Katarin Forte Ne İşe Yarar? Katarin Forte Fiyatı 2023

Katarin Forte Ne İşe Yarar? Katarin Forte Fiyatı 2023
0

Katarin Forte Ne İşe Yarar?

Katarin forte ne işe yarar ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir gibi merak ettiğiniz soruların yanıtlarına içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

  • Katarin forte 12 yaş ve üzeri çocuklar ve tüm yetişkinler için kullanılan bir ilaçtır. Genel olarak üst solunum yollarında oluşan akut enfeksiyonların giderilmesi için reçete ediliyor. Doktor bilgisi dışında kullanımı tavsiye edilmez. 

Katarin Forte Fiyatı 

Katarin forte fiyatı 2023 yılında yapılan ilaç zamlarından sonra güncellendi. Hem Katarin hem de Katarin forte için 2023 yılında geçerli olan fiyatlar kısaca şu şekildedir;

  • Katarin 120 mg+50 mg+1 mg/5 ml pediatrik şurup fiyatı: 40,5 TL
  • Katarin 250 mg/100 mg/2 mg 30 kapsül fiyatı: 40,5 TL
  • Katarin Forte 650 mg/200 mg/60 mg/4 mg 20 film tablet fiyatı: 31,5 TL

Yer verdiğimiz fiyatlar Türkiye’de hizmet veren tüm eczanelerde geçerlidir. Sağlık güvencesi olmayan vatandaşlar bu fiyat üzerinden reçeteleriyle beraber en yakın eczaneden ilacı satın alabilir.

Katarin Ne İçin Kullanılır?

Katarin ne için kullanılır sorusu sıklıkla araştırılıyor. Katarin ilacı aslında hem çocuk hem de yetişkinler için sıkça reçete edilen bilinen bir ilaçtır. En genel tanımıyla üst solunum yollarında meydana gelen akut enfeksiyonların tedavi edilmesi için reçete edilir. Neye iyi gelir sorusuna yanıt vermek gerekirse de;

  • Grip, nezle soğuk algınlığını tedavi eder.
  • Grip, nezle soğuk algınlığını takip eden ateşin düşmesini sağlar.
  • Grip, nezle soğuk algınlığını takip eden öksürük, hapşırma ve burun akıntısı gibi şikayetleri giderir.
  • Burun tıkanıklığını açar.

Grip, nezle ve soğuk algınlığı durumlarında doktorunuz reçete ederse belirttiği doz ve süre ile kullanmaya özen göstermeniz tavsiye edilir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir