Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Kapatılır 2023?

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Kapatılır 2023?
0

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Kapatılır 2023?

Instagram kaybolan mesaj modu nasıl kapatılır 2023, nedir ve ne için kullanılır gibi soruların yanıtları sıkça araştırılıyor. Instagram bildiğiniz üzere kısa süre önce kaybolan mesaj modu adında bir özellik sundu. 

Bu özellik DM kutusunda mesajlaşmalar sırasında, mesajların okunduktan sonra kendiliğinden kaybolmasını kapsıyor.

Özelliği açmak da kapatmak da oldukça basittir. Instagram kaybolan mesaj modunu kapatmak için şunu yapmanız yeterli olacaktır;

 • Instagram uygulaması üzerinden giriş yapın.
 • Ana sayfanın sağ üst kısmından mesaj sayfasına erişin.
 • Kaybolma modunu kapatmak istediğiniz mesajlaşma seçeneğine dokunun.
 • Mesaj sayfasını parmağınızla iki kez yukarı doğru kaydırın.

Ekran siyah moddan beyaz moda geçince kaybolan mesaj modunu kapatmış olacaksınız. Açmak için de aynı işlemi bir kez yapmanız yeterli olacaktır.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Geri Alma

Instagram kaybolan mesaj modu geri alma işlemi oldukça basittir. Bildiğiniz üzere Instagram mesajlaşmalarında kaybolan modunu açtığınız zaman karşı tarafa bildirim gidiyor.

 • Eğer kaybolan mesaj modunu yanlışlıkla açtıysanız hemen mesaj ekranını yukarı doğru kaydırarak bu modu geri alabilirsiniz.

Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Kaybolan mesaj modu nasıl açılır diye sıklıkla araştırma yapılıyor. Instagram kaybolan mesaj modunu sadece saniyeler içinde açabilir ve kapatabilirsiniz. Modu aktifleştirmek için izlemeniz gereken adımlar kısaca şu şekildedir;

 • Instagram hesabınıza girin.
 • Ekranın sağ üst kısmındaki DM mesajlaşma kutusuna tıklayın.
 • Ardından kaybolan mesaj modunu açmak istediğiniz sohbete dokunun.
 • Sohbet sayfasını yukarı doğru (ekran siyah oluncaya kadar) kaydırın.

Bu adımları takip etmeniz halinde ekranın siyaha döndüğünü fark edeceksiniz. Bu da kaybolan mesaj modunu açtığınızı ifade eder.

Kaybolan Mesaj Modunu Karşı Taraf Görüyor Mu?

 • Kaybolan mesaj modunu karşı taraf görüyor mu diye çok merak ediliyor. Instagram sohbetlerinizde kaybolan modu açarsanız karşı tarafa bildirim gidiyor.

Siz kapatmadığınız sürece gönderdiğiniz mesajlar karşı taraf okuduğu anda geri silinir. Böylece sohbeti depolama, kopyalama, ekran alma gibi durumlar söz konusu olmaz.

Kaybolan Mesaj Modu Neden Açılır?

Kaybolan mesaj modu neden açılır ne işe yarar gibi sorular merakla araştırılıyor. Instagram kaybolan mesaj modu bildiğiniz üzere uzun zamandır gelen bir özelliktir.

 • Bu özelliği açınca taraflar birbirine attıkları mesajları okuduğu anda mesajlar silinir. Böylece sohbetteki her iki taraf da okudukları mesaja bir daha erişim sağlayıp görüntüleyemez.

Özelliği açmak ya da kapatmak için sohbet ekranını yukarı yönlü kaydırmanız yeterli olacaktır.

Kaybolan Mesaj Modunda Mesajlar Silinir Mi?

Kaybolan mesaj modunda mesajlar silinir mi sorusuna evet diye yanıt verebiliriz. DM sohbetinde kaybolan modunu açtıktan sonra mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.

 • Bu mesajlaşma sırasında attığınız mesajı karşı taraf okur okumaz mesaj kaybolur.

Sohbet içerisindeki her iki taraf da bir daha bu mesajlara erişim sağlayamaz.  Yani temelde gönderilen mesajlar kaybolur, silinir diyebiliriz.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Kapanmıyor

Instagram kaybolan mesaj modu kapanmıyor, neden kapanmaz veya nasıl kapanır diye sıklıkla araştırma yapılıyor. Instagram kaybolan mesaj modunu açmak da kapatmak da oldukça basittir. 

 • Bunun için hemen kaybolan mesaj modunun açık olduğu sohbet ekranına erişim sağlayın. Ardından parmağınızla ekranı yukarı doğru kaydırın.

Ekran siyah renkten beyaz renge dönüşür. Böylece kaybolan mesaj modunu kapatmış olursunuz. Aynı işlemi tekrar ederseniz de kaybolan mesaj modunu açmış olursunuz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir