E-devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır 2023?

E-devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır 2023?
0

E-devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır 2023?

E-devlet abonelik iptali nasıl yapılır 2023 yılında sıkça merak edilen soruların başında yer alıyor. Bildiğiniz üzere pek çok kuruma ait aboneliklerin fesih işlemleri uzun zamandır e-devlet üzerinden yapılabiliyor. İnternet, TV, elektrik, su gibi abonelikler bunların başında yer alıyor. İlgili abonelik iptal işlemi yapmak istiyorsanız genel olarak şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;
E-devlet şifrenizle sisteme giriş yapın.

 • Ana sayfada yer alan arama çubuğuna ‘’ Abonelik Fesih Başvurusu’’ yazarak aratın.
 • Abonelik iptali yapabileceğiniz tüm kurumlar ekranda yer alacaktır.
 • Aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz kurumun üzerinde tıklayarak ekranda talep edilen adımları takip edin.

Yer verdiğimiz bu adımları sırasıyla takip etmeniz halinde abonelik fesih işleminizi oturduğunuz yerden tamamlamış olacaksınız.

Elektrik Aboneliği İptali E-devlet

Elektrik aboneliği iptali e-devlet sistemi üzerinden kolayca yapılabiliyor. Bu işlemi yapabilmeniz için bulunduğunuz il ya da çalıştığınız elektrik dağıtım şirketi fark etmiyor. Elektrik aboneliğinizi iptal etmek üzere hızlıca şu adımları takip edebilirsiniz.

 • E-devlet şifrenizle giriş yapın.
 • Ana sayfadaki arama çubuğuna çalıştığınız elektrik dağıtım şirketinin adını yazın. (Örn: Gediz Elektik, Aydem Elektrik vb.)
 • Ardından çıkan sonuçlar arasında ‘’X elektrik fesih başvurusu’’ alanına tıklayın.
 • Çıkan ekranda sizden talep edilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girdiğinizden emin olun.

Bu adımları takip ettikten sonra başvur kısmına tıklayın. Fesih başvurunuz sisteme alınarak değerlendirme neticesinde ilgili elektrik dağıtım şirketi tarafından tamamlanacaktır.

Doğalgaz Abonelik İptali E-devlet

Doğalgaz abonelik iptali e-devlet sistemi üzerinden uzun süredir yapılabiliyor. Bulunduğunuz il ya da çalıştığınız doğalgaz dağıtım şirketi fark etmeksizin kolayca fesih işlemlerinizi e-devlet hesabınız üzerinden hemen yapabilirsiniz. Doğalgaz fesih işlemleri için şu adımları takip edin;

 • E-devlet şifrenizle sisteme giriş yapın.
 • Ana sayfadaki arama çubuğuna çalıştığınız doğalgaz dağıtım şirketinin adını yazın. (Ardından çıkan sonuçlar arasında ‘’X doğalgaz fesih başvurusu’’ alanına tıklayın.
 • Çıkan ekranda talep edilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girdiğinizden emin olun.

Bu basit adımları takip etmeniz halinde siz de doğalgaz abonelik fesih işlemi için başvurunuzu tamamlamış olursunuz. İlgili başvurusunuz sisteme kayıt edilip en kısa süre içerisinde abonelik iptaliniz gerçekleştirilir.

Su Abonelik İptali E-devlet

Su abonelik iptali e-devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde yapılabiliyor. Eğer su aboneliğinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar kısaca şu şekildedir;

 • E-devlet şifrenizle giriş yapın.
 • Ana sayfadaki arama çubuğuna çalıştığınız su dağıtım şirketinin adını yazın. (Örneğin: İzsu )
 • Ardından çıkan sonuçlar arasında ‘’X abonelik fesih başvurusu’’ alanına tıklayın.
 • Ekranınıza yansıyan, istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girdiğinizden emin olarak başvur kısmına tıklayıp işleminizi bitirin.

Belirttiğimiz tüm adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz halinde su abonelik fesih işleminizi en kolay şekilde tamamlamış olacaksınız.

Abonelik-Fesih Başvurusu

Abonelik-fesih başvurusu nasıl ve nerede yapılır sorusu merakla araştırılan sorular arasında yer alıyor. Eskiden abonelik fesih işlemleri için doğrudan ilgili kurumlara başvurmanız gerekiyordu. Ancak yapılan yeni sistemle beraber uzun zamandır bu işlemlerinizi oturduğunuz yerden e-devlet ile kolayca yapabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek şey şudur;

 • E-devlet şifrenizle giriş yapın.
 • Arama alanına abonelik fesih başvurusu yazın.
 • Ekranda fesih işlemi yapabileceğiniz tüm kurumlar listelenecektir.
 • Hangi kurumun aboneliğini iptal etmek istiyorsanız ona tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.

Su, elektrik, doğalgaz, internet ve benzeri tüm aboneliklerinizi iptalini bu yöntemle hemen yapabilirsiniz. Her kurum için abonelik fesih başvurusu işlemlerine içeriğimizden bakabilirsiniz.

İnternet Aboneliği E-devletten İptal Edilir Mi?

İnternet aboneliği e devletten iptal edilir mi sorusuna direk evet şeklinde yanıt verebiliriz. Artık bildiğiniz üzere sadece internet değil mobil telefon, kablo TV, elektrik, su, internet, doğalgaz gibi tüm aboneliklerin fesih işlemleri e-devlet sistemi üzerinden kolayca yapılabiliyor.

Örneğin Türk Telekom internetinizin aboneliğini iptal etmek istiyorsanız işlem adımları kısaca şu şekildedir;

 • E-devlet hesabınıza giriş yapın.
 • Ana ekranda yer alan arama çubuğuna ‘’ Türk Telekom Abonelik Fesih Başvurusu’’ yazarak aratın.
 • Ardından açılan sayfada istenen tüm bilgileri doğru şekilde girerek başvur alanına tıklayıp işleminizi tamamlayın.

E-devlet sistemi üzerinden abonelik fesih işlemlerine dair tüm detaylara içeriğimizde yer verdik. Eksik ya da yanlış bulduğunuz kısımlar varsa bunları yorum alanına hemen yazabilirsiniz. Tüm yorumlarınızı inceleyerek en kısa sürede dönüyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir