Otrivine Burun Spreyi Fiyatı 2024

Otrivine Burun Spreyi Fiyatı 2024
0

Otrivine Burun Sprey Fiyatları 2024

Otrivine burun sprey fiyatları 2024 yeni yıl ile gelecek zamlardan sonra merakla beklenen gelişmeler arasında yer alıyor. Ülkemizde en çok tercih edilen ilaçlar listesinde bulunan otrivine, burun tıkanıklığını hızla gideren, burun kan damarlarını daraltarak etki gösterdiği bilinen dekonjestan olarak adlandırılan sprey formunda bir ilaç türüne dahildir.

Net bir yanıt vermek mümkün olmamakla birlikte son zamanlarda merak edilmekte olan gelen ilaç zamlarıyla otrivine burun spreyi fiyatları ne kadar olacak ve bu durumdan nasıl etkilenecek? 2024 yılında beklenen otrivine burun sprey fiyatı şu şekildedir;

 • Otrivine Burun Sprey Fiyatı: 85 TL

Yukarıda yer vermiş olduğumuz bazı online satış sitelerde yer alan güncel fiyat tahminidir. Nitekim bu fiyat yapılan zamlardan ya da indirimlerden etkilenerek değişiklik gösterebiliyor.

Otrivine Reçetesiz Alınır Mı?

Otrivine Reçetesiz Alınır Mı diye sorulan sorulara karşılık olarak verilen cevap şu şekilde oluyor; 6 yaş ve üzeri kullanıma uygun olan burun içini ve solunum yolunu içerisindeki etkin madde sayesinde hızlı bir şekilde rahatlatan otrivine burun spreyi tüm eczanelerde reçetesiz satılıyor.

Otrivine Reçetesiz Fiyatı

Otrivine reçetesiz fiyatı merak edilenler arasındadır. 2023 yılında ilaç fiyatlarına yapılan zamlardan sonraki en güncel fiyatı şöyle yansıyor;

 • Otrivine Reçetesiz Burun Sprey Fiyatı 97.50 TL’dir.

Güncel fiyat aralığı yeni bir zam dönemine kadar tüm eczanelerde birebir aynı şekilde yansıyacaktır.

Otrivine Burun Spreyi Ne İçin Kullanılır?

Otrivine burun spreyi ne için kullanılır sorusuna cevap verecek olursak, otrivine burun tıkanıklığını açmakta etkili olan içerisinde her 1ml’sinde 1 mg ksilometazolin hidrokolür maddesini içeren burun tıkanıklığını en hızlı şekilde açıp daha rahat nefes almamızı sağlayan reçetesizde satılan ilaçtır.

Fakat bunun yanı sıra yakın zamanda burun ameliyatı geçiren, hipertansiyonu, kalp hastalığı, hipertroidi, şeker hastalığı vb. hastalıkları olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Otrivine Burun Spreyi Ne Kadar Kullanılır?

Otrivine burun spreyi ne kadar kullanılır tarzı sorularla karşılaşmaktayız. Diğer burun spreylerinde olduğu gibi, otrivine burun spreyi de 5 günden daha uzun bir süre kullanılmaması uzman doktorlar tarafından önerilmektedir.

Daha uzun süreli ya da aşırı dozda kullanım durumunda tekrarlı olarak burun tıkanıklığı oluşmasına ve yan etkilere neden olabiliyor.

Otrivine Burun Spreyi 5 Günden Daha Fazla Kullanılırsa Ne Olur?

Otrivine Burun Spreyi 5 Günden Daha Fazla Kullanılırsa Ne Olur? Tüm ilaçlarda görülebileceği gibi otrivine burun spreyi içerisinde bulunan etkin maddeye duyarlı olan kişilerde;

 • Uyku bozuklukluları
 • Sersemlik
 • Titreme
 • Ciltte tahriş
 • Alerjik reaksiyon,
 • Kalp atışlarında düzensizlik
 • Baş ağrısı
 • Bulantı
 • Bölgesel yanma
 • Tekrarlı şekilde burun tıkanıklığı gibi birçok yan etkilere sebep olabiliyor.

Yukarıda sıraladığımız yan etkilerden en az biri ile karşılaşmanız durumunda hemen doktorunuza bilgi vererek ilaç alımını da durdurmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir