Majezik Adet Kanamasını Keser mi?

Majezik Adet Kanamasını Keser mi?
0

Majezik Adet Kanamasını Keser Mi?

Majezik adet kanamasını keser mi, adetten önce veya sonra kullanılır mı gibi soruların yanıtı sıkça merak ediliyor. Majezik bildiğiniz üzere oldukça etkili bir ağrı kesici ilaçtır. Genel olarak şiddetli baş ağrıları, diş ağrısı ve diğer ağrı türlerine kullanılıyor. Regl dönemindeki ağrılar, kramplar için kullananlar da mevcuttur. 

  • Majezik regl döneminde kanamayı kesip kesmediği ise araştırılıyor. Normal şartlarda ağrı kesici ilaçların regl döneminde alınması kanamayı etkilemez. Sadece ağrının hafiflemesine yardımcı olur. Uzmanlara göre regl döneminde Majezik kullanmanın da kanamaya herhangi bir olumsuz etkisi bulunmuyor.

Majezik Regl Ağrısını Keser Mi?

Majezik regl ağrısını keser mi sorusuna doğrudan evet diye yanıt verebiliriz. Regl dönemlerinde karın, bel ve kas ağrıları oldukça fazladır. Her kadında ağrı oluşmasa bile kadınların genelinde bu dönemde ağrı olduğunu söyleyebiliriz. 

  • Adet dönemi ağrılarının giderilmesinde ağrı kesici olarak majezik çok etkilidir. Ancak yine de doktorunuza danışmadan kullanmamanız tavsiye edilir.

Etken maddesine karşın duyarlılığınız olabilir. Bu da yan etkilerin açığa çıkmasına neden olacaktır.

Majezik Adet Ağrısını Kaç Dakikada Keser?

Majezik adet ağrısını kaç dakikada keser sorusu da merak ediliyor.

  • Majezik ağrı kesici ilaç etkisini ilk 30 dakika içerisinde göstermeye başlar. Toplamda 6 saate kadar da tüm ağrının dinmesinde yardımcı olur. Nadir olarak etki süresi 1 saate kadar ulaşabilir.

Majezik Adet Kanamasını Arttırır Mı?

Majezik adet kanamasını arttırır ya da azaltır mı gibi sorular merakla araştırılıyor. Majezik tek başına oldukça güçlü bir ağrı kesicidir. Adet döneminde kullanınca kanamayı arttırdığı veya kestiği düşünülüyor. 

  • Uzmanların aktardığı bilgiye göre böyle bir durum söz konusu değildir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı çok ender kanama artışı görülebilir. Bu konuda doktorunuza danışabilirsiniz.

Majezik Etki Süresi Ne Kadardır?

Majezik etki süresi ne kadardır sorusuna ortalama 6 sata şeklinde cevap verebiliriz.

  • Ağrı kesiciyi ilk aldığınız zaman ortalama 30 dakika ile 1,5 saat arasında etkisini yarı yarıya görmeye başlarsanız. İlk dakikalarda ağrıyı keskin bir şekilde kesmez.

 Kesinlikle ilk 1,5 saat içerisinde ağrıyı kesmediğini düşünüp 2. Dozu almamanız gerekiyor.  Ortalama etki süresinin ise 6 saate kadar sürdüğü uzmanlar tarafından aktarılıyor.

Ağrı Kesici Adet Kanamasını Keser Mi?

Ağrı kesici adet kanamasını keser mi sorusuna doğrudan hayır diye yanıt verebiliriz. Pek çok kadın adet dönemindeki ağrı ve sancılara kanamam kesilir korkusuyla ağrı kesici kullanmadan dayanmaya çalışıyor.

  • Ancak uzmanlara göre ağrı kesiciler sadece ağrıyı dindirir ve adet kanama döngüsünde herhangi bir değişikliğe neden olmaz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir