Telegramda Durum Nasıl Paylaşılır?

Telegramda Durum Nasıl Paylaşılır?
0

Telegramda durum nasıl paylaşılır ya da Telegram’a durum özelliği gelecek mi gibi soruların cevabı akıllı telefon kullanıcıları tarafından sıklıkla aranmaktadır. WhatsApp anında sohbet uygulamasının gizliliği ihlal ettiği düşünülen protokolünün ardından Telegram daha fazla tercih edilir hale geldi. Kullanıcı sayısını günden güne artıran ve popüler hale gelen Telegram ile ilgili merak edilenleri bu yazıda ele aldık.  

WhatsApp gibi anında sohbet uygulaması olan Telegram görüntülü sohbet, sticker, grup sohbeti gibi birçok imkânı kullanıcılarına sunuyor. Bunların yanı sıra kullanıcıların o anki müsaitlik durumuyla ilgili ekleme yapma özelliği henüz Telegram uygulamasında bulunmamaktadır. Uygulamanın daha fazla kullanılmaya başlanması ve kullanıcıların talepleri doğrultusunda durum paylaşma özelliğinin yakın zamanda Telegram’a ekleneceğini tahmin ediyoruz.

Telegramda Hikaye Paylaşılır Mı?

Bu sohbet uygulaması ile ilgili merak edilen sorulardan bir diğeri Telegramda hikaye paylaşılır mı ya da Telegram’a nasıl story ekleyebilirim olmuştur. Sosyal medya hesaplarında hikâye paylaşma özelliği ilk olarak SnapChat uygulaması ile görülmüş ve çok popüler hale gelmiştir. Bunun sonucunda diğer uygulamaların özelliklerine de eklenmiştir. SnapChat’in ardından Instagram, Facebook, WhatsApp hikâye özelliğini kullanıcılarına sunan uygulamalar olmuştur. Kısa bir dönem Twitter’da da görülen bu özellik pek sevilmediği için kaldırılmıştır. Telegram’da ise hikâye paylaşma özelliği henüz yoktur.

Bir sosyal mecrada popüler hale gelen ve sevilen özellikler diğerleri tarafından takip edilir. Uygulamanın kurucusu kullanıcı profilinin taleplerini göz önünde bulundurarak popüler olan özelliği kendi bünyesine de kazandırır. Buradan yola çıkarak son zamanlarda kullanıcı sayısını günden güne artıran Telegram’ın da yakın zamanda hikâye paylaşma özelliğini kullanıcılarına sunacağını düşünüyoruz.

Telegramda PP SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?  

Alternatif anında sohbet uygulamalarından Telegram hakkında araştırmalar devam ediyor. Uygulamanın kullanıcı sayısı artmaya başladığı andan itibaren Telegram’da pp ss alınca bildirim gidiyor mu sorusunun cevabı da internet ortamında aranmaya başlamıştır. Bu soruyla kullanıcıların merak ettiği şey, profil fotoğrafını ekran görüntüsü aldıkları kişiye bildirim gidip gitmediğidir.

Telegram’da profil fotoğrafını ekran görüntüsü aldığınız kişiye bununla alakalı herhangi bir bildirim gitmemektedir. Aynı şekilde sohbet esnasındaki ekranın kaydedilmesi de karşı tarafa bildirim göndermez. Fakat tek sefer açılabilen süreli fotoğraf ve videolardan ekran görüntüsü aldığınız taktirde karşı tarafa bildirim gittiğini söylemek isteriz. Güvenliği sağlamak amacıyla uygulamanın böyle bir önlem aldığını düşünüyoruz. Telegram’ın güvenliği sağlamak için sunduğu bir diğer özellik telefon numaranızı vermeden kullanıcı adınızla mesajlaşabilmenizdir.

Telegramda Video Nasıl Paylaşılır?  

Telegram anında sohbet uygulaması fotoğraf, video, konum, dosya, ses ve kişi bilgisi paylaşma özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Merak ettiğiniz şey Telegramda video nasıl paylaşılır sorusunun cevabı ise sizin için araştırdığımız sonuçları yazımızda okuyabilirsiniz.

Telegram üzerinden video paylaşmak için öncelikle videoyu göndereceğiniz kişinin sohbet ekranını açın. Ardından sağ alt köşede yer alan ataç simgesine tıklayın ve galeriyi seçin. Daha önce çektiğiniz bir videoyu galeride arayabilir ya da kamera simgesine tıklayarak o an video çekebilirsiniz. Video için kayıt tuşuna basılı tutmalısınız. Bu işlemden sonra karşı tarafa iletim sağlamanız mümkündür.

Video gönderme seçeneği süreli ve süresiz olarak ayrılmaktadır. Gönderdiğiniz görüntünün karşı tarafın telefonunda kalıcı olmasını istiyorsanız videoyu kaydettikten sonra direkt gönderin. Fakat görüntünün yalnızca sizin istediğiniz süre boyunca oynatılabilmesini ve daha sonra silinmesini istiyorsanız videoyu kaydettikten sonra altta sağda yer alan saat simgesine tıklayın. Dilediğiniz saniyeyi ayarladıktan sonra videoyu gönderebilirsiniz.

Telegram Hangi Ülkenin Uygulamasıdır?

Gelelim Telegram hangi ülkenin uygulamasıdır sorusuna. Uygulama 2013 yılında Rus programcı Nikolai ve Pavel Durov kardeşler tarafından yaratılmış Axel Neff tarafından da geliştirilmiştir. Üreticilerinin Rus, çıkış yerinin de Rusya Petersburg olması uygulamanın Rusya’ya ait olduğunu düşündürse de ana merkez şu an Dubai’dedir. Bununla birlikte dünyanın pek çok yerinde Telegram bilişim merkezi ve kullanıcıları bulunmaktadır.

Uygulamanın kullanıcılarına vadettiği şey, mesajların ve bilgilerin üçüncü bir tarafla asla paylaşılmadığıdır. En önemli özelliği ise dosyaların 2GB boyutuna kadar sorunsuz gönderilebilmesidir. Bu imkânı kullanıcılarına sunan tek anında mesajlaşma uygulaması Telegram’dır.

Telegram uygulamasıyla ilgili en çok merak edilen detayları paylaştığımız bu yazımızın ilginizi çektiğini umuyor, iyi günler diliyoruz. Siz de güncel konular hakkında daha kaliteli içeriklere ulaşmak istiyorsanız yazılarımızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir