Özel İngilizce Kursu Fiyatları 2020

Özel İngilizce Kursu Fiyatları 2020
0

İngilizce eğitimi için özellikle büyük şehirlerde çok iyi eğitim veren kurumlar bulunur. İngilizce kursu almak istiyorsanız, öncelikle bu kursun iyi geçmişinin olmasına, mezun olan öğrencilerini sınav başarılana ve kursun yurt dışında eğitim desteği gibi özelliklerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Tabi bunların yanında İngilizce kursu fiyatları da önemlidir. İngilizce, hayatımızın her alanında ve neredeyse her meslekte kaşımıza çıkar. Devlet memurları bile uluslararası İngilizce sınavlarından yüksek puan aldıklarında, dil tazminatı ücreti alabilmektedir. Ancak İngilizce kursları, öğrenmek istediğiniz alana göre farklı kurlarda verilir ve her kurun fiyatı da farklıdır. Sizlere özel İngilizce kursu fiyatları 2020 hakkında detaylı bilgi verelim;

Özel İngilizce kursu fiyatları nasıl belirlenir?

İngilizce kursu fiyatları üzerinde kursu nerede alacağınız, hangi amaçla kurs alacağınız, hangi seviyede kurs alacağınız, kursun bulunduğu şehir gibi etkenler etkilidir. Özel İngilizce almadan önce bazı etkenleri göz önünde bulundurmanız ve bu doğrultuda araştırma yapmanız gerekir. İngilizce kursu almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri şöyle açıklayalım;

 • Gideceğiniz İngilizce kursunun başarı oranını araştırın. Daha önce verdiği mezunların sınavlardan kaç puan aldığı önemlidir.
 • İngilizce kursunun verdiği eğitimlerin çeşitleri ve seviyeleri de önemlidir. İngilizce kursu için toplam 6 seviye bulunur ve gideceğiniz kursun bu seviyelerin hepsinde eğitim verdiğinden emin olun.
 • İngilizce kursunun yurt dışıyla bağlantılı olmasına ve yurt dışında da eğitim almanız için destek olabilmesine önem verin.
 • Seçeceğiniz İngilizce kursunun materyallerinin tam olmasına ve donanımlı olmasına önem verin.
 • Seçeceğiniz İngilizce kursundaki öğretmenlerin iyi bir eğitim almış olmasına ya da yurt dışından gelmiş olmasına önem verin.
 • Ara sıra yapılan sınavlar ile seviyenizi ölçtüklerinden emin olun.

İngilizce kurslarından bulunması gereken temel özellikleri açıkladıktan sonra, özel İngilizce kursu fiyatları üzerinde etkili olan faktörleri de açıklayalım;

Eğitim alacağınız şehir;

Eğer Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir gibi büyük şehirlerde İngilizce kursu alacaksanız, fiyatlar biraz daha uygun olacaktır. Hem çok kaliteli eğitim veren birçok yer bulabilirsiniz hem de fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Büyük şehirlerde Özel İngilizce kursu veren çok sayıda eğitim kurumu olduğu için rekabet ortamı oluşur ve fiyatlar da küçük şehirlere göre daha uygun olur.

Eğitim alacağınız kurum;

Özellikle büyük şehirlerde, yurt içinde yurt dışında eğitim almanıza imkân sağlayan pek çok eğitim kurumu bulunur. Örneğin bazı eğitim kurumları ABD kökenli iken bazıları İngiltere kökenlidir. Bu kurumların fiyatları da farklılık gösterir.

Eğitimi yurt içinde ya da yurt dışında alacağınız;

İngilizce kursu eğitimini yurt içinde almanız, yurt dışından daha az maliyetli olacaktır. Yurt dışında eğitim aldığınızda konaklamandan ulaşıma, okul taksitlerinden yeme içmeye kadar birçok maliyetiniz olacaktır. Bu maliyetlerin büyük bir kısmı, eğitim kurumları tarafından toplu olarak ve indirimli şekilde sağlanmaktadır. Ancak yine de yurt içindeki eğitime göre daha yüksek bedel ödersiniz. Örneğin; Malta’da İngilizce eğitimi alacaksanız, gidiş dönüş uçak biletiniz, hangi okulda eğitim alacağınız, okulun eğitim masrafı, konaklama masrafı ve iletişim giderleriniz için toplu bir maliyet belirlenir. Bu maliyetin dışında yalnızca yeme içmenize ve ekstra gezmelerinize para harcarsınız.

İngilizce kursu eğitimin süresi;

Özel İngilizce kursu fiyatları, alacağınız eğitimin süresine göre de değişir. Bu kurslarda farklı alanlarda İngilizce öğrenirsiniz ve bu kursların süreleri de eğitim maliyetinizi etkiler. Haftalık ders sayınız ve toplam kurs süreniz, fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir.

İngilizce kursunda kullanılan materyaller;

İngilizce kurs fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de eğitim sırasında kullanılan materyallerdir. Bu materyaller akıllı tahtalar, kaynak kitaplar, özel videolar, tepe göz ile yansıtarak eğitim gibi pek çok ekipmanı içerir. Kursun kullanmış olduğu materyaller ne kadar fazla ve kaliteli ise fiyatı da o kadar pahalı olacaktır.

Özel İngilizce kursu çeşitleri ve seviyeleri nasıldır?

Özel İngilizce kursu almak istiyorsanız, hangi alanda alacağınızı ve hangi seviyede başlayacağınızı bilmeniz gerekir. İngilizce kurslarında verilen ders çeşitleri şöyledir;

 • Ortaokul ve lise öğrencileri için İngilizce eğitimi
 • İlkokul öğrencileri için İngilizce eğitimi
 • Üniversiteler için İngilizce eğitimi
 • Yetişkinler, profesyoneller ve üst düzey yöneticiler için İngilizce eğitimi
 • Genel İngilizce kursları
 • Akademik İngilizce kursu
 • İş İngilizcesi
 • Öğretmen İngilizcesi
 • Avukatlar için İngilizce
 • 30 yaş üstü için programlar
 • TEOFL hazırlık kursları
 • Havacılık için İngilizce kursu
 • DSH, PTE, TestDaF, GMAT, ACT, SAT, ÜDS, IB, GRE, AP, IELTS gibi sınavlar için İngilizce kursları

Özel İngilizce kursu seviyeleri nasıldır?

Özel İngilizce kursu seviyeleri iki adet temel düzey, iki adet orta düzey ve iki adet ileri düzeyden oluşur. Toplamda 6 seviyedir. Hangi seviyeden kurs alacağınızı, en başta yapılan sınav sayesinde öğrenirsiniz. Eğer daha önce temel eğitim aldıysanız, orta düzeyden eğitim almaya başlayabilirsiniz. Kursa başlamadan önce yapılan sınav ile hangi seviyede İngilizce bildiğiniz belirlenir ve o seviyeye göre sınıflara alınırsınız.

İngilizce kurs fiyatları Ankara 2020;

Ankara’da pek çok farklı kurstan İngilizce eğitimi alabilirsiniz. En çok tercih edilen eğitim kurumları ise Perfect English, Ted Batıkent, Prestige English, Alfa akademi, Active English, Wall Street English, Çağrı Dil Okulu, İcon Dil Okulu şeklindedir.

Bu kursların fiyatları dönemsel olarak uygulanan kampanyalara göre değişmektedir. Ayrıca seçilen eğitim programlarına göre de kurs fiyatı farklı olacaktır. İlk ve orta öğretim kurumları için İngilizce kursunda erken kayıt dönemleri, her yılın Mart ve Nisan aylarında başlar. Bu kursların ücretlerini taksitli ya da peşin olarak ödeyebilirsiniz. Taksitli ya da peşin ödemelerde de fiyat farkı olacaktır.

İngilizce kursu fiyatları İstanbul;

İstanbul için de çok sayıda İngilizce kursu seçeneği vardır. En çok tercih edilen eğitim kurumları ise Just English, English Time, Amerikan Kültür, British English, Amerikan Lif Kavacık şeklindedir. Bu kursların hepsi %100 öğrenme garantisi sunar. Bu kurslardan erken kayıtlarda ve çocuk eğitimlerinde %40 indirim alma imkânınız bulunur. Ayrıca yurt dışında avantajlı eğitim alma imkânlarından da faydalanabilirsiniz.

İngilizce kurs fiyatları 2020 Bursa;

Bursa, yine İngilizce eğitimi veren kurumlar açısından gelişmiş bir şehirdir. Bursa ilinde ikamet ediyorsanız ve iyi eğitim kurumlarından İngilizce eğitimi almak istiyorsanız, Just English, Amerikan Kültür, Adadil İngilizce Kurusu, English Time kurumlarını tercih edebilirsiniz.

 • Just English 2020 yılında kayıt olan herkese, Amerika’da dil eğitimi alma imkanını hediye olarak veriyor. Ayrıca bu kurumda kişiye özel indirimli fiyatlar uygulanıyor.
 • English Time %100 öğrenme garantisi veriyor ve kişiye özel fiyat garantisi sunuyor. 48 ilde şubesi olan bu eğitim kurumunun, çok sayıda avantajından da faydalanabilirsiniz.
 • Amerikan kültür merkezinden en az %10 kayıt indirimi alabilirsiniz. Ayrıca 2 kur sizden ve bir kur bizden kampanyası da bulunmaktadır.
 • Adadil İngilizce kursu ise üniversite öğrencilerine %30 indirim sağlıyor. Ayrıca, aylık taksitler ile kayıt olmanız da mümkün. Ödemelerinizi kredi kartınız ile de yapabiliyorsunuz.

Görüldüğü gibi Özel İngilizce Kursu fiyatları 2020 yılı için her kursa ve her bölgeye göre farklılık gösterir. Nereden eğitim alacağınıza karar vermeden önce bütçenizi doğru değerlendirmeli, ayrıca eğitim alacağınız kurumun size sunacağı olanakları da çok iyi araştırmalısınız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir