Bir Başkasının WhatsApp Mesajlarını Nasıl Okurum Ücretsiz?

Bir Başkasının WhatsApp Mesajlarını Nasıl Okurum Ücretsiz?
0

WhatsApp, son verilere göre Türkiye’de 43 milyon 464 bin kişinin telefonunda bulunuyor. Neredeyse akıllı telefon kullanan herkesin aktif olarak kullandığı bir uygulamadır. Birçok insan eşinin, erkek-kız arkadaşının, çocuğunun WhatsApp mesajlarına ulaşmak, görebilmek istiyor. Bir başkasının WhatsApp mesajlarını nasıl okurum ücretsiz olarak sorusuna verilecek birçok cevap, uygulanacak yol ve yöntem var.

Çeşitli programların yanı sıra daha kolay yöntemler ile uzaktan, gizlice WhatsApp mesajlarına ulaşmak mümkün. Ayrıca bu yöntemler ücretsiz bir şekilde uygulanabiliyor.

Başka Birinin WhatsApp’ına Nasıl Girilir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ‘Başka birinin WhatsApp’ına nasıl girilir?’ sorusuna birçok cevap verilebilir. Casus programlar, QR kod, Google Drive gibi yollara başvurulabilir. Sizlere bunları detaylı bir şekilde açıklamadan önce anlaşılması durumunda sorun yaratabileceğini eklemek isteriz.

QR kod kullanarak başkasının WhatsApp mesajlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aşağıda anlatacağımız yolları izleyerek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle bilgisayar veya telefondan web.whatsapp.com adresine girin.
  • Mesajlarına ulaşmak istediğiniz telefonun WhatsApp uygulamasını açın.
  • WhatsApp’ta sağ üst köşede bulunan ‘WhatsApp Web’ butonuna tıklayın. Ek olarak yeni güncelleme ile birlikte bu buton uygulamada ‘Bağlı Cihazlar’ adı altında da görülebilir.
  • Telefondan QR kodu WhatsApp web sayfasına okutun. Bunun sonucunda okumak istediğiniz kişinin mesajlarına ulaşmış olacaksınız.

Ek olarak şunu da hatırlatmakta fayda var; bunu yaptığınızda karşıdaki kişinin bildirim panelinde görülebilir ve ayrıca ‘WhatsApp Web’ butonuna telefon sahibi tıklandığında cihazına bağlanıldığını fark edebilir.

Google Drive aracılığı ile de başka birinin mesajlarına ulaşabilirsiniz. Bu yöntem için de şu yolları izleyebilirsiniz;

  • Hedefinizdeki, mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonundan WhatsApp uygulamasına girerek ‘Ayarlar’ kısmına gidin.
  • Daha sonra ‘Sohbet > Sohbet yedeği’ butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranda ‘Google Drive’a yedekle’ seçeneğini göreceksiniz.
  • Orada yedekleme sıklığını ve Google hesabını seçerek yedekleme başlatabilirsiniz.
  • Daha sonra Google Drive hesabınıza giderek yedekleme yöntemi sayesinde mesajlar hesaba gelir ve siz de okuma imkanına sahip olursunuz.

Ancak telefonun sahibi sohbet yedekleme kısmına girerse yedekleme yapıldığını görmenin yanı sıra en son ne zaman yedekleme yapıldığını da görür. O yüzden pek önerilen bir yöntem değildir.

Başka birinin WhatsApp’ına nasıl girilir?’ sorusuna verilebilecek son bir cevap daha var. Bu da WhatsApp mesajlarına ulaşabilmek için üretilen casus programlarıdır. Bu programlardan birini edinerek başkasının WhatsApp’ına girebilirsiniz. Ancak bu da sizin kişisel bilgilerinizi açısından sorun teşkil edebilir. Kullanılacak programın son derece güvenilir olması gerekir ama buna karar vermek zordur.

Başka Birinin Mesajlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Yukarıda saydığımız yöntemler ‘Başka birinin mesajlarına nasıl ulaşabilirim?’ sorusunu cevaplar niteliktedir. Bu yöntemler ile WhatsApp’ına girdiğiniz kişinin otomatik olarak mesajlarına da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yazışmaların yanı sıra fotoğraf, ses kaydı ve videolu mesajlarda görünür.

Başka Birinin WhatsApp Mesajlarına Ulaşmak Suç Mudur?

Başkasının WhatsApp mesajlarına gizlice ulaşmak tehlikeli bir yoldur. Çünkü kolayca başkasının mesajlara baktığı anlaşılabilir. Bir de bu durumun yasal boyutu vardır. ‘Başka birinin WhatsApp mesajlarına ulaşmak suç mudur?’ sorusu bu işe kalkışan herkes tarafından merak edilir. Başkasının WhatsApp mesajlarına ulaşmak yasal bir suçtur. Özel hayatın gizliliğinden dolayı yaptırımı vardır.

Savcılık Whatsapp Mesajlarına Ulaşabilir Mi?

Birçok kişi WhatsApp uygulaması ile iletişim sağlarken kimlerin mesajlarına ulaşabileceğini, daha sonra mesajlarının adli olaylarda kullanıp kullanamayacağını merak eder. Peki, ülkemizde savcılık WhatsApp mesajlarına ulaşabilir mi?

WhatsApp, yurtdışı merkezli bir uygulamadır. Ayrıca ülkemizde de herhangi bir ofisi bulunmamaktadır. Bundan dolayı savcılık, WhatsApp mesajlarına ulaşma gibi bir imkana sahip değildir. Yani uygulama yetkililerinden böyle bir istekte bulunamaz. Ancak savcılığa intikal eden bir durumda telefona el konularak inceleme yapılması halinde ulaşılabilir. Yani, ancak telefon fiziksel olarak ele geçirilirse mümkün olabilmektedir.

Buna ek olarak kendiniz kayıt altına aldığınız mesajları mahkeme ile ilgili bir durum olduğunda delil olarak sunma imkanına sahipsiniz. Bu da adli bilişim uzmanının bilirkişi raporu ile mümkün olabilir.

WhatsApp Mesaj Dökümü Nasıl Alınır?

En çok merak edilenler arasında olan ‘WhatsApp mesaj dökümü nasıl alınır?’ sorusunun cevabı kendi mesajlarınızın dökümü ise mümkündür, başkasının mesajlarına ulaşmak içinse mümkün değildir. WhatsApp mesaj dökümü, özellikle yasal durumlarda detaylı teknik çalışmalar ile alınabilmektedir. Eğer kendi mesajlarınızın dökümüne ulaşmak istiyorsanız, yedekleme yöntemi sizin için doğru olabilir. Google Drive’a yedekleyeceğiniz mesajları belge halinde edinebilirsiniz. Ayrıca kendinize ait mesajların dökümüne ulaşmak için Drive gibi birçok uygulama ve program vardır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir