Instagram Hikayemi (Story) Sadece 1 Kişi Görsün

Instagram Hikayemi (Story) Sadece 1 Kişi Görsün
0

Instagram hikayemi sadece 1 kişi görsün diyorsanız, hikaye gizleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Instagram hikaye gizleme işlemi son günlerin en çok merak edilen konuları arasında bulunuyor.

Instagram Hikayemi Sadece 1 Kişi Görsün

Instagram hikayenizi gizleyerek sadece bir kişinin görmesini istiyorsanız bu işlemi yapabilmeniz için bazı adımları uygulamanız gerekir. Öncelikle yapmanız gerek profilinize gitmektir. 

  • Profilinize gittikten sonra üç çizgi işaretine tıklayın.
  • Üç çizgi işaretine tıkladıktan sonra hikaye kontrolleri bölmesine gidin.
  • Buradan kolaylıkla hikayeyi gizle bölmesine tıklayabilirsiniz.
  • Bu alana giriş yaptıktan sonra hikayenizi 1 kişi hariç herkese kapatabilirsiniz.
  • Böylelikle hikayeniz yalnızca engellemediğiniz kişiye açık olacak şekilde görülecektir.

Hikayenizi gizlemeyi bırakmak istiyorsanız aynı bölmede yer alan tik simgesine tıklamanız gerekir. Sonrasında ise engellemeyi kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Bu noktada Instagram stroy kaç kişiye gizlenir? Sorusu da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Instagram Story gizleme işleminin ayrıntıları bilmekte fayda vardır.

Instagram Story Kaç Kişiye Gizlenir?

Instagram hikayeleri birçok etmene bağlı olarak gizlenmek istenebiliyor. Şunu belirtmek gerekir ki takipçi listenizde bulunan bütün kişilere hikayenizi gizleyebilirsiniz. Dolayısıyla bu konuda herhangi bir limit bulunmuyor. 

Gizleme işlemini yukarıdaki anlatılan adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Gizleme süreci tamamen kişiye bağlı bir durumdur. İsterseniz 10 kişiye isterseniz de 50 kişiye hikayelerinizi gizleyebilirsiniz. Burada Instagram Stroy gizleme için birtakım aşamaları eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz.

Hikayelerinizi gizledikten sonra tik işaretini kaldırarak istediğiniz kişinin engelini açabilirsiniz.

Instagram hikaye gizleme özelliği günümüzde platformda oldukça fazla kullanılan bir etkendir. Kişiler bu özellikleri birçok özel sebepten ötürü kullanmayı tercih ediyorlar. Kimi insan dostu için, kimi insan sevgilisi için bu tarz özellikleri kullanmayı günümüzde tercih ediyorlar.

Instagram Hikayemi Birisinden Nasıl Gizlerim?

Kendinize özel bir hikaye oluşturmayı istediğiniz zaman sıklıkla karşımıza çıkan Insgram hikayemi birisinden nasıl gizlerim? Instagram hikayemi gizleme işlemi oldukça kolay bir işlem türü olarak karşımıza çıkıyor. Kişiler pek çok etmene bağlı olarak bu işlemi gerçekleştirmek isteyebiliyorlar. 

Kişiler bu işlemi kendi profil sayfaları üzerinden rahatlıkla yapabiliyorlar. Dolayısıyla bu işlemi yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken profil sayfanıza giriş yapmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : INSTAGRAM TAKİBİ BIRAKANLARI BULMA

Profil sayfanıza giriş yaptıktan sonra üç çizgi bölmesine tıklamanız gerekiyor. Üç çizgi bölmesine tıkladıktan sonra karınıza hikayeyi gizle bölmesi çıkacaktır.

Bu bölmeye tıklayarak çok kolay bir şekilde hikaye gizleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hikaye gizleme işlemlerinizi kaldırmak istiyorsanız gene aynı bölme üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hikayenizi gizlediğiniz kişilerin yanında tik işareti olacaktır. Tik işaretini kaldırarak kolaylıkla işlemlerinizi halledebilirsiniz.

İnstagram Toplu Hikaye Gizleme

Instagram toplu hikaye gizleme son günlerin en çok gündeme gelen soru başlıkları arasında yer alıyor.

Toplu hikaye gizlemekten kasıt eğer ki herkese karşı hikayenizi gizlemekse bu durumda hiç paylaşım yapmamak daha mantıklı olacaktır.

Ancak belli bir kişi grubuna yönelik olarak hikayelerinizi gizlemek istiyorsanız profilinizde bulunan üç çizgi bölmesindeki hikaye gizleme bölümünden istediğiniz kişilere hikayenizi kapatabilirsiniz.

Böylelikle hızlı bir hizmet deneyimine erişmenin avantajlarını yaşayama ayrıcalığına erişmiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : INSTAGRAM STORY GİZLİCE BAKMA

Toplu hikaye gizleme konusunda sınır limiti bulunmaz. İster 20 isterseniz de 30 kişiye karşı hikayelerinizi gizleyebilirsiniz. Instagram hikaye gizleme işlemi günümüzde en çok kullanılan işlemler arasında yer almayı başarıyor.

Bütün bu bilgiler ışığında Instagram toplu hikaye gizleme özelliği sayesinde paylaşımlarınızı pratik bir şekilde gizlemeniz de mümkün olacaktır.

Instagram Hikayemi Sadece Takipçilerim Görsün

Şayet Instagram hikayemi sadece takipçilerin görsün diyorsanız, atmanız gereken birkaç adım vardır. Instagram hikayenizi sadece takipçilerinizin görmesini istiyorsanız yapacağınız işlemler diğer işlemlerle aynı özelliktedir.

Sadece burada ekstra olarak yapmanız gereken önemli bir detay unsuru bulunuyor. Bu da takipçilerim bölmesini seçmektir.

Takipçilerim bölmesini seçtikten sonra hikayeleriniz sadece takipçilerinize açık hale gelecektir. Dolayısıyla dışarıdan profiliniz gizli olmasa da kimse profilinizdeki hikayeleri göremeyecektir. 

Bu özellik genellikle de bu sebepten ötürü kullanılmaktadır. Instagram hikaye gizleme ve hikaye aktifleştirme işlemleri aynı bölme üzerinden yapılıyor.

İstediğiniz kişiye hikayelerinizi kapatabilir, istediğiniz kişiye tekrardan hikayeleriniz aktif edebilirsiniz. Dolayısıyla kontrol burada tamamen sizin elinizdedir.

Instagram platformu her geçen gün gelişimini sürdüren ve yenilikçi özellikleriyle adından sıklıkla söz ettiren sosyal medya platformları arasında yer almayı başarıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir