Flagyl Ne İşe Yarar 2024? Flagyl 500MG Fiyatı

Flagyl Ne İşe Yarar 2024? Flagyl 500MG Fiyatı
0

Flagyl Ne İşe Yarar 2024

Flagyl ne işe yarar 2024, hangi hastalıklarda kullanılır gibi sorular sıkça araştırılıyor. Flagyl  500 mg film kaplı tablet olmakla birlikte antibiyotik grubundan bir ilaç olan metronidazol içeriyor.

 • Metronidazol ise vücutta enfeksiyonlara neden olabilecek bakteri ve parazitleri öldürerek vücudumuza yardımcı oluyor.

Flagyl ilacı doktor bilgisi dahilinde aşağıdaki durumlarda kullanabilir;

 • Mide, bağırsak, kan, beyin ve akciğer enfeksiyonları
 • Diş Enfeksiyonları
 • Vücut yaraları
 • Ameliyat sonraları

Yukarıda belirttiğimiz tüm durumlarda doktor bilgisi dışında kullanımı ise kesinlikle tavsiye edilmez.

Flagyl Fiyatı

Flagyl fiyatı sağlık alanında bu ilaca ihtiyacı olan çoğu hasta tarafından araştırılıyor. Sosyal sağlık güvencesi olmayan ya da reçetesiz almak isteyenlerin merakı gitgide artıyor. 2024`te fiyatları şu şekilde;

 • Flagyl 500 MG 20 FILM TABLET FİYATI: 110,63 TL

Bu fiyat sosyal sağlık güvencesi olanlar için değişebilir. İlaç zam oranı gelmediği sürece güvencesi olmayan hastalara Türkiye`deki tüm eczanelerde ortak fiyattan satışa sunulacaktır.

Flagyl Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Flagyl kaç günde etkisini gösterir enfeksiyonun özelliğine ve hastanın kişisel özelliklerine göre değişir. Genellikle, Flagyl’in etkileri tedavinin başladığı birkaç gün veya bir hafta içinde görülebilir. Ancak, sağlık kuruluşunuz tarafından önerilen tam tedavinin tamamlanması önemlidir. Tedaviye erken ara vermek, enfeksiyonun geri dönmesine veya antibiyotik dirençli bakterilerin gelişmesine neden olabilir.

Flagyl Yan Etkileri Nelerdir?

Flagyl yan etkileri nelerdir? Bu soru ilacı almak isteyen veya bu ilaca ihtiyacı olan vatandaşların cevaplanmasına en çok ihtiyacı olan sorulardan bir tanesi oluyor. Olabilecek yan etkileri sırasıyla şunlardır;

 • Bulantı,
 • Ağızda metalik tat,
 • Anoreksi
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Lökopeni
 • Periferal duyu nöropatisi

Flagyl Hangi Bakterilerde Kullanılır?

Flagyl hangi bakterilerde kullanılır? Flagyl (metronidazol) genellikle enfeksiyonlara neden olan bakterilerin öldürülmesinde kullanılır.

 • Flagyl, özellikle anaerob bakterilerin öldürülmesinde etkilidir. Anaerob bakteriler, oksijen gerektirmeyen bakterilerdir ve çoğunlukla vücuttaki çeşitli dokularda bulunurlar. Flagyl ayrıca birçok tür parazitlerin öldürülmesinde de etkilidir.

Flagyl’in hangi bakterilerde kullanılacağı konusunda endişe ediyorsanız veya enfeksiyonunuzun hangi bakterilere yol açtığını bilmiyorsanız, doktorunuzla görüşmeniz önemlidir. Doktorunuz, enfeksiyonunuzu tanımlamak ve Flagyl gibi uygun bir tedavi seçmek için gerekli testleri yaptıktan sonra size en uygun tedavi seçeneğini önerecektir.

Flagyl İshal İçin Mi?

 • Flagyl ishal için mi? Flagyl (metronidazol) ishali olan kişilerde kullanılabilir, ancak ishali olan kişilerde kullanılması için bir neden yoktur. İshal, vücutta sık ve suyun çok az tutulmasıyla seyreden dışkılamaların artışıdır ve birçok nedenle ortaya çıkabilir.

İshali olan kişilerde Flagyl kullanılması, enfeksiyonlardan kaynaklanan ishali olan kişilerde düşünülebilir. Ancak, ishali olan kişilerde Flagyl kullanımı için doktorunuzdan özel tavsiye alınmalıdır.

İshali olan kişilerde Flagyl kullanımı hakkında endişe ediyorsanız veya ishali olan kişilerde Flagyl kullanımı hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, doktorunuzla görüşmeniz önemlidir. Doktorunuz, ishalinizin nedenini tanımlayarak size en uygun tedavi seçeneğini önerecektir.

Flagyl Ne Kadar Süre Kullanılır?

Flagyl ne kadar süre kullanılır? Doktorunuz tarafından önerilen tam tedavinin tamamlanması önemlidir.

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir