriyor. Bunun yanı sıra ilan fiyatları da satıcıya göre değiştiği için stabil değildir. Bu nedenle de satın alma dan evvel mutlaka yeniden ilan ve fiyat detaylarını gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Tiny House 2+1 Fiyatları

Tiny House 2+1 fiyatları son dönemde dikkat çekmeye devam ediyor. 2+1 Tiny House evler genellikle 23 ila 32 m2 aralığında üretiliyor.

 • Tiny House 2+1 güncel fiyatları 2023 itibarıyla 480 bin TL ile 850 bin TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Nitekim Tiny House’lar büyük oranda yazlık ev olarak da kullanılıyor. Belirttiğimiz fiyat aralıkları stabil değildir. Bu nedenle de satın almadan hemen önce mutlaka teyit etmenizi tavsiye ediyoruz.

Tiny house 1+1, 2+1 fiyatları

Tiny House Kaç Paraya Mal Olur?

Tiny House kaç paraya mal olur sorusunun yanıtı oldukça değişiklik gösterebiliyor.

 • Tiny House’lar maliyet olarak genellikle satış fiyatından %25 daha uygun seviyede üretiliyor. Nitekim bu kapsamda Tiny House satışında kâr oranının da %25 olduğunu anlamak mümkündür.
 • 1.000.000 TL’ye satılan bir Tiny House, 750.000 TL’ye üretiliyor. Fiyatın içerisinde tüm sistemler ve altyapı detayları dahildir.

Yine de bazı kampanya dönemlerine denk getirmeniz halinde cazip fiyat seçenekleri bulma ihtimaliniz son derece yüksektir.

BUNU DA İNCELEYİN: ÇEKME KARAVAN FİYATLARI 2023

Tiny House Hangi Arsalara Yapılır?

Tiny House hangi arsalara yapılır sorusunun yanıtı çok sık merak ediliyor.

 • Tiny House evler genellikle evin herhangi bir noktaya taşınması özelliğine sahiptir. Bu minvalde Tiny House’un; zeytinliklere, imarlı ya da imarsız arsalara kurulması mümkündür. Yasal açıdan çekme karavan niteliğinde olan Tiny House’lar tarla vasfındaki bir araziye de yerleştirilebilir.

Bu nedenle de en çok tercih edilen ev gurupları arasında yer alıyor.

Tiny House İmarsız Arsaya Olur mu?

 • Tiny House imarsız arsaya olur mu sorusunun yanıtı evettir. Tiny House evler nitelik olarak çekme karavan şeklinde göründüğü için imarsız ya da imarlı fark etmeksizin her türlü noktaya yerleştirilebilir.

Tiny House Almak Mantıklı mı?

 • Tiny House almak mantıklı mı diye merak edenler için net bir yanıt vermek mümkün değildir. Çünkü kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte Tiny House’lar çok beğenilmektedir.

Yaz aylarında farklı lokasyonlarda tatil yapmak ya da büyükşehirlerde yoğun çalışan kişilerin hafta sonu kaçamağı yapmak istediği fırsat Tiny House’lar sayesinde sunulabiliyor.

Bu minvalde Tiny House almanın oldukça mantıklı olduğu söylenebilir. Buna ek olarak fiyat açısından bakıldığında da cazip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Tiny House Elektrik ve Su Nasıl Oluyor?

 • Tiny House elektrik ve su nasıl oluyor sorusu için genellikle karavan örneği veriliyor. Tiny House tıpkı karavan şeklinde bir sisteme sahiptir.

Bu açıdan bakıldığında elektrik genellikle güneş panelleri sayesinde mümkün hale geliyor. Su ise manuel olarak doldurulan depolar aracılığıyla sağlanıyor. Bunun yanı sıra yağmur suyu da Tiny House için aktif olarak kullanılan bir yöntemdir.

Tiny House Isınma Hangi Şekilde Oluyor?

Tiny House ısınma hangi şekilde oluyor sorusu için ilk etapta izolasyon oldukça önemlidir.

 • Tiny House’lar doğru şekilde izole edildiklerinde genellikle içeriye hiç soğuk hava almıyor. Fakat yine de ekstra olarak elektrikli ısıtıcı ya da yerden ısıtmalı sistemler tercih edilebiliyor.

Tiny House ev seçenelşeri, fiyat ve özellikleri hakkında tüm detaylara yer verdik. İçeriğimiz boyunca yer verdiğimiz bilgilerin hatalı ya da eksik olduğunu düşünüyorsanız hemen yorum alanı üzerinden ayrıntılarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap