Özel Hastane Doğum Ücretleri 2023 (Suda Doğum, Sezaryen, Normal Doğum)

Özel Hastane Doğum Ücretleri 2023 (Suda Doğum, Sezaryen, Normal Doğum)
0

Doğum yapılacak hastanenin devlet ya da özel hastane olması başta ücret olmak üzere birtakım farklılıklar doğurmaktadır. Özel hastane doğum ücretleri 2023 yılı için ortalama 1.500 TL ile başlayarak 20.000 TL’ye kadar fiyat aralığı değişmektedir. Doğum ücreti, nasıl bir operasyon ile doğumun gerçekleştirileceğine göre artıp azalabilmektedir.

Devlet hastanelerinde gerçekleştirilen doğumlarda bebeğin, annenin ve refakatçi kişinin bütün giderleri devlet tarafından karşılanmaktayken; özel hastaneler ve sağlık kuruluşları belirli ücretler talep etmektedir.

Doğum ücretleri yapılacak operasyon türü dışında; hastanenin sunacağı imkanlara, kaç gün yatış yapılacağına ve hastanenin Sosyal Güvenlik Kurumu ile bir anlaşmasının olup olmamasına göre birçok farklı etmen doğrultusunda değişkenlik göstermektedir.

Özel Hastane Doğum Ne Kadar?

Türkiye’nin hemen hemen bütün şehirlerinde özel hastaneler bulunmaktadır. Gerek verilen hizmet gerek diğer faktörler nedeni ile özel hastaneler birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hastanelere göre doğum ücretleri 2023 yılı için ortalama olarak aşağıdaki fiyat aralıklarında bulunmaktadır:

  • Memorial Hastanesi normal doğum ücreti: 5.000- 12.000 TL
  • Memorial Hastanesi sezaryen doğum: 7.000- 13.000 TL
  • Acıbadem Hastanesi normal doğum ücreti: 7.000- 15.000 TL
  • Acıbadem Hastanesi sezaryen doğum ücreti: 8.000- 11.000 TL
  • Medical Park normal doğum ücreti: 6.000- 9.000 TL
  • Medical Park sezaryen doğum ücreti: 9.500 TL
  • Ankara Umut Hastanesi normal doğum ücreti: 3.000 TL
  • Ankara Umut Hastanesi sezaryen doğum ücreti: 5.000 TL

Bu rakamlar ortalama ücretleri yansıtmakta olup; hastaneleri arayarak detaylı bilgi vermeniz halinde kesin ve net doğum ücretlerini öğrenme şanısınız bulunmaktadır.

Suda Doğum Nerede Var? Fiyatları Neler?

Özel hastanelerde suda doğum fiyatları 2023 yılı için ortalama olarak 4.000 TL ile 25.000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu fiyatlar yalnızca ön bilgi niteliğimde olup; net bilgi almak için doğum yapmayı planladığınız hastane ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Türkiye’de suda doğum yöntemi çok fazla tercih edilen bir doğum yöntemi olmamaktadır. 

Devlet hastanelerinde ise bu imkân sunulmamaktadır. Suda doğum işlemi 37 derecelik sıcaklığa sahip su ile dolu bir küvet içerisinde gerçekleştirilmektedir. Suda doğumun travma ve stresi azalttığını, doğum yapacak annenin kaslarını gevşettiğini bilinmektedir. Bu sepeler nedeniyle tercih edilen bir doğum yöntemidir.

Doğum sırasında doktor yanınızda bulunmakta ve doğum özel bir doğum ünitesinde gerçekleştirilmektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir