Özel Hastane Diş Çekimi Fiyatları 2023

Özel Hastane Diş Çekimi Fiyatları 2023
0

Özel hastane diş çekimi fiyatları 2023 yılında çekilecek dişin durumu göz önünde bulundurularak değişiklik göstermektedir. Özel hastane diş çekimi fiyatları 2023 yılı için de diş hekimleri birliği tarafından belirlenmektedir. Diş çekimi dişlerin çürümesinden ya da dişte meydana gelen iltihabın daha da yayılıp ağız ve çene yapısına zarar vermemesi için uygulanan bir yöntemdir. 

Özel hastane diş çekimi fiyatları 2023 yılı itibariyle hastanın durumuna göre değişiklik gösterirken aynı zamanda lokal anestezi, kullanılan malzemeler gibi durumlara göre de değişiklik gösterir.

Özel Hastane Diş Çekimi Fiyatları 2023

Özel hastane diş çekimi fiyatları 2023 yılında ortalama olarak 415 TL’den başlamaktadır. Çekilecek olan dişin yapısına göre özel hastane diş çekim fiyatları 2023’de artış ya da azalma görülebilir.

Diş Hangi Durumlarda Çekilir?

Diş hangi durumlarda çekilir? Diş çekimi neden gerekmektedir? Bu gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Dişlerde oluşan çürükler, diş kaybı gibi durumlar sonucunda tedavi edilse bile kurtarılamayan dişler, sallanan dişler, darbeden dolayı kırılan, bitişik ve gömük dişlerin çekilmesi gerekebilir. Ortodontik tedavilerde herhangi bir sorun oluşmasa bile bazı durumlarda destek niteliğinde dişin çekilmesi gerekir. 

Diş Çekildikten Sonra Hızlı İyileşmesi İçin Ne Yapmalı?

Diş çekiminin hemen sonrasında çekilen bölgenin enfeksiyon kapmaması son derece önemlidir. Diş çekimi sonrasında kanamayı durdurmak için 35-40 dakika boyunca gazlı bir bez bölgede tutulmalıdır. Diş çekiminden sonra 24 saat boyunca sigara içilmemeli, ağız çok sık çalkalanmamalı ya da diş fırçalanmamalıdır.

Çekilen dişin ardından boşluğa protez diş tedavisi uygulanabilir. Diş sağlığı için günde en az 2 kere dişler fırçalanmalıdır.

1 Protez Diş Kaç TL?

Protez diş, kaybedilmiş dişlerin yerini doğal görünen fakat yapay dişlerle tamamlanmasıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Protez diş, genel olarak diş eksikliği nedeniyle çiğneme fonksiyonunda meydana gelen sorunları giderirken aynı zamanda estetik açıdan da güzel bir görünüm kazandırır. Peki, protez dişin tanesi ne kadardır diye merak edenler için açıklamak gerekirse; 1000 TL ila 2000 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

Protez diş, sabit protez ve hareketli protez olarak iki farklı çeşide sahiptir. Sabit protez kalıcı bir şekilde ve özel yöntemlerle ağza yerleştirilir ve çıkarılıp takılamazlar. Hareketli protez ise çıkarılıp takılabilen dişlerdir. Hangi protez dişin hasta için uygun olacağına uzmanlar tarafından karar verilmelidir. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir