Muscoflex Ne İşe Yarar? Muscoflex Fiyatı 2023

Muscoflex Ne İşe Yarar? Muscoflex Fiyatı 2023
0

Muscoflex Ne İşe Yarar?

Muscoflex ne işe yarar sorusuna merak edenler için hemen yanıt verelim.

 • Muscoflex kas gevşetici ilaç gurubunda yer alıyor. İstemsiz oluşan kas spazmlarının giderilmesinde tedavi amaçlı reçete ediliyor.

Ergenlerin ya da yetişkin bireylerin omurilik kaynaklı oluşan kas ağrıları için sıklıkla doktorlar tarafından reçete ediliyor. Düzenli kullanım neticesinde tedavi sürecinde oldukça başarılı etki bırakıyor.

Muscoflex Ne İçin Kullanılır?

Muscoflex ne için kullanılır sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. Kas gevşetici ilaç gurubunda yer alan Muscoflex ilacı omurilik kaynaklı oluşan kas ağrılarının giderilmesi için kullanılıyor.

Özellikle de 16 yaş gurubundaki ergenlerde bu tarz ani ağrılar sıkça oluşuyor. 16 yaşından büyük ergenlere bu nedenle de sıkça reçete edildiğini söylemek mümkündür.

Muscoflex Krem Ne İşe Yarar?

Muscoflex krem ne işe yarar ve hangi durumlarda kullanılır sorusu sıkça araştırılıyor. Özellikle de ilk kez Muscoflex kullanacak kişiler kullanım detaylarını ve nedenlerini yakından araştırıyor. En yaygın kullanım nedenlerini kısaca şu şekilde sıralayabilir;

 • Muscoflex 16 yaşından büyük ergenlerde omurilik kaynaklı kas ağrılarının tedavisi için kullanılır.
 • Yetişkinlerde de genel kas ağrılarının giderilmesi için reçete edilerek kullanılır.

Kullanımına doktorunuz muayene neticesinde karar verebilir. Bu nedenle de doktor bilgisi dışında kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.

Muscoflex Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Muscoflex hangi hastalıklarda kullanılır sorusunun tek bir yanıtı mevcuttur. Genel olarak kas ağrılarına bağlı gelişen hastalıkların tedavisinde kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu hastalıklardan bazılarını sıralamak gerekirse de;

 • Omurga temelli ağrılarda,
 • Kireçlenme durumlarında
 • Eklem dışı romatizma hastalıklarında
 • Travma ve ameliyat sonlarında oluşan kas ağrılarında

Tüm bu ağrı ve hastalıkların tedavisinde yoğun olarak Muscoflex krem reçete ediliyor.

Muscoflex Nasıl Kullanılır?

Muscoflex nasıl kullanılır sorusunun cevabını doktorunuzdan alabilirsiniz. Doktorunuz reçete ettiği zaman kullanım talimatlarını hastalığın şiddetine ve hastanın yaş vb. faktörlerine göre sunar. Genel kullanım talimatı ise yemekten sonra yani tok karna alınmasıdır. 

Aynı zamanda kapsül halinde sunulmuşsa su ile birlikte tüketilmesi gerekiyor. Önerilen dozun üzerine kesinlikle çıkmamanız tavsiye edilir. Aksi durumda ciddi yan etkileri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Muscoflex Duo Kas Gevşetici Mi?

Muscoflex Duo kas gevşetici mi sorusuna evet diye yanıt vermek mümkündür. Çünkü doğrudan kas gevşetici amacıyla reçete edilen ilaç gurubunda yer alıyor. Normal şartlarda ağrı ve iltihap gidericidir. Ancak içerdiği etken maddesinden dolayı yoğun kas gevşetici olarak kullanılır.

Muscoflex Yan Etkileri Nelerdir?

Muscoflex yan etkileri nelerdir sorusu ilk kez kullanacak herkes tarafından merak ediliyor. Her ilaç türünde olduğu gibi Muscoflex ilacında da etken maddeye duyarlılık ve doz aşımı gibi durumlarda yan etkiler görülebiliyor. Bu yan etkileri kısaca sıralamak gerekirse de;

 • İdrarda kan görülmesi durumu,
 • Yoğun protein oluşumu
 • İdrar miktarının normalinden daha da az gelmeye başlaması 
 • Deride çeşitli dökülme kaşıntı durumu
 • Ani baygınlık durumları 
 • Böbrek bozuklukları 

Bu gibi yan etkileri görmeniz halinde hemen doktorunuza bilgi vermeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra ilaç yan etki yaptığı zaman mutlaka ilacın bırakılması gerektiğini unutmamalısınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir