Trendyol’da Nasıl Para Kazanılır 2023?

Trendyol’da Nasıl Para Kazanılır 2023?
0

Trendyol’da Nasıl Para Kazanılır 2023?

Trendyol’da nasıl para kazanılır sorusu son dönemde sıklıkla araştırılıyor. Bildiğiniz üzere Trendyol Türkiye’de hizmet veren büyük online pazaryerlerinin başında yer alıyor. Yurt dışında da açılarak büyüme kaydetmeye devam eden Trendyol çeşitli para kazanma seçenekleri sunuyor. Ülkemizde sunduğu başlıca para kazanma seçenekleri şu şekildedir;

 • Trendyol pazaryeri
 • Trendyol yemek
 • Trendyol emlak 
 • Trendyol market

Her bir para kazanma seçeneği için şartlar ve para kazanma miktarları değişkenlik gösteriyor. Bunun yanı sıra sosyal medya aracılığıyla da Trendyol’un ciddi oranda karlılık sunduğunu söylemek mümkündür.

Influencerlar Trendyol’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Influencerlar Trendyol’dan ne kadar kazanıyor sorusuna cevap aranıyor. Instagram kullanıcısı olup takipçi sayısı 10 Bin ve üzeri olan kişiler Influencer olarak Trendyol üzerinden ciddi para kazanabilirler. Trendyol’un bu para kazandırma mantığı link paylaşımı ile ürün satışını arttırmaya yöneliktir.

Bu noktada net bir kazanç rakamı vermek mümkün olmayacaktır. Çünkü takipçilerinizin etkileşim oranına, paylaştığınız linklerin geri dönüşlerine göre kazanacağınız tutarlar da değişkenlik gösterecektir.

Ancak ortalama olarak düzenli link paylaşımıyla ayda 20 Bin Türk Lirası kadar kazanç elde ediyorlar da diyebiliriz. Kazancınızı arttırmak i.çin;

 • Hedef kitlenize hitap eden ürünlerin linklerini paylaşmaya çalışın.
 • Link vermeyi rutin ve düzenli bir şekilde yapmaya devam edin.
 • Gerçekten beğendiğiniz ve faydalı olduğunu düşündüğünüz ürünlerin linklerini veri.
 • Takipçi kitlenizi doğru analiz ederek en çok hangi ürün linklerine ilgi duyduklarını saptayın.

Bu ve benzeri detaylar kazancınızın artmasında faydalı olacaktır.

Trendyol’da Yorum Yaparak Para Kazanma 

Trendyol’da yorum yaparak para kazanma son dönemin en popüler kazanç kapılarından biridir. Trendyol’da bildiğiniz üzere sayısız online satış mağazası mevcuttur. Her mağazanın ön plana çıkması müşterilerinin yorumları ve geri bildirimleri ile satış oranları sayesinde olur. 

 • Bu noktada mağaza sahipleri genelde gerçek kullanıcılardan ücret dahilinde yorum satın alabiliyor. Mağazaların Trendyol yorum ilanlarını takip ederek siz de bu şekilde para kazanabilirsiniz. Ayrıca R10.net ve benzeri forum sitelerinde de Trendyol yorum iş ilanları oldukça fazladır. Bunları takip ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Trendyol Linkinden Ne Kadar Para Veriyor?

Trendyol linkinden ne kadar para veriyor diye merak edenler için hemen yanıtlayalım. Öncelikle Trendyol’da birden fazla ürün kategorisi vardır. Mobilya, elektronik, giyim ve benzeri kategorilerin her biri için ayrı komisyon ödemesi yapılıyor.  

 • Trendyol elektronik kategorisi linkleri için %2 oranında komisyon veriyor. Diğer tüm kategorilerde ise linklerinizden satılan ürün başına %15 oranında komisyon veriyor diyebiliriz. Vergilendirme, ajans komisyonları bu ana rakamlardan düşünce kalan miktar sizin net kazancınız oluyor.

Trendyol Satıcıları Ne Kadar Kazanıyor?

Trendyol satıcıları ne kadar kazanıyor sorusuna kesin bir yanıt vermek mümkün değildir. Çünkü bu tamamen mağazalarının popülerliğine ve sattıkları ürün sayısına, kar marjlarına göre çok değişiyor.

 • Ürünleri ne kadar çok satılırsa kazanç miktarları da o oranda artış gösteriyor diyebiliriz. Trendyol’un sizden alacağı ürün başı komisyon dışındaki tüm tutarlar tamamen size kalıyor.

Trendyol Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Trendyol kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusu son dönemde çok araştırılıyor. Trendyol sosyal medya kullanıcılarının da para kazanmasını destekliyor.

 • Bu noktada Instagram hesabındaki takipçi kitlesi 10 Bin ve üzeri olan herkes başvuru yapabiliyor.

Trendyol bu süreçte şunlara dikkat ediyor;

 • Takipçi kitlenizin organik olup olmadığını analiz ediyor. Kitlenizin sahte olması halinde başvurunuz onay almıyor.
 • Bot takipçi saptanırsa başvuru kabul edilmiyor.
 • Hesabınızın yorum, beğeni ve izlenme gibi çeşitli etkileşim oranlarına bakılıyor.
 • Kazancınızı fatura edebilmenize önem veriyor.
 • Aktif ürün satışı yapan bir Instagram hesabı olmamanız gerekiyor.

Tüm bu şartları taşıyan her Instagram kullanıcısı Trendyol Influencer iş birliği için başvurusunu yapabilir. Hikayelerinde düzenli link vererek ciddi oranda para kazanan çok sayıda Influencer olduğunu unutmamalısınız.

Trendyol’da Nasıl Satış Yapılır?

Trendyol’da nasıl satış yapılır sorusuna detaylı bir şekilde cevap verelim. Trendyol’da Ürün Satmak yani mağaza üzerinden satış yapmak istiyorsanız öncelikle vergiye tabi çalışmanız gerekiyor.

 • Sonraki adımda ise Trendyol online mağazanızı açmak üzere başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru sırasında sizden istenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde girerek başvuru adımlarınızı tamamlayın. 
 • Yaptığınız başvurular değerlendirmeye alınarak 1-7 iş günü içerisinde olumlu/olumsuz sonuçlanır. Onay alan mağazalarınıza hemen ürünlerinizi yüklemeye başlayarak satış yapmaya başlayabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir