Zyrtec Ne İşe Yarar? Zyrtec Fiyatı 2023

Zyrtec Ne İşe Yarar? Zyrtec Fiyatı 2023
0

Zyrtec Ne İşe Yarar?

Zyrtec ne için kullanılır ne işe yarar ve hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır gibi sorular yoğun şekilde merak ediliyor.

  • En yalın tanımıyla Zyrtec 6 yaştan büyük çocuk ve erişkinlerde görülen kurdeşen ya da alerjik nezle gibi durumların tedavisi için kullanılır.

Özellikle de alerjik nezle durumunda burun ve gözle ilgili görülen sorunlarda sıklıkla reçete edildiğini söyleyebiliriz.

Zyrtec Fiyatı 2023

Zyrtec fiyatı 2023 yılında ne kadar oldu sorusuna hemen yanıt verelim. Bildiğiniz üzere 2023 yılı Şubat ayı itibariyle tüm ilaç gruplarına zam uygulandı. Bu zam sürecinden sonra Zyrtec ilacının da eczane satış fiyatı güncellendi. Yansıyan yeni fiyatı şu şekildedir;

  • Zyrtec 1 mg 200 ml şurup 2023 fiyatı: 41 TL
  • Zyrtec 10 mg 20 film tablet 2023 fiyatı: 41 TL
  • Zyrtec 10 mg 20 ml oral damla 2023 fiyatı: 40,5 TL

Yer verdiğimiz bu fiyatlar tüm eczanelerde geçerli olan satış fiyatlarıdır. SGK güvencesi olmayan vatandaşlar reçeteleriyle birlikte ücret kapsamında tüm eczanelerden Zyrtec satın alabiliyor. Reçetesiz alım ise 2023 yılında mümkün değildir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan her sağlık ürün fiyat bilgisi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir