İnstagram Gizli Profil Görme [KESİN GÖREBİLİRSİNİZ] 2023

İnstagram Gizli Profil Görme [KESİN GÖREBİLİRSİNİZ] 2023
0

2000’li yıllar Dünyamıza pek çok şey yeni kattı. Teknoloji varoluş itibariyle insanların daha çok iş hayatı ve yönetimsel kısımları için Kullandığı bir şey iken 1990’ların sonu 2000’li yılların başında tüm sivillerin eğlence ve bilgi paylaşımına destek olmaya başladı. Sadece insanların bağlantıda kalması için sosyal medya diye adlandırılan bir uygulamalar dönemi de beraberinde gelmiş oldu. İnstagram tamda bu uygulamalardan biri. İnsanların fotoğraf ve videolarını çeşitli filtreler ile paylaştığı bu uygulama, 2014 yılında sadece arkadaş olarak birbirlerinin arkadaş listesinde ekli olan kişilerin birbirlerinin profilini görmesine izin verdi. İşte tam bu süreçle beraber instagram gizli profil görme özelliğini taşıyan uygulamalar, sanal medya avcıları tarafından aranmaya başlandı.

Gizli Profil Uygulaması Nedir?

Gizli profil, arkadaşların birbirlerini arkadaş listelerine eklemeden önce birbirlerinin profillerini ve paylaşımlarını göremiyor olmaları durumudur. Bu masum ayrım pek çok eski sevgiliyi, platonik aşığı, meraklı akrabayı kısacası gizlice birilerini gözetleme ihtiyacı olan herkesi endişeye sevk etti. Tam bu durumların kurtarıcısı olarak instagram gizli profil görme uygulamaları, uygulama marketlerinde yerini aldı.

Pek çok kullanıcının talebiyle büyük bir hevesle indirilen instagram gizli profil görme uygulamaları çok büyük hızla da kullanıcıların büyük bir hayal kırıklığı yaşamasına sebep oldu. Bazı kullanıcıların üyeliklerinin çalınmasına sebep olan bazı uygulamaların bu dönemde instagram gizli profil görme uygulaması başlığı altında uygulama marketlerinden indirilmiştir. Bu işlem için ücretsiz edinilen uygulamalar, genelde bu sonucu verdiğinden dolayı daha sonra ücretli uygulamalar tercih edilmeye başlanmıştır.

İnstagram gizli profil görme uygulamalarının vaadi kişilerin instagram hesaplarında arkadaş listesinde olmayan kişileri dahi görebilmekti. Ancak instagram gizli profil görme konusundaki ilk uygulamalar bu süreci başarıyla tamamlayamadı. Ancak günümüzde bu konuda çok başarılı uygulamalar aktif bir şekilde kullanılmakta.  

Gizli Profil Uygulamaları Kullanım ve Şartları

Akıllı cihazlarınızın uygulama marketleri kısmına girdiğiniz zaman instagram gizli profil görme amaçlı pek çok uygulama görebilirsiniz. Bilindiği üzere uygulamalar genel olarak ücretli ve ücretsiz olarak kullanılmaktadır. İnstagram gizli profil görme uygulamaları için de aynı durum geçerlidir.

Ücretsiz olarak instagram gizli profil görme uygulaması kullanımın içerisinde günlük sınırları vardır. Sosyal medya deyimiyle uygulama ücretli olduğunda Premium dediğimiz uygulama kullanım türünde, bir profil sayı sınırı yoktur. Parayı veren düdüğü çalar diyebilir miyiz bu duruma, belki de.

İnstagram gizli profil görme uygulamalarının kullanımı kısmında ise pek çok uygulama olmasına rağmen temelde kullanımları hepsinde aynı ve basit. Kullanmayı düşündüğünüz uygulamayı indirdikten sonra instagram hesabınızı o uygulama içerisinden açıyorsunuz ve profilini görmek istediğiniz kişiyi arattığınızda profilinin açık olarak size sunulduğunu göreceksiniz.

Gizli Profil Görme Uygulamalarının Etik Olarak Uygunluğu

Milyonlarca kullanıcısı olan, onlarca instagram gizli profil görme uygulaması olmasına rağmen tartışma konusu olan etik durumu göz ardı edilememektedir. Bir uygulama ile kullanım sözleşmesi yapıyorsunuz ve daha sonra sizin onayınız olmamasına rağmen başka bir uygulama kullanan biri sizin özel profilinize ulaşma hakkı elde ediyor.

Kimsenin özel bilgileri başka birisine herhangi bir ödeme yaptı diye servis edilemez. Bu konu da tartışılma konusu pek çok forumda başlık olmasına rağmen bir sonuca bağlanmamıştır. Çünkü bilgi paylaşımını para ile yapıyorum diyen instagramın kendisi değildir. Bu konu daha pek çok tartışmaya gebe olarak dururken biz instagram gizli profil görme uygulamaları konusunda tavsiye edilen uygulamalara bir göz atalım.

Tavsiye Edilen Gizli Profil Görme Uygulamaları

İnstagram gizli profil görme uygulamalarının kullanıcıları tarafından iyi not almış, çevresindeki kişilere tavsiye edebileceği uygulamalardan örnekler vermemiz gerekirse şöyledir:

  • Ghostegro: Uygulama android cihazlar için uygun olup, ücretli ve ücretsiz olarak kullanıma açıktır.
  • Lili: İOS ve android cihazlarda kullanabilen uygulanabilen uygulama çeşitli özellikler karşılığında ödemeleri mevcuttur. En az aylık 1.99 usd ödemesi bulunmaktadır.
  • Ghosty: Uygulama kullanıcıların gözdesi arasında yerini alırken 14 gün süre ile ücretsiz kullanım hakkı vermektedir. Sonraki süreçte ücretsiz olarak kullanıma izin verilmemektedir.
  • Postegro: İOS ve android özellikli cihazlar için kullanılabilir olan uygulama hem ücretli hem ücretsiz olarak kullanıma açıktır.
  • Bestwazi: Yine çok yüksek oranda tavsiye edilen instagram gizli profil görme uygulamalarından biri olan uygulama tamamen ücretli olarak sadece android cihazlar için kullanılmaktadır. Aylık 15.99 usd karşılığı hizmet satın alınabilmektedir.

Uygulamalar bir diğer taraftan kullanıcılarını da koruyabilmek amacıyla sahte hesapların uygulamayı kullanmasını engellemektedir. Uygulamayı indirmiş ve ödemesini yapmış olsanız bile akıllı robotlar sizin sahte hesap olduğunuzdan şüpheleniyorsa kullanmanızı engelliyor. Örneğin; hiç takipçiniz ve takip ettiğiniz kişinin olmaması bu robota takılma sebebidir.

Cihazlarınıza indirdiğiniz bu uygulamalar çeşitli olsa da hepsinin kullanıcılarının dikkat etmesi gereken konu, sahte uygulamalarla kendi bilgilerinin kaybedilmemiş olması konusudur. Şu an artık daha çok özenle ve dikkatle uygulamaları kullanmaya çalışıyor olsak da bu tehlike maalesef hala söz konusu. Güvenilirlik olarak, tavsiye edilen profil görüntüleme hesaplarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir