Voleybolcu Maaşları Ne Kadar 2023? Milli, Lisanslı Voleybolcu Maaşları

Voleybolcu Maaşları Ne Kadar 2023? Milli, Lisanslı Voleybolcu Maaşları
0

Voleybolcu Maaşları 2023

Voleybolcu maaşları 2023 yılında büyük bir esnekliğe sahiptir. Spor branşlarında maaşlar kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sporcunun kariyeri bu konuda büyük bir öneme sahiptir. Voleybolcu maaşları ise oynanan takımdan kişinin geçmişine kadar farklılıklar barındırır.

Galatasaray, Vakıfbank, Fenerbahçe gibi profesyonel takımlarda oynayan voleybolcuların maaşları çok daha yüksektir. Fakat genel itibarıyla amatör ligler içerisinde bulunan takımlarda maaşlar şöyle yansıyor;

  • 15.000 TL ile 19.000 TL arasında değişiklik gösterir.

Spor branşlarında kazanılan paradan ziyade oluşturulan popülarite de oldukça önemlidir. Voleybol takımlarının başarısı ve Avrupa’daki serüvenleri sebebiyle gençlerin en sık tercih ettiği sporlardan biridir.

Bunun yanı sıra voleybolcu olmak isteyenlerin de sayısı her geçen gün artış gösterir. Bir voleybol takımında -amatör ya da profesyonel fark etmeksizin- çalışmak için belirli kriterleri karşılamak gerekir. Farklı pozisyonlara göre belirlenmiş olan bu kriterler oldukça mühimdir.

Milli Voleybolcu Maaşları

Milli voleybolcu maaşları katıldığınız turnuvalara ve oynanan maçlara göre değişiklik gösterir. Milli takımlarda oynayan voleybolcular, çeşitli sponsorluk anlaşmaları da imzalamaktadır. Böylece hem prestij hem de kazanç bir anda kat be kat artış gösterebilir. Kısaca kazanç oranları ise;

  • Türkiye’de profesyonel ligde oynayan milli voleybolcular yıllık 300-500 bin Euro arası maaş alır.
  • Milli takımda oynayan voleybolcular 700.000 ile 1,5 milyon Euro arası yıllık maaş alır.

Bilindiği üzere spor dallarında milli branşların kazançları oldukça düşüktür. Ancak profesyonel ligde oynayan oyuncular her zaman yüksek maaş alırlar.

Kadın Voleybolcu Maaşları

Kadın voleybolcu maaşları, voleybolda herhangi bir cinsiyet ayrımı olmadığı için yalnızca başarıyla doğru orantılıdır. Futbolcularda olduğu gibi kadın ve erkek sporcular arasında uçuruma varabilecek farklar bulunmamaktadır. Bu sebeple kadın sporcuların da yüksek kazançlar elde ettiği söylenebilir. Yıllık maaş miktarları ise kısacva;

  • Kadın bir voleybolcu maaşları yıllık 200 bin Euro ile 1,5 milyon Euro arasındadır.

Bu tamamıyla oynanan kulüp ve pozisyon ile alakalı bir durumdur. Aynı zamanda kişinin geçmiş kariyeri de maaşında büyük etki göstermektedir. Kadın voleybolcu maaşlarının skalası oldukça geniştir.

Erkek Voleybolcu Maaşları

Erkek voleybolcu maaşları genel itibarıyla çeşitli spor dallarından daha düşüktür. Voleybol takımlarının başarısı ve Avrupa’daki serüvenleri sebebiyle gençlerin en sık tercih ettiği sporlardan biridir. Bunun yanı sıra voleybolcu olmak isteyenlerin de sayısı her geçen gün artış gösterir. Kısaca;

  • Erkek profesyonel ligde oynayan milli voleybolcular yıllık 300-500 bin Euro arası maaş alır.

Bir voleybol takımında -amatör ya da profesyonel fark etmeksizin- çalışmak için belirli kriterleri karşılamak gerekir. Farklı pozisyonlara göre belirlenmiş olan bu kriterler maaşı da belirler.

Lisanslı Voleybolcu Maaşları

Lisanslı voleybolcu maaşları hangi takımdan lisans alındığına bağlı olmak üzere değişiklik gösterebilir. Galatasaray, Fenerbahçe ve Vakıfbank gibi Türkiye’nin köklü voleybol takımlarında çalışmak prestijin yanında kazancı da arttırır.

  • Lisanslı voleybolcu maaşları on binlerce liradan milyonlarca liraya kadar geniş bir skalaya sahiptir. Genel olarak yılda en az 500.000 Euro maaş aldıkları görülüyor.

Vakıfbank Voleybolcu Maaşları

Vakıfbank voleybolcu maaşları, Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden biri olduğu için maaş skalası da yüksektir. Fakat oyuncunun as kadroda olup olmadığı ve ne sıklıkla maça çıktığı bu durumu değiştirebilir. Vakıfbank’ta yer alan oyuncular profesyonel oldukları için maaş oranları şöyledir;

  • Yıllık bazda 300 bin ile 500 bin Euro arası maaş alırlar.

Vakıfbank kulübünde maaşla oynayan kişiler ödemeleri maçtan maça alır. Büyük oranda maaşlar yıllık bazda milyonlarca liraya varabilir. Avrupa’da alınan başarılar da bu durumu etkileyen şeylerden biridir.

Voleybol Antrenörü Ne Kadar Maaş Alır?

Voleybol antrenörü ne kadar maaş alır sorusu oldukça sık sorulmaktadır. Bu noktada antrenörlerin maaşlarının şehirden şehre değişiklik gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Kısaca;

  • Voleybol antrenörleri en düşük 11 bin 950 lira olmak üzere en yüksek ise 17 bin 750 lira maaş alırken ortalaması ise 14.930 liradır.

Voleybolcu maaşları hakkında en güncel bilgilere yer verdik. Siz de konuya dair merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi hemen yorum alanına yazarak bizden geri bildirim alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir