Ventolin Buhar Ne İşe Yarar? Ventolin Buhar Fiyatı 2023

Ventolin Buhar Ne İşe Yarar? Ventolin Buhar Fiyatı 2023
0

Ventolin Buhar Ne İşe Yarar?

Ventolin buhar ne işe yarar ve hangi durumlarda kullanılıyor tarzındaki sorular yoğun şekilde araştırılıyor. Ventolin oldukça özel broş açan, nefes alma güçlüğünü gideren bir ilaçtır. Astım ya da bronşit hastalarını bu ilacı sıklıkla kullanılıyor. Kendisine özel olan bir cihaz aracılığıyla hava şeklinde hastaya veriliyor. Ne işe yarar sorusunun yanıtını detaylıca vermek gerekirse de;

 • Ventolin hava ilacı astım hastalarında oluşan broş daralmasını açarak rahat nefes alıp vermeyi sağlar.
 • Hava yollarını genel olarak genişletir ve hastanın hızlı şekilde rahatlamasını sağlar.
 • Nefes darlığına ilişkin semptomların ortadan kalkmasını kısa sürede sağlar.

Ventolin buhar alımı doktor bilgisi ve gözetimi dahlinde olmalıdır. Doz aşımı ya da yanlış kullanım söz konusu olduğunda ciddi sorunlar meydana getirebilir.

Ventolin Buhar Fiyatı 2023

Ventolin buhar fiyatı 2023 yılı içerisinde yeni zamla beraber güncellendi. Tüm eczanelerde her zaman bulunan ve satışa sunulan yoğun kullanım neticesinde söz konusudur. İlaç için 2023 yılına özel belirlenen güncel eczane fiyatı ise şu şekildedir;

 • Ventolin buhar ilacı fiyatı 2023 yılında 60 TL olarak yansır.

Bu ilaç fiyatı hizmet veren tüm eczanelerde geçerlidir. Reçete edilmesi ve sağlık güvencenizin olmaması halinde belirttiğimiz fiyat üzerinden istediğiniz her eczaneden satın alabilirsiniz.

Ventolin Buhar Balgam Söktürür Mü?

Ventolin buhar balgam söktürür mü sorusunu dolaylı olarak evet diye yanıt verebiliriz. Astım ve benzer hastalarda broşlar sürekli tıkanır.

Tıkanan broşlar nefes almayı güçleştirerek balgam ve hırıltı meydana getiriyor. 

 • Bu gibi durumlarda hava şeklinde Ventolin kullanımı broşları açarak balgam atmaya yardımcı oluyor. Ancak tek başına bir balgam sökücü olarak doktor bilgisi dışında kullanımı kesinlikle tavsiye edilmiyor.

Ventolin Buhar Öksürüğe İyi Gelir Mi?

Ventolin buhar öksürüğe iyi gelir mi sorusuna evet diye yanıt vermek mümkündür. Broşların tıkanması nefes alma güçlüğü ve dolayısıyla yoğun öksürük durumu meydana getiriyor.

Bu gibi hastalıkların tedavisinde Ventolin buhar oldukça etkili sonuçlar verir.

 • Broşların açılmasını sağladığı için broş tıkanıklığı nedeniyle oluşan öksürüğü de minimum seviyeye indirir.

Bebeklerde Ventolin Yan Etkileri Nelerdir?

Bebeklerde Ventolin yan etkileri nelerdir sorusu sıkça merak ediliyor. Ventolin ilacının da her ilaçta olduğu gibi etken madde alerjisi ve doz aşımı noktasında yan etkileri görülebilir. Bebekler özellikle rastlanabilecek bazı yan etkilerini sıralamak gerekirse de;

 • Nefes almada güçlük,
 • Yutmada güçlük,
 • Kaşıntı ve döküntü durumu
 • Yüzde ve dudaklarda şişkinlik,
 • Boğaz, dilde şişkinlik
 • Baş dönmesi

Tüm bu yan etkiler oldukça ciddi semptomlardır. Görülmesi halinde hemen ilaç kullanımını durdurup doktora bilgi vermeyi ihmal etmemeniz gerekiyor.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan her sağlık ürün fiyat bilgisi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir