Özel Hastane Böbrek Ultrasonu Fiyatları 2023

Özel Hastane Böbrek Ultrasonu Fiyatları 2023
0

Renal ultrason olarak da bilinen böbrek ultrasonu hastanın böbrek ve çevresinde yaşadığı rahatsızlıkları daha net görebilmek için yapılır. Devlet hastanelerinde sıra bulmak ve işlemin uygulanabilmesi zaman alacağı için özel hastaneler tercih edilebiliyor. Bundan dolayı hastalar için özel hastane böbrek ultrason fiyatları da merak konusu oluyor.

Özel Hastane Böbrek Ultrason Fiyatları 2023

Özel hastanelerde börek ultrasonu fiyatları 50 TL ile 500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 

Özel hastane böbrek ultrason fiyatları bazı faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Hastane, şehir, hekim, ultrason yöntemi gibi unsurlar fiyatın belirlenmesinde rol oynar. Bundan dolayı bu hizmeti hangi hastaneden alacağınıza karar vermek için araştırma yapmanız gerekir. Doğru fiyat bilgisine ancak tercih edilen hastane ile iletişime geçerek ulaşılabilir. 

Böbrek Ultrasonu Neden Yapılır?

Hastanın söz konusu bölge için ifade ettiği şikayetler doğrultusunda doktor böbrek ultrasonu isteyebilir. Hastanın rahatsızlığı ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulan zamanlarda ultrason çekilir. Böbrek ultrasonu enfeksiyon, böbrek apsesi, böbrek taşı, böbrek tümörü, idrar yolu tıkanıklığı gibi hastalıkların tespiti için kullanılır.

Hastalığın erken teşhisinde böbrek ultrasonu önemli rol oynar. Erken tanı koyulmadığında böbrek yetmezliği gibi daha büyük sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı özel hastane böbrek ultrason fiyatları konusunda hastanelerden gerekli bilgileri alıp beklemeden ve hızlıca ultrason işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Bunlara ek olarak böbrek ultrasonu böbrek yetmezliği yaşayan hastalarda ya da diyaliz hastalarında da hastalığın durumunu gözlemlemek için kullanılır.

Böbrek Ultrasonu Nasıl Yapılır?

Her ultrason çekiminde istenen idrara sıkışıklık durumu böbrek ultrasonu için de geçerlidir. Aynı zamanda belli bir vakitten itibaren aç olunması da gerekebilir. Böylece net bir görüntü elde edilebilir ve rahat bir şekilde bölge izlenebilir. Çekim için hastanın sırt üstü uzanması istenir ve izlenecek bölgelere jel sürülerek daha net görüntüler elde etmek amaçlanır. Hastanın sadece sırt üstü yatması değil belli aralıklarla pozisyonunu değiştirmesi beklenir. Birden fazla pozisyonda böbrek izlenerek daha doğru sonuçlar elde edilir.

Böbrek ultrasonu 20-30 dakika kadar sürebilmektedir. Bu süre zarfında böbrekler, mesaneler, böbrek üstü bezleri, böbrek kanalları gözlemlenir. Görüntü alınacak bölgenin kapsamına göre özel hastane böbrek ultrason fiyatları değişiklik gösterebileceği de eklenmelidir. Ayrıca böbrek ultrason sonuçları hemen çıkmaktadır. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir