Organizasyon Şirketi Kurmak- Ne Kadar Maliyet Gerekir?

Organizasyon Şirketi Kurmak- Ne Kadar Maliyet Gerekir?
0

Organizasyon Şirketi Kurmak- Ne Kadar Maliyet Gerekir?

Organizasyon şirketi kurmak- ne kadar maliyet gerektirir soruşları girişimde bulunmak isteyen herkes tarafından merakla araştırılıyor. Son dönemde organizasyon işi her sektörde oldukça popülerlik kazanmıştır. 

Organizasyon denince akla sadece düğünler geliyor. Nitekim kına organizasyonu, doğum günü ya da iş toplatışı organizasyonu gibi pek çok farklı dal mevcuttur. Genel olarak tek bir alan yönelmek iş kalitesi ve popülerlik açısından kolaylık sağlayacaktır. 

  • Tüm bu işleri bir arada sunan organizasyon şirketi açmanın maliyeti yüksektir. Ancak tek alanda başlamak istiyorsanız ortalama 50 Bin TL ile 100 Bin TL harcama yapmanız gerekiyor.

Daha kapsamlı bir şirket açmak istiyorsanız hizmet kalemlerine göre bu rakam 300 Bin TL seviyelerine kadar da çıkabilir.

Organizasyon Şirketi Kurma Maliyeti 

Organizasyon şirketi kurma maliyeti kaç kalem alanda hizmet vereceğinize bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

Örneğin sadece bir kına organizasyonu için hizmet verecekseniz 30 Bin TL sermaye ile başlamak yeterli olacaktır. 

Ya da kına ve düğün organizasyonu yapmayı düşünüyorsanız bu rakam 50 Bin TL seviyelerine ulaşacaktır.

Nitekim kapsamlı ve büyük ölçekli bir organizasyon şirketi kurmak istiyorsanız depoya ihtiyacınız olacaktır. Bu noktada organizasyon eşyalarıyla beraber 1 Milyon TL’ye kadar yatırım yağmanız gerekebilir.

Organizasyon Şirketi Kurmak İçin Gerekli Belgeler

Organizasyon şirketi kurmak için gerekli belgeler sadece şahıs şirketi açarken vermeniz gereke belgelerden oluşuyor. Eğer bir organizasyon şirketi olmak istiyorsanız şahıs şirketi kapsamında vergiye tabi olmanız gerekiyor. Bu süreçte vergi dairesinin ibraz etmenizi isteyeceği belgeler kısaca şu şekildedir;

  • Noter ’den onaylı nüfus cüzdanı suretiniz 
  • İmza beyannameniz
  • İkametgah kağıdınız
  • Kira kontratınız

Bu evrakları hazırlayarak bulunduğunuz ilçede hizmet veren vergi dairesine gidip işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Vergi dairesi benzeri ek belgeler de talep edebilir. Ancak bunlar için süre vereceğinden ek olarak da ibraz edebilirsiniz.

Organizasyon Şirketi Kurmak KOSGEB

Organizasyon şirketi kurmak KOSGEB kredi ve hibelerinden faydalanmak için iyi bir seçenek olacaktır. KOSGEB özellikle de organizasyon şirketi kurmak isteyen kadın girişimcilere büyük ölçüde destek oluyor. 

Şirketi açma fikriniz hayata geçtiği zaman hemen KOSGEB kurumuna giderek gerekli eğitimleri almaya başlamak üzere projenizi sunabilirsiniz.

Projeniz onay alırsa geri ödemeli ya da geri ödemesiz şekilde verilen desteklerden faydalanabilirsiniz.

Organizasyon Şirketi Ne Kadar Kazanır?

Organizasyon şirketi ne kadar kazanır sorusunun yanıtı oldukça kapsamlıdır. Çünkü kazanç miktarları fiyat politikanıza ve iş hacminize göre aylık-yıllık bazda değişkenlik gösterecektir.

Bunun yanı sıra hangi alanda organizasyon hizmeti verdiğiniz de kazanç ve kar marjı açısından oldukça belirleyicidir.

  • Ancak genel olarak iyi bir iş çıkarırsanız ayda en az 50 Bin TL kadar gelir elde etme ihtimali yüksektir. İş potansiyeliniz arttıkça bu rakam da artış gösterecektir.

Organizasyon Şirketi Açmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Organizasyon şirketi açmak için ne yapmak gerekir sorusuna ilk önce alan kararı vermeniz gerekir diyebiliriz. Örneğin kına mı, düğün mü, doğum günü mü yoksa hepsini içeren bir hizmet mi vermek istiyorsunuz? 

  • Hemen ardından ise şahıs şirketi kurmak üzere ilçenizdeki vergi dairesine gidin. Verginizi açtıktan sonra ise gerekli ekipmanları satın almaya başlayarak deponuzu tutun.

Satın alma yerine kiralamayı da tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin bütçenize göre karar vermeniz gereken bir detaydır.

Doğum Günü Organizasyon Şirketi Kurmak

Doğum günü organizasyon şirketi kurmak en keyifli iş modelleri arasında yer alıyor. Kaliteli ve profesyonel bir doğum günü yapmak isteyen herkes tercihini organizasyon şirketleriyle çalışmaktan yana kullanıyor.

Bu nedenle popülerleşen ve kazandıran bir meslek olarak dikkat çekiyor.

  • Kuruluş için şahıs şirketi açmanız ve ortalama 50.000 Türk lirası sermaye yatırmanız yeterli olacaktır.

Nişan Organizasyon Şirketi Kurmak

Nişan organizasyon şirketi kurmak için gerekli olan ilk adım şahıs şirketi açmanızdır. Şirket açılışıyla beraber çeşitli nişan konseptleri için gerekli ekipmanları kiralamaya ya da satın almaya başlamanız gerekiyor.

Bunun için de kafanızda ilgili konseptleri belirlemeniz gerekiyor. Konsept seçimlerine göre dekoratif ürünleri de satın alarak reklam yapmaya başlayabilirsiniz. 

Kına Organizasyon Şirketi Kurmak

Kına organizasyon şirketi kurmak son dönemin en popüler ve gözde girişimleri arasında yer alıyor. kına gecelerini unutulmaz hale getirecek bu iş için ilk adım şirket kurmanızdır.

Kuruluşun hemen akabinde ise gerekli ekipmanları satın almaya ve bir depoya koymaya başlayarak devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir