Grip Aşısı Fiyatı 2023

Grip Aşısı Fiyatı 2023
0

Grip Aşısı Fiyatı 2023

Grip aşısı fiyatları 2023 yılında oldukça sık şekilde araştırılıyor. Özellikle de kış aylarının gelmesiyle beraber nezle, grip gibi hastalıkların oranı artıyor.

Bu dönemlerde grip aşısına olan talep normalinden çok daha yüksek yansıyor. Grip aşısı markaları değişiyor. Bu nedenle de fiyatları da farklılık gösteriyor. Genel olarak;

  • Eczanelerde satışa sunulan grip aşısı fiyatı 245 TL’dir.

Grip aşılarının koruyucu özelliği oldukça yüksektir. Bu nedenle genç, yaşlı, yetişkin ve çocuk olmak üzere pek çok kişi yaptırmayı tercih ediyor. Doz ve dönemlerine dair ayrıntılı bilgiyi ise doğrudan doktorunuzdan alabilirsiniz.

İnfluenza Aşısı Fiyat 2023

İnfluenza aşısı fiyat 2023 yılında ne kadar sorusuna hemen merak edenler için yanıt verelim. Bildiğiniz üzere grip aşılarının dönemleri bulunuyor. Her yıl eczanelerde satışa sunulan bu aşılar için fiyatlar da yıllık bazlı değişiyor. 

  • Ülkemizde grip aşısı olarak satışa sunulan tek seçenek İnfluenza aşısıdır. Tüm eczaneler için 2023 yılında belirlenen fiyatı ise 245 TL olarak açıklanmıştır.

Bu aşı hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse de;

  • İnfluenza bir grip aşısıdır.
  • Grip virüslerinin neden olduğu tüm hastalıklardan korunmak için uygulanır.
  • Aşının türleri yılda iki defa olacak şekilde uygulanır. Çünkü grip virüsleri oldukça hızlı değişme özelliğine sahiptir.
  • Gribe karşı en etkili yöntem grip aşısıdır.
  • Etkinliği her yıl farklılık gösterir.

Aşınızı tüm eczanelerden ücret kapsamında satın alabilirsiniz. Doktora ya da bağlı bulunduğunuz sağlık ocağı merkezlerine giderek aşınızı kolayca yaptırmanız mümkündür.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan her sağlık ürün fiyat bilgisi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir