Sıva İşçilik Fiyatları 2023

Sıva İşçilik Fiyatları 2023
0

Sıva İşçilik Fiyatları 2023

Sıva işçilik fiyatları 2023 yılında nasıl olacak içinde bulunduğumuz ekonomik durumdan dolayı tahmin etmek zordur. Bunun nedeni maliyetlerin sürekli değişmesidir. Yeni inşaat yapmak isteyenler veya bir yerde sıva işi ihtiyacı olanlar tarafından merak edilen fiyatlar güncel olarak şu şekildedir;

  • Kaba Sıva M2 Fiyatı: 60 TL– 75 TL arasında değişiyor.
  • Dekoratif Sıva M2 Fiyatı: 55 – 75 TL arasında değişiyor.
  • Tavan Sıvama M2 Fiyatı: 30 – 60 TL arasında değişiyor.

Yukarıda verdiğimiz yüzeysel fiyatlar 1 metrekare sıva malzeme + işçilik fiyatıdır. Sıva işçiliği fiyatları, işin büyüklüğü, zorluk derecesi ve işin yapılacağı yer gibi birçok faktöre göre değişebilir. Örneğin, bir evin tamamının sıva işçiliği yapılması daha pahalı olabilir, çünkü iş daha zor ve zaman alıcıdır.

Aynı şekilde, bir işyerinin sıva işçiliği, çalışma ortamının daha büyük olması nedeniyle daha da pahalı olabilir. Sıva işçiliği fiyatları ayrıca, kullanılacak malzemelerin kalitesine, işçilik düzeyine ve işyerinin lokasyonuna göre de değişebilir. Önceden bir fiyat teklifi alarak, sıva işçiliği yaptıracağınız yerin ne kadar mal olacağını tahmin edebilirsiniz.

1 Metrekare Sıva Maliyeti

1 metrekare sıva maliyeti yapılacak sıva türüne göre değişiyor. Bundan dolayı sıva maliyetine geçmeden önce sıva türlerini öğrenmekte yarar vardır.

  • Bir duvara öncelikle kaba sıva yapılmalıdır ve kaba sıva metrekare maliyeti 60 TL ile 75 TL arasında değişir.

Duvara kaba sıva yapıldıktan sonra dekoratif sıva olarak adlandırılan beyaz renkli daha ince bir sıva atılır. Bu sıvanın maliyeti ortalama 55 TL ila 75 TL arasında değişiklik gösterir. Tüm bunlara ek olarak taban sıvama gerekliyse bunun da maliyeti duvar sıvamadan farklıdır ve 30 TL ila 60 TL arsında bir fiyatlandırmaya sahiptir.

100 Metrekare Evin Sıva Maliyeti

100 metrekare evin sıva maliyeti kaba ve ince (dekoratif) sıvadan oluşur.

  • Sıva hizmeti veren bir yerden fiyat teklifi istemeniz daha doğru olsa da, yüzeysel bir hesaplamayla birlikte 100 M2 bir evin yaklaşık 25.000 TL kaba sıva maliyeti ortaya çıkacaktır. Bu maliyet hem kaba hem de sıvı sıva işlemini kapsıyor.

Kaba ve İnce Sıva Fiyatları

Kaba ve ince sıva fiyatları son derece değişiklik gösterebilse de ortalama bir değer vermek mümkündür.

  • Kaba sıva fiyatı 60 TL– 75 TL arasında değişirken, ince sıva fiyatları 55 – 75 TL arasında değişiyor. Bu fiyatların metrekare fiyatları olduğu unutulmamalıdır.

Dış Cephe sıva Fiyatları

Dış cephe sıva fiyatları en az iç cephe sıva fiyatları kadar merak ediliyor. Dış cepheye uygulanacak kaba sıva fiyatlarını firmalar genellikle metrekare cinsinden veriyor.

  • Dış cephe sıvası fiyatı kullanılacak olan malzeme, sıvanın uygulama tekniği ve harcanacak süreye bağlı olarak 10.000 TL ile 50.000 TL arasında değişiyor. Bu rakam aynı zamanda cephenin metrekaresine göre de farklılık gösteriyor.

Sıva İşçiliği Nasıl Hesaplanır?

Sıva işçiliği nasıl hesaplanır? Sorusu merak edilen sorular arasındadır. Sıva fiyatları, sıva işleminin yapılacağı alanın büyüklüğü, sıva malzemesinin kalitesi ve işçilik giderleri gibi faktörlere göre değişebilir.

Sıva işleminin yapılacağı alanın büyüklüğü, sıva malzemesi ve işçilik giderlerinin yanı sıra, sıva işleminin zorluk derecesi de fiyatı etkileyebilir.

Örneğin, duvarın düzgün olmaması veya ekstra destek gerektiriyorsa, sıva işleminin zorluk derecesi artar ve bu da fiyatı etkileyebilir.

Sıva fiyatlarının belirlenmesinde diğer etkenler de dikkate alınır, ancak genellikle alanın büyüklüğü ve sıva malzemesi kalitesi en önemli etkenlerdir.

Sıva malzemesi kalitesi, sıvanın ne kadar dayanıklı ve ne kadar iyi bir görünüm verdiğini belirler. Sıva malzemesi kalitesi yüksekse, fiyat da yüksek olabilir, ancak genellikle daha iyi bir görünüm verir ve daha uzun süre dayanıklıdır.

Sıva fiyatları, bir sıva ustasından diğerine değişebilir, bu nedenle farklı sıva ustalarından fiyat teklifleri alıp karşılaştırma yaparak en uygun fiyatı bulabilirsiniz.

Kara Sıva Kaç cm Olur?

Kara sıva kaç cm olur? Sorusu kara sıva yaptırmak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Kara sıva kaba inşaat bittikten sonra yapılan ilk işlemdir. Kara sıvayı hazırlamak için çimento, kum ve su karıştırılır. Bazı duyumlarda kara sıva için kireç de kullanılabiliyor.

  • Boya ve dekoratif sıvadan önce yapılan bir işlemdir. kara sıva kalınlığı bina içinde ve dış cephede farklılık gösterir. Bina içi için 15 mm – 20 mm arasında bir kara sıva yeterli olacaktır. Bina dışında ise 20 mm – 25 mm kalınlığında bir sıva yapılması uygundur.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir