Aklovir Krem Ne İşe Yarar? Aklovir Krem Fiyatı 2023

Aklovir Krem Ne İşe Yarar? Aklovir Krem Fiyatı 2023
0

Aklovir Krem Ne İşe Yarar 2023?

Aklovir krem ne işe yarar 2023, ne için kullanılır ve faydaları nelerdir gibi sorular merak ediliyor. Aklovir anti viral türünde yer alan bir ilaçtır.

  • En yalın tanımıyla Aklovir ilacı Herpes Simplex tip I, Herpes Simplex tip II ve Varicella Zoster gibi virüslere karşı etki gösteriyor. Deri enfeksiyonlarının tedavisi için reçete edilir ve kullanılır.

Aklovir Krem Vajinaya Sürülür Mü?

  • Aklovir krem vajinaya sürülür mü sorusu merak ediliyor. Uzmanlar Aklovir kerimi vajina içi dışı, anüs bölgelerinde kullanılmasını tavsiye etmiyor.

Deride meydana gelen çeşitli enfeksiyonların giderilmesi için kullanılır. Genelde hastalar genital Herpes tedavisinde kullanabilecekleri düşünür. Aklovir kremi doktorunuzun bilgisi ve kullanım talimatları dışında kullanmamanız tavsiye edilir.

Aklovir Krem Nasıl Kullanılır?

Aklovir krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtını doğrudan doktorunuzdan alabilirsiniz. Doktorunuz zaten kremi reçete ederken sizi kullanım dozu, süresi ve şekli konusunda detaylı olarak bilgilendirecektir. Yine de ilacın prospektüsünde yer alan bilgilere göre kullanım talimatı şu şekildedir;

  • Günde 5 kez kullanılabilir. 
  • Gece dozunu atlayarak 4’er saat arayla kullanılması tavsiye edilir.

Yaygın kullanım talimatı yukarıda yer verdiğimiz gibidir. Ancak siz yine de kesinlikle doktor veya eczacınıza danışmadan kullanmayın. Aksi durumda ciddi yan etkilerine maruz kalabilirsiniz.

Aklovir Krem Fiyatı 2023

Aklovir krem fiyatı 2023 yılında ilaçların tamamına gelen zamla birlikte güncellendi. Aklovir ilacının krem, süspansiyon ve tablet şeklinde üç versiyonu vardır. Eczanelerde geçerli olan güncel satış fiyatları ise şu şekildedir;

  • Aklovir %5 10 gram krem 2023 fiyatı: 40,5 TL
  • Aklovir 200 mg 100 ml süspansiyon2023 fiyatı: 45,5 TL
  • Aklovir 200 mg 25 tablet 2023 fiyatı: 49 TL
  • Aklovir 800 mg 20 tablet 2023 fiyatı: 167,5 TL

Aklovir krem hakkında tüm detaylara içeriğimizde yer verdik. İçeriğimizde eksik, yanlış bulduğunuz kısımlar varsa yorum alanına yazabilirsiniz bunun yanı sıra konuya dair aklınıza takılan farklı soruların yanıtları için de yorum bırakabilirsiniz. Yorumlarınızı dikkate alarak en kısa süre içerisinde geri bildirimde bulunuyoruz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir