Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Fucicort Krem Fiyatı 2023

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Fucicort Krem Fiyatı 2023
0

Fucicort Krem Nedir?

Fucicort krem nedir ve ne gibi durumlarda kullanılır sorularına yanıt arıyor olabilirsiniz. Bu noktada en yalın tanımıyla Fucicort krem antibiyotik ilaç seçeneklerinden biridir diyebiliriz. Fusidik asit bazlı olan bu kremin etken maddesi kombine olan bir preparattır. 

Bu nedenle bakteri ve mikroplara karşı oldukça güçlü bir tedavi olanağı sunuluyor.

  • Genel olarak içerdiği fusidik asit yeni bakterilerin üremesini önleme konusunda etkilidir. Bakteri kaynaklı ciltte oluşan kaşıntıları azaltmak ve tedavi etmek için reçete ediliyor.

Fucicort Krem Fiyatı 2023

Fucicort krem fiyatı 2023 yılının başlarında tüm ilaç seçenekleriyle beraber zamlandı. Yeni zamlı fiyatları ise Türkiye’de hizmet veren tüm eczanelerde birebir aynı olacak şekilde geçerlidir. En güncel haliyle yeni fiyatını aktarmak gerekirse de;

  • Fucicort 30 gram krem fiyatı 2023 yılında 86,5 TL olarak yansıyor.

Aktardığımız bu fiyat reçetesiz ücretle alım için geçerlidir. Doktor tarafından reçete edilirse ve sağlık güvenceniz varsa sorunsuz şekilde ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Fucicort Yan Etkileri 

Fucicort yan etkileri her antibiyotik kremde olduğu gibi görülebilir. Bu kullanan kişinin ilacın etken maddesine karşı alerjisi olup olmadığına göre değişiyor. Bu noktada olası yan etkilerini sıralamak gerekir de;

  • El, ayak ve bilek kısımlarında şişlik oluşumu,
  • Boğaz, ağız kısmında şişlik 
  • Şiddetli karın ağrısı 
  • Kurdeşen dökme 
  • Nefes almada güçlük çekme, nefes darlığı
  • Dilde görünür şişkinlik 

Bu yan etkilerden en az birini görürseniz hemen kremi kullanmayı bırakmanız gerekiyor. Bırakmanızın akabinde ise en yakın eczacıya ya da uzman hekiminize durumu bildirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan her sağlık ürün fiyat bilgisi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir