Özel Hastanelerde Kontrol Süresi Kaç Gündür? 2023

Özel Hastanelerde Kontrol Süresi Kaç Gündür? 2023
0

Özel Hastanelerde Kontrol Süresi Kaç Gündür? 2023

Özel hastanelerde kontrol süresi kaç gündür 2023 yılında kontrol süresi belirlendi mi ve benzeri sorulara sık bir şekilde cevap aranıyor.

Özel hastanelerde Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği ve aynı zamanda Genel sağlık sigorta sistemi kapsamında yapılan ilk muayene sonrasında tekrar kontrol muayenesi için katılım payı ödemesi ya da ek ücret talep edilmez. 

Bu muayene kontrol süresi devlet ve özel hastanelerinin tamamında geçerlidir. Sadece SGK kontrol muayenesi süresinde aşma durumu olursa yeniden ücret ibrazı talep edilebilir.

Özel hastaneler için belirlenen kontrol süresi muayene olunan tarih itibariyle 10 günüdür. Bu günler iş gün sayısı şeklinde değil, hafta sonu günleri de dahil olacak şekilde hesaplanır.

Özel Hastanelerde 10 Gün İçinde 3. ay Muayene 

Özel hastanelerde 10 gün içinde 3. ay muayene ücretli mi, 10 gün içinde kaç kez muayene olunur gibi sorulara yanıt aranıyor. Özel hastanelerde geçerli olan 10 günlük muayene süresi içerisinde 2. Kez muayene olduğunuz zaman hastane sizden ücret talep etmez.

Nitekim 10 günlük süre zarfında 3. Kez muayene olursanız hastane sizden kontroller için ücret talep etme hakkına sahiptir.

10 Günlük Kontrol Süresi Hafta Sonuna Denk Gelirse

10 günlük kontrol süresi hafta sonuna denk gelirse bu durumda günlük kontrol süreci bitmeden önceki son iş gününe randevu oluşturmanız gerekiyor.

Özel hastanelerin tamamında muayene süresi hesaplaması için hafta sonu dahil edilmez. Hafta sonu dahil edilmemesi ücretsiz muayene süresinin uzamasında etkili değildir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir