Özel Hastanelerde Ayrıntılı Renkli Ultrason Fiyatları 2023

Özel Hastanelerde Ayrıntılı Renkli Ultrason Fiyatları 2023
0

Özel hastanelerde ayrıntılı renkli ultrason fiyatları 2023 yılı için güncel bilgileri ile burada. Bu fiyatlar hastane ve şehre göre farklı olabiliyor. Anne adayları tabi ki sağlıklı bir süreç geçirmek adına önceden ultrason hakkında araştırma yapıyor. Ancak piyasada hastanenin; kapasitesi, sahip olduğu doktor sayısı, uzman sayısı, personel, teçhizat vs. ile görülüyor ki araştırma sonucunda rakamlar arasında çok değişiklik var.

Özel Hastanelerde Ayrıntılı Ultrason

Özel sektörün bir getirisi olarak, özel hastanelerde ayrıntılı renkli ultrason fiyatları 2023 yılında özel doktor muayenesi de fiyat kapsamına girince sabit bir değerde yakalanılamıyor. Ancak hamilelik sürecinde kaçınılmaması gereken ve zorunlu bir kontrol olan ayrıntılı ultrason hizmetine öyle ya da böyle ulaşılması gerekiyor.

Bebeklerin anne karnındaki evrimi ve hatta ayrıntılı ultrason ile doğum sonrası bebeğin gelişimi ile ilgili bilgiye ulaşmada, bu hizmet oldukça önemli yer arz ediyor. Ayrıntılı renkli ultrason ise herhangi bir olumsuzluk ve riskin önüne geçmek ve olası durumda doğru müdahale ile anne karnındaki bebeği normal gelişime sokmak adına tercih edilir.

Özel Hastanede Ultrason Kaç TL?

Ultrason, doğum öncesi kontrolde tedbir alınması ve herhangi bir olumsuzluğun erken habercisi niteliğinde durumlara hızlı teşhis ile müdahale için gereklidir. Bu hizmeti her şehirde ve her hastanede farklı fiyat sisteminde bulabilirsiniz. Peki, özel hastanede ultrason kaç TL tutar? İşte bu soruya cevaben aşağıda 2023 yılının güncel fiyat listesini inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki listede belli başlı şehirlerin belli başlı hastaneleri yer almaktadır:

  1. Bursa Özel Medical Park Hastanesi ultrason fiyatı: 450 TL – 700 TL
  2. Ankara Özel 100. Yıl Hastanesi ultrason fiyatı: 450 TL – 650 TL
  3. İstanbul Kolan International Hastanesi ultrason fiyatı: 500 TL – 600 TL
  4. Eskişehir Özel Acıbadem Hastanesi ultrason fiyatı: 450 TL – 550 TL
  5. İzmir Medical Park Hastanesi ultrason fiyatı: 500 TL – 600 TL

Özel hastanelerde genel olarak renkli ve ayrıntılı ultrason fiyatları 450 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

Detaylı Ultrason SGK Karşılıyor Mu?

Doğum sigortası kapsamında anne adaylarının merak ettiği şey detaylı ultrason SGK karşılıyor mu, sorusudur. Ancak maalesef olumlu bir yanıt bulmak pek mümkün değildir. Detaylı ultrason, SGK kapsamında olmadığı gibi tamamlayıcı sağlık sigortasınca da karşılanmıyor. Ancak doğum için gerekli olan diğer tüm sağlık hizmetlerini (anestezi gibi) SGK, sağlık sigortası kapsamında olduğu için karşılıyor.

Devlet Hastanesi Detaylı Ultrason Yapıyor Mu?

Devlet hastanesi detaylı ultrason hizmetini özel hastaneler kadar tam kapsamlı veriyor. Yani, detaylı ultrason isteğiniz devlet hastanelerinde de gerçekleştirilir. Türkiye’de sağlık sistemi diğer birçok ülkeye kıyasla daha geniş kapsamlıdır. Bu kapsam; yurtdışında birçok ülkede bazı sağlık hizmetlerini yalnızca özel hastanelerde alabilmeniz ancak Türkiye’de hem özel hem devlet hastanesinde aynı şekilde alması demektir.

Ülkenin her noktasındaki devlet hastanesinde detaylı ultrason hizmeti verecek imkan yoktur. Ancak anne adayları bu hizmeti sağlayan en yakın hastanenin bulunduğu ile giderek detaylı ultrasondan yararlanabilirler. Onun dışında devlet hastanesindeki hizmet ile özel hastanedeki hizmet arasında çok büyük bir fark yoktur.

Ayrıntılı Ultrason 23. Haftada Yapılır Mı?

Ayrıntılı ultrason yani detaylı ultrason anne adaylarının tercih ettiği ve yakından ilgilendiği bir hizmettir. Anne karnında bebeğin gelişimini ve sağlığını öğrenmek hatta her durumunu incelemek için bir sistemdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : ÖZEL HASTANE AMELİYAT ÜCRETLERİ

Detaylı ultrason görüntülemesi doğum riskini önlemek ve tedbir amaçlı doktorları tarafından anne adaylarına önerilir. Ayrıca bebeğin organ gelişimi sürecinin büyük bir kısmı tamamlandıktan sonra, yani hamileliğin 18. ve 23. haftalarında gerçekleştirilir. Bu belirli hafta aralıklarında ultrason görüntülenmesinin gerçekleşmesi ve bebeğin izlenimi doktorunuz tarafından bilgilendirilir.

Gebelikte Detaylı Ultrason Fiyatları

Gebelikte detaylı ultrason fiyatları şehir ve hastaneye göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin; Ankara’da 2021-2023 yılları için detaylı ultrason fiyatları hem devlet hem özel hastane kapsamında 450 TL – 750 TL arasında değişiyor. Büyükşehirlerde detaylı ultrason fiyatları da aynen bu aralıktadır. Ancak bu fiyatlar daha küçük nüfuslu şehirlerde aynı olmayabilir.

Şu da ayrıca bilinmelidir ki maalesef Türkiye’de her şehirde detaylı ultrason hizmeti bulunmuyor. Bazı bölgelerde anne adayları gebeliğin 18. ve 23. haftalarında bu hizmetten yararlanmak için, detaylı ultrasonun bulunduğu en yakın şehre yolculuk etmek zorunda kalıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir