Umre 2023 Fiyatları | En Ucuz Umre Fiyatları

Umre 2023 Fiyatları | En Ucuz Umre Fiyatları
0

Covid19 salgını sebebiyle iki yıldır Müslümanlar umre görevlerini gerçekleştiremiyor. Kutsal toprakların ziyarete açılmasını bekleyen ve umre yapmak isteyen vatandaşlar umre 2023 fiyatları ve en ucuz umre fiyatları konusunda arayışa geçti. Peki 2023 umre fiyatları belli oldu mu, hangi tur ne kadar ücret talep ediyor? Sizler için bu soruların cevabını araştırdık ve edindiğimiz bilgileri yazımıza aktardık.

Umre 2023 Fiyatları Nasıldır?

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’nın şartlarını karşılayan vatandaşlar, umre 2023 fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Bu konuda gerekli bilgiyi sizinle paylaşmak için yaptığımız araştırmada Diyanet İşleri Bakanlığı’nın internet sitesinde 2023 yılı umre fiyatlarıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadığını gördük. Diyanet’e bağlı turların pandemi öncesi fiyat tarifeleri otelin Kabe’ye yakınlığı, kalacağınız gün sayısı, kaç kişilik odada kalmak istediğiniz gibi durumlara göre farklılık göstermektedir.

Diyanet İşleri Bakanlığı’na bağlı olmayan hac ve umre turları, kutsal toprakları ziyaret etmek isteyenlere özel hizmet sunmaktadır. Bu özel turların umre 2023 fiyatları hakkında verdiği tahmini bilgileri sizinle paylaşmak isteriz. Turların sunduğu paketler 7, 15, 20 günlük umre ziyareti gibi seçeneklere ayrılır. Ayrıca odadaki yatak sayısı, otelin kutsal ziyaret bölgelerine yakınlığı, uçak yolculuğu gibi faktörler paket fiyatlandırmasında değişikliğe sebep olur. Genel bir fiyattan bahsedersek 2023 yılında özel turlarla umre ziyareti yapacak olanların 1200 $ ile 1400 $ arasında bir ödeme yapması gerekebilir.

En Ucuz Umre Fiyatları

Diyanet İşleri Bakanlığı henüz umre 2023 fiyatları hakkında bir bilgilendirme yapmadığı için en ucuz umre fiyatları araştırmalarınıza net bir cevap veremiyoruz. Bununla birlikte özel turların pandemi öncesi fiyatları da göz önünde bulundurarak aşağı yukarı bir fiyat tarifesi oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Pandemiden önceki en ucuz umre turlarından bazıları şunlardır:

 • Sor Turizm: 695 $
 • Habib Kağan Turizm: 900 $
 • Hacılar Turizm: 940 $
 • Fazilet Turizm: 950 $
 • Hisar Tur: 1050 $
 • Hicaz Tur: 1090 $
 • Semerşah Turizm: 1100 $
 • Erkek Turizm: 1100 $
 • Erşah Turizm: 1100 $

Salgından önce en ucuz umre ziyareti imkanını sağlayan bu turizm firmaları, Diyanet 2023 umresiyle ilgili açıklama yaptığında bu yıl geçerli olan fiyat tarifelerini de paylaşacaklardır. Fakat tahmini olarak bu fiyatların üzerine 250 $ gibi bir ekleme olacağını söyleyebiliriz.

Umre Başvurusu Nasıl Yapılır?

En ucuz umre fiyatları araştırması yaparken yönlendirildiğiniz bu yazımızda umre başvurusunu nasıl yapacağınızdan da kısaca bahsetmek isteriz. Öncelikle Hac ve Umre Müdürlüğü’nün belirttiği bankalara Suudi Arabistan para birimine çevirdiğiniz umre ücretini yatırmanız gerekiyor. Ardından banka dekontunuzla birlikte il, ilçe müftülüğünden ya da www.hac.gov.tr adresinden kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Pasaport ve iki nüsha halindeki umre kayıt dilekçenizi müftülüğe iletip pasaport, vize işlemlerinizi iletmelisiniz. Sağlık merkezlerinde yaptıracağınız menenjit aşısının kartını umre ziyaretiniz sırasında yanınızdan ayırmamalısınız. Uçuş, tur ve size sunulacak hizmetler tarafınıza bildirilecektir. İşlemleri zamanında tamamlayamamanız halinde umre başvurunuz bir sonraki yıla ertelenir. Kur’an-ı Kerim, umre yolcusu rehberi, gerekli dua kitapları tur tarafından karşılanır.

 

Umre Ziyaret Şartları 2023

Korona virüs salgını sonrasında kutsal toprakları ziyaret etmek isteyenlere koşulan şartlar da değişiklik göstermiştir. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı 2021 yılının sonuna doğru yeni şartları umre ve hac adaylarıyla paylaştı. Bakanlık alınan kararlar çerçevesinde, artık yabancı ülkelerden hac ve umre adaylarını ülkeye kabul edeceklerini bildirdi. Fakat bunun için birtakım şartlar sundu.

2023 yılında umreye gitmek istiyorsanız Suudi Arabistan’ın onayladığı covid19 aşılarını olmak durumundasınız. Aşıyı sadece Dünya Sağlık Örgütü’nün onaylamış olması Suudi Arabistan için geçerli değil. Ülkenin kabul ettiği aşılar şunlardır;

 • 2 doz Pfizer Biontech
 • 2 doz Vaxveria
 • 2 doz Oxford Astrazeneta
 • 2 doz Moderna
 • 2 doz SK Bioscience
 • 2 doz Spikevaks
 • 2 doz Comirnaty
 • 1 doz Johnson & Johnson

Hiç korona virüs aşısı yaptırmadıysanız ya da yaptırdığınız aşı yukarıdaki listede yoksa umre ziyaretiniz öncesinde zorunlu bir karantina süresine maruz kalabileceğinizi belirtmek isteriz. Umre 2023 fiyatları başlığımızda Diyanet’in bu yıla dair ücreti henüz açıklamadığını fakat geçmiş yıllar göz önünde bulundurularak yapılan tahminleri sizlerle paylaştık. İyi günler dileriz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir