Aynı Polikliniğe Kaç Gün Sonra Gidilir?

Aynı Polikliniğe Kaç Gün Sonra Gidilir?
0

Aynı Polikliniğe Kaç Gün Sonra Gidilir?

Aynı polikliniğe kaç gün sonra gidilir sorusu randevu almak isteyen kişiler tarafından büyük bir merakla araştırılıyor.

Bildiğiniz üzere aynı branşta, aynı gün içerisinde muayene olmak sağlık kurumlarının faturasını istenmeyecek şekilde yükseltir. Bu nedenle 1 Nisan 2009 yılında alınan karar neticesinde Sağlık Uygulama Tebliği kapsamında 10 gün içerisinde aynı branştan birden fazla kez muayene randevusu almak mümkün değildir. 

Bu tebliğ günümüzde de hala geçerliliğini hem devlet hem de özel hastaneler için koruyor. Diyelim ki kardiyoloji bölümünde 10 Nisan tarihinde muayene olduysanız, bir daha

Kardiyoloji bölümünde muayene olma tarihiniz 20 Nisan itibariyle olmalıdır. Yani muayene tarihi itibariyle 10 gün geçmelidir.

1 Günde Kaç Doktora Muayene Olunabilir? 

1 günde kaç doktora muayene olunabilir sorusunu en az iki olarak yanıt verebiliriz. Diyelim ki aynı gün kardiyoloji bölümüne randevu aldınız ve muayene oldunuz. Aynı gün dahiliyeye de randevu alarak muayene olabilirsiniz.

Bu hem özel hem de devlet hastanelerinin tamamında geçerlidir. Nitekim ilk muayene sonrasında ikinci muayene için ekstra yine katılım payı muayene ücreti tahsil edilir.

Aynı Gün İçinde Kaç Doktora Gidilir?

Aynı gün içinde kaç doktora gidilir sorusu sıklıkla araştırılıyor. Aynı gün içerisinde randevu ve saat uygunluğu olduğu sürece farklı branşlarda birden fazla doktora muayene olabilirsiniz.

Ancak muayene olduğunuz branşlarda yeniden muayene olmak isterseniz, muayene olduğunuz günden itibaren 10 gün geçmelidir. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir