Saman Balyası Fiyatı 2023 – 1 Ton Saman Balyası Fiyatı

Saman Balyası Fiyatı 2023 – 1 Ton Saman Balyası Fiyatı
0

Saman Balyası Fiyatı 2023

Saman balyası fiyatı 2023 piyasada değişkenlik göstermektedir. Saman balyasının zamları hususunda ne bit bilgi verebilmemiz her ne kadar mümkün olmasa da 2022 yılı itibari ile aşağıda maddeler halinde yer almaktadır:

 • Saman 2023 Fiyatı: 1.000 TL 
 • Arpa Saman 2023 Fiyatı 1.000 – 1100 TL 
 • Buğday Saman 2023 Fiyatı 1.000 – 1150 TL  
 • Mercimek Saman 2023 Fiyatı 2.400 TL 
 • Mısır Saman 2023 Fiyatı 700 TL 
 • Ot 2023 Fiyatı 1.900 TL 
 • Yonca 2023 Fiyatı 2.100 TL  

Güncel saman balyası fiyat aralıkları yukarıda yer verdiğimiz şekildedir. Nitekim fiyat aralıkları değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle de satın almadan hemen önce fiyatları yeniden teyit etmenizi tavsiye ediyoruz.

Samanın Tonu Ne Kadar 2023 

Samanın tonu ne kadar 2023 sorusuna cevap verecek olursak özellikle bu noktada ifade edilmesi gerekir ki saman balyası 2021 itibari ile kuraklık sorunuyla karşı karşıya kaldı. Kuraklık sorunun meydana gelmesi ile birlikte verimli hasatın alınamamış olması fiyatların yükselmesine de sebebiyet vermiş oldu.

 • Saman balyası fiyatları kilogram bazlı olarak 4 TL civarından başlıyor. Bu fiyat samanın türüne göre değişiyor.
 • 2023 yılında saman balyası ton fiyatı en düşük 4000 TL civarından başlıyor. Yine samanın türü ton bazındaki fiyatına da etki ediyor.

Bunun yanı sıra profesyonel ve kaliteli hizmet vermekte olan firmalar daha bütçe dostu fiyatlar ile saman balyası satışına başlama kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde ise 40 bin dekarlık bir alanda hububat sağı dekar başına 135 liradan satılmış oldu.

25 Kg Saman Balyası Fiyatları

25 kg saman balyası fiyatları genelde piyasa satışında farklılık göstermektedir.  Özellikle ifade edilmesi gerekir ki 25 kilogram saman balyası fiyatının artış göstermesinin en büyük nedeni hiç kuşkusuz ki kuraklık sorununun meydana gelmesinden kaynaklıdır.

 • 25 Kg saman balyası fiyatı: 25 TL-100 TL arası

Yukarıda yer verdiğimiz fiyatlandırma tablosu üzerinden saman balyası güncel fiyat aralıklarını gözlemleyebilirsiniz. Belirttiğimiz fiyat aralığı samanın türüne göre farklılık gösteriyor.

Mısır Sapı Balyası Fiyatları 2023

Mısır sapı balyası fiyatları 2023 sorusuna cevap verecek olursak ton başına değişkenlik göstermesi ile bilinir.

 • Bunun yanı sıra genelde ortalama ton başı 5500 TL’ye kadar mısır sapı balyası fiyatları yer mevcuttur.

Arpa Saman Balyası Fiyatları

Arpa saman balyası fiyatları piyasa satışında farklılık gösteriyor. En güncel haliyle bazı satış noktalarında sunulan fiyat aralıkları şu şekildedir;

 • Yonca balyası ton fiyatı: 5500 TL
 • Pres saman balyası ton fiyatı: 2500 TL
 • Saman balyası ton fiyatı: 3900 TL

Yukarıda yer verdiğimiz fiyatlar güncel olsa da satın almadan önce teyit etmenizi öneriyoruz. Çünkü fiyat aralıkları zam ya da indirim dönemlerine göre sürekli değişkenlik gösteriyor. 

Saman Balyası 1 Ton Fiyatı

 • Saman balyası güncel 1 ton fiyatı 4.000 TL civarlarından başlayarak yükselerek devam etmektedir.

Güncel Saman Fiyatları

Güncel saman fiyatları piyasada kalitesine, ağırlığına ve malın durumuna göre farklılık göstermektedir. Genelde kuraklık sorunun ortaya çıkması ile birlikte aynı zamanda verimli hasat da  meydana gelmemiş olur.

Samanların pek çok çeşidi yer almaktadır. Eğer bir bölgede kuraklık ve iklim bozuklukları sorunu var ise o bölgeden o yıl verim elde edememiş olursunuz. 

Bunun yanı sıra kuraklık sebebi ile aynı zamanda saman fiyatlarında ortaya çıkan artış tarım sektörünü de olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Samanların fiyatı yıldan yıla değişkenlik göstermektedir;

 • Geçen sene yani 2022 yılında 600 TL olarak piyasa satışına sunulan saman bu sene ortalama olarak ton bazlı en düşük 4000 TL’yi bulmuştur.

Piyasada kara borsaya bağlı olarak aynı zamanda stok yapan firmalarında etkisi olmaktadır. Piyasada stok yapan firmaların artış göstermesi beraberinde saman fiyatlarının farklılık göstermesine zemin hazırlamıştır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir