Köpek Aşı Fiyatları 2024

Köpek Aşı Fiyatları 2024
0

Köpek Aşı Fiyatları 2024

Köpek aşı fiyatları 2024, köpek aşılarının nereden alınacağının ve fiyatlarının ne olacağının önemli olmasının yanı sıra, köpek aşılarının ne zaman alınacağı da önemlidir. Köpek aşılarının 2024’te ne kadar olacağı hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Aşılar çeşidine göre;

 • Köpek aşı fiyatları 420-585 TL arasıdır.

Olarak değişiyor. Ancak, köpek aşılarının bir veteriner tarafından uygulanması gerektiği ve aşıların temel olarak aynı fiyattan alınabileceği biliniyor.

Köpek Aşıları Ücretsiz

Köpek aşıları ücretsiz olarak belediyeler tarafından sağlanmaktadır. Kişiler köpeklerine ait bu aşılardan faydalanmak istediklerinde bulundukları ilin belediyesi ile iletişime geçerek hizmetten faydalanabilirler.

Köpeklerin sağlıklarını korumak için hayvan sağlığı kurumları tarafından verilen köpek aşıları son yıllarda önemli bir konu haline gelmiştir. Bu aşılar, köpekleri kuduz, kanser, kızamık, dişi köpeklerin kızgınlık vakaları, kuduz, kabakulak ve çeşitli başka hastalıklardan korur. Aşılar, aynı zamanda köpeklerin sağlığını ve kalitesini artırmak için yardımcı olur. Köpek sahiplerinin köpeklerine bu aşıları uygulaması önemlidir.

Köpek Kuduz Aşısı Fiyatı 2024

Köpek kuduz aşısı fiyatı 2024, yılında hekimin ücreti ile köpeklerin yaşına ve aşının tipine göre değişebiliyor.

 • 12 haftalıktan büyük köpeklere uygulanan ve kanunen zorunlu ola bu aşını fiyatı genel olarak 525-600 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Birçok köpek sahibi, evcil hayvanlarının sağlığını korumak için köpekleri kuduz aşısına almak isterler. Aşı, köpekleri kuduz virüsüne karşı korur ve çeşitli sağlık sorunlarını önler. Köpek kuduz aşısı, köpeklerin sağlığını koruyabileceği gibi, zararlı etkilerinin de önüne geçmeyi sağlayan bir önlemdir.

Köpeklerde Karma Aşı Fiyatı

Köpeklerde karma aşı fiyatı, farklı aşıların kombinasyonu ve kullanılan ürünlerin kalitesine göre değişebilir. Birçok veteriner, aşıların kombinasyonundan daha uygun fiyatlar sunuyor. Köpeklerde karma aşıların fiyatı, aşılanmış olan köpeğin durumuna ve kullanılan ürünlerin kalitesine göre değişebilir. Kısaca;

 • Veteriner hekimler tarafından belirlenen bu fiyat ise 450-630 TL arasında değişkenlik gösterebilir.

Köpeklerin çevresinde bulunan hastalıkların seviyesine ve köpeğin yaşam tarzına göre aşıların seçimi yapılmalıdır.

Köpek Genç Hastalığı Aşısı Fiyatı

Köpek genç hastalığı aşısı fiyatı, hayvan severler tarafında araştırılan bir başka konular arasındadır. Köpeklerin sağlıklarını korumak için çok önemli olan Köpek Genç Hastalığı Aşısı, köpeklerin sağlıklı ve uzun ömürleri için gerekli olan bir aşı olarak kabul ediliyor. Bu aşı, köpeklerin köpek genç hastalığından korunmalarını sağlayan bir aşı olarak değerlendiriliyor.

 Köpek genç hastalığı, çeşitli bakterilerin köpeklerde oluşturduğu ciddi bir hastalıktır ve bazı durumlarda köpeklerin ölümüne bile neden olabiliyor.

Bu nedenle, köpeklerin genç hastalığından korunmaları için Köpek Genç Hastalığı Aşısı mutlaka yapılmalıdır. Köpek genç hastalığı aşısı fiyatı, veteriner hekimler tarafından belirleniyor. Aşı fiyatı, köpeklerin yaşına, büyüklüğüne, cinsine ve ülkeye göre değişiyor. Kısaca;

 • Genel olarak bu fiyat 450-525 TL arasındadır.

Aşının fiyatı ayrıca, köpeklerin sağlık durumuna ve veteriner hekimin kullandığı aşı kalitesine göre de farklılık gösteriyor. Köpek sahipleri, aşının fiyatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için veteriner hekimlerine başvurmalıdırlar.

Köpek Aşı Takvimi

Köpek aşı takvimi köpeklerin farklı enfeksiyonlara karşı korunmasına yardımcı olmak için farklı aşıları içerir. Köpek aşı takvimi;

 • 45 günlük: İç-Dış Parazit Uygulamaları
 • 60 günlük: Karma(Adeno, HCC, Parvo, Distamper, Leptospira, Parainfluenza) 1. Doz uygulanır.
 • 75 günlük: Karma(Adeno, HCC, Parvo, Distamper, Leptospira, Parainfluenza) 2. Doz uygulanır.
 • 90 günlük: Kuduz
 • 105 günlük: Bronshine
 • 120 günlük: Lyme
 • 135 günlük: Mantar aşısı olacak şekilde aşı takvimi düzenlenmelidir.

Köpekler, kuduz, parvovirüs, corona virüsü, adenovirüs, parainfluenza virüsü, bordetella bronşiseptik, leptospiroz, hepatitis ve üriner sistem enfeksiyonları gibi birçok üzücü hastalıklara karşı aşılanmak zorundadır. Genel aşı takvimleri bu kapsamda yukarıda yer verdiğimiz gibi yansıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir