Yönetim Bilişim Sistemleri Maaşları 2023

Yönetim Bilişim Sistemleri Maaşları 2023
0

Yönetim Bilişim Sistemleri Maaşı 2023

Yönetim bilişim sistemleri maaşı 2023 yılında yapılan zamlardan sonra güncellenmiştir. Yönetim bilişim sistemi bilgisayar temelli bir sistemdir. Bu sistem uzmanlığı ise son dönemde ön plana çıkan meslekler arasında yer alıyor. 

Gerek maaş gerekse de istihdam açısından oldukça dikkat çeken Yönetim Bilişim Sistemleri maaşları 2023 yılında şöyle yansıyor;

  • Yönetim bilgi sistemleri müdürü maaşı: 25.000 TL-30.000 TL arası 
  • Kıdemli bilgi sistemi uzmanı: 20.000 TL-25.000 TL

Özel sektörde sunulan güncel maaşlar yukarıda yer verdiğimiz gibidir. 

Yönetim Bilişim Sistemleri Ne İş Yapar?

Yönetim bilişim sistemleri ne iş yapar, nerelerde çalışabilir diye merak ediliyor.

  • Yönetim sistemleri uzmanları bilgisayar sistemiyle elde edilen verileri kullanıp, yönetim, işletme ve bilişim alanlarındaki planların oluşturulmasını sağlar.

Aynı sistem üzerinden uygulamaları yaparak sonuçları değerlendirir ve uygun aksiyonların alınmasını sağlar.

Yönetim Bilişim Sistemleri Maaş Yurtdışı

Yönetim bilişim sistemleri maaş yurtdışı ülkelerinde dolar veya euro bazlıdır. Hangi ülkede çalışacağınıza bağlı olarak da maaşlar farklılık gösteriyor. Genel olarak rakamları sunmak gerekirse de;

  • Yurt dışı ülkelerinde 6000 Dolar ile 15.000 Dolar maaşlar arasında değişiyor.

Mesleki tecrübenize bağlı olarak bu rakamlar artış da gösterebilir. 

Yönetim Bilişim Sistemleri Müdürü Nasıl Olunur?

Yönetim bilişim sistemleri müdürü nasıl olunur, hangi bölüm okumak gerekir gibi soruların yanıtları da yine sıkça araştırılıyor.  Yönetim bilişim sistemleri alanında çalışmak için şu lisans bölümlerinden birinden mezun olmanız gerekiyor;

  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Yazılım Mühendisliği
  • Endüstri Mühendisliği 

Herhangi birinden mezun olmanız halinde ilgili departmanda göreve başlayabilirsiniz. Zamanla mesleki performansınız ve başarınız doğrultusunda müdürlük kıdemine de ulaşmanız zor değildir.

Yönetim Bilişim Sistemleri Yurtdışı İş Olanakları

Yönetim bilişim sistemleri yurtdışı iş olanakları oldukça fazladır. Bildiğiniz üzere dijitalleşen dünyada artık dijital ve bilişim sektörlerinde meslek kolları daha fazla talep görmeye başladı.

Gelecek vaat eden en temel mesleklerden biri de yönetim bilişim sistemleridir. 

  • Bu alanda hem ülkemizde hem de yurtdışında sayısız iş bulabilirsiniz. Hatta özellikle yurtdışında en çok bu alanda iş bulabilmenin kolay olduğunu da ifade edebiliriz.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Önü Açık Mı?

Yönetim bilişim sistemleri bölümü önü açık mı, gelecekte kaybolan bir meslek olur mu diye merak edebilirsiniz. Özellikle de meslek seçimi yapmak üzere olan kişiler bu sorulara yanıt arıyor.

  • Bilgisayar ve yazılımları şirketlere entegre etmek üzere çalışan yönetim bilişim sistemleri mezunları için iş olanağı oldukça fazladır.

Çünkü artık neredeyse her şirket bu hizmete ihtiyaç duyuyor. Hem ülkemizde hem de dünya ülkelerine mezun olan kişiler iş bulma kolaylığı fırsatına sahip olacaktır.

Yönetim Bilişim Sistemleri 2022 Maaşı 

Yönetim bilişim sistemleri 2022 maaşı oldukça değişkendir. Mezun olduğunuz bölüm, mesleki yeterliliğiniz ve tecrübeniz alacağınız maaşlara doğrudan etki ediyor.

  • Genel olarak yeni mezun biri için 2022 yılındaki maaş ortalaması 12.000 TL civarından başlıyordu. İleri seviye deneyimlerde bu maaş miktarı ivmeleniyor diyebiliriz.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir