Halkbank EFT Saatleri 2023

Halkbank EFT Saatleri 2023
0

Halkbank EFT Saatleri 2023

Halk bank EFT saatleri 2023 yılında sıkça araştırılıyor. Kamu bankaları arasında yer alan Halkbank EFT, havale ve FAST para transferi saatleri farklılık gösteriyor. Merak edenler için hemen detaylı saat dilimlerini aktarmak gerekirse de;

  • Halkbank EFT saatleri: 08:00-16:30 (Haftanın 5 günü geçerlidir.)
  • Halkbank FAST saatleri: 7/24 (hafta içi, hafta sonu saat fark etmeden işlem yapılabilir.9
  • Halkbank Havale saatleri: Haftanın her günü, her saat havale yapabilirsiniz.

EFT, FAST ve Havale saatlerinin en güncel hali yukarıda sıraladığımız şekildedir. Genel olarak FAST para transferi yönteminin daha sık tercih edildiğini ifade edebiliriz. Çünkü saat ve gün sınırlaması yoktur. Sadece FAST ile ödeyebileceğiniz limit sınırı belirlidir.

Halkbank EFT Saatleri Hafta Sonu 

Halk bank EFT saatleri hafta sonu kaçla kaç arasıdır diye merak ediliyor. EFT bir banka hesabından farklı bir bankaya ait hesaba para transferi yapma işlemidir. Lakin Halkbank EFT işlemleri sadece mesai günlerinde mesai saatleri içerisinde yapılabilir.

Yani hafta sonu EFT işlemi yapamazsınız. Bunun yerine hafta sonu para transferi yapmak üzere FAST işlemin süresiz ve zaman kısıtlaması olmadan kullanabilirsiniz.

Halkbank EFT Limiti Arttırma 

Halk bank EFT limiti arttırma işlemini çok kolay adımlarla hemen yapabilirsiniz. Öncelikle dilerseniz en yakın Halkbank şubesini ziyaret ederek EFT limit arttırma işlemini müşteri temsilcisi ile yapabilirsiniz. Buna zamanınız yoksa şu adımları takip edin;

  • Halkbank internet şubeye giriş yapın.
  • Ayarlarım kısmına tıklayarak EFT limitini arttırın.

Dilerseniz Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak da ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Halkbank EFT Limiti Ne Kadar?

  • Halk bank EFT limiti ne kadar sorusu merak ediliyor. Kamu bankası olan Halkbank tarafından belirlenen EFT üst limiti 300.000 Türk Lirasıdır. Bu limit özel şartlar ve durumlar halinde banka ile görüşme sağlanarak arttırılabilir. 

Halkbank Havale Saatleri 

Halk bank havale saatleri konusunda sıkça araştırma yapılıyor.

  • Halkbank’ın havale saati yoktur. Yani hafta için ve hafta sonu dahil olmak üzere günün her saat diliminde havale işleminizi yapabilirsiniz. 

Havale işlemlerinde belirlenen üst limit ise 1.000.000 TL olarak yansır. Halkbank hesabından başka birinin Halkbank hesabına ihtiyaç duyduğunuz anda para gönderimi sağlayabilirsiniz

Halk bank FAST limiti ne kadar 2023?

Halk bank FAST limiti ne kadar 2023 yılında limit yükseldi mi, FAST nasıl yapılır gibi sorular aklınıza takılabilir. Hemen merak edilen bu soruları yanıtlarını aktaralım. Öncelikle FAST işlemi saat ve gün sınırı olmadan bankalar arası para transferi yapabileceğiniz bir sistemdir. 

  • Bu sistem kamu ve özel bankalarının tamamında geçerlidir. Halkbank tarafından ilk belirlenen FAST limiti 2000 TL olarak yansıyordu. Nitekim 2023 Şubat ayından itibaren bu limit 5000 TL seviyesine çıkarılmıştır. Yani Halkbank hesabınızdan farklı bir banka hesabına 5000 TL’ye kadar süre sınırı olmadan para gönderebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir