Tarlusal Ne İşe Yarar 2023? Tarlusal Fiyatı Ne Kadar?

Tarlusal Ne İşe Yarar 2023? Tarlusal Fiyatı Ne Kadar?
0

Tarlusal Ne İşe Yarar 2023?

Tarlusal ne işe yarar 2023 yılında da; Tarlusal, kadınlarda şiddetli adet kanamaları, adet görememesi veya adet düzensizliği gibi durumlarda veya endometriozisin önlenmesinde kullanılan bir ilaçtır. İlaç tablet formunda satılıyor ve her tablet 5 mg etkin madde içerir.

Doktorunuzun size önereceği kullanım dozu rahatsızlığınızın türüne göre değişebilir. Tarlusal’ın hamilelik ve emzirme sırasında kullanılmaması gereken, bazı hastalarda hafif yan etkilere neden olabilen bir ilaç olduğu unutulmamalıdır. Bu yan etkiler arasında mide bulantısı, baş ağrısı, göğüslerde hassasiyet ve şişkinlik yer alıyor.

Tarlusal Fiyatı

Tarlusal fiyatı 2023 yılında yapılan zamlarla beraber güncellenmiştir. Merak edenler için fiyat detaylarını aktarmak gerekirse de;

  • 46,55 TL’ye satılıyor.

Tarlusal, üç farklı formda bulunuyor: tablet, jel ve veya tablet şurubu. İlaç, tedavi amacıyla doktor tarafından reçete edildiği takdirde reçeteli olarak satılır.

Tarlusal Zayıflatır Mı?

Tarlusal zayıflatır mı sorusunun cevabı hayırdır. Tarlusal adet söktürücü bir ilaç olduğu için, zayıflatmaz.

  • Tarlusal, adet söktürme sürecini hızlandırmak için östrojen ve progesteron hormonlarının seviyesini arttırarak etki gösterir, ancak zayıflatmaz.   

Bu ilaç, adet söktürücü etkisiyle vücutta bulunan hormonların düzenlenmesi ve adet söktürme işlemlerinin hızlanmasına yardımcı olmak için geliştirilmiştir.

Tarlusal, adet söktürücü özelliği ile vücutta bulunan östrojen ve progesteron hormonlarının seviyelerini arttırarak adet söktürme sürecini hızlandırır.

Tarlusal Hemen Adet Söktürür Mü?

Tarlusal hemen adet söktürür mü araştırılan konular arasındadır. Bu kişiden kişiye fizyolojik yapısına göre değişkenlik gösterebilir. İlacın etki süresi yaklaşık 8-10 saattir.  

  • Tarlusal, progestin hormonu olan Drospirenon içerir. Bu hormon, endometriyal tabakaya (rahim iç tabakasının kalın tabakası) etki ederek, adet kanamalarını azaltarak veya durdurarak adet söktürme etkisi sağlar.

Ayrıca, alkol, tütün ve başka bir tür reçete ve reçetesiz ilaç kullanıyorsanız doktorunuza bunları da bilgi vermelisiniz. Tarlusal, genellikle güvenli olarak kabul edilir ancak bazı yan etkileri olabilir. 

Tarlusal Kullandıktan Kaç Gün Sonra Adet Görülür?

  • Tarlusal kullandıktan kaç gün sonra adet görülür sorusuna karşılık; genel olarak, bu ilacın kullanılmasından yaklaşık 1-2 ay sonra vücutta adet kanamalarının görülmeye başlaması beklenir.

Ancak, bazı durumlarda ilacın kullanılmasından sonra adet görülmesi 3-4 ay sürebilir Tarlusal kullanımından kaç gün sonra adet görülür, her kullanıcının durumuna göre değişebilir.

Tarlusal Ne Zaman Alınmalı?

Tarlusal ne zaman alınmalı bunun net cevabı;  doktorunuzun önerdiği sürede ve dozda alınmalıdır. Bu ilacın alınması, adet sancılarının gittikçe kötüleştiği veya sancıların arttığı durumlarda önerilir. Ayrıca, doktorunuzun önerdiği süreden önce veya sonra alınmamalıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir